ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna lucrarea , dar fir de 3,5 mm nu aveai , care sa reziste la 30 amperi?

    Glumesc evident , dar poate gasesti copex mai finut , si in acelasi timp pui un fir mai rezonabil ca si grosime.

    Numa bune sa se adune !!!
    real power..... diesel power by

    Comment


    • sincer sa fiu nu am fost pregatit, am facut cu ce am avut pe acasa, o sa mai schimb cablajul cu tot cu copex cand voi schimba placutele
      sigpic

      Comment


      • Multumesc nicule o sa vad poate pun si eu dar la placutele originale de uzina nu merge pus senzor doiar la astea de trw?
        SRF TARGOVISTE

        Comment


        • daca intra in locul ala, (vezi poza din pagina anterioara) merge!
          sigpic

          Comment


          • O sa verific multumesc mult de informatie!
            SRF TARGOVISTE

            Comment


            • cu placere, daca nu te descurci suna.ma!
              sigpic

              Comment


              • Ok boss!asa voi face!
                SRF TARGOVISTE

                Comment


                • sa mai ma laud cu ceva, in curand va voi aduce un nou membru al logan club
                  multumesc colegului search_me71 pentru postarea pe you tube
                  click
                  sigpic

                  Comment


                  • Sa-ti traiasca printesa
                    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                    http://searchme71.blogspot.com/

                    Comment


                    • multumesc la fel!
                      sigpic

                      Comment


                      • @savoiu, decat sa faci chat pe topicul omului, mai bine pui mana pe telefon. Sa nu mai zic ca e topic dedicat, la care Nicu a si pus link.

                        Ca sa fie informatia grupata :

                        - la placutele de Logan berlina (care sunt valabile pentru multe alte masini) exista si senzori de uzura, mare parte din producatorii aftermarket livreaza asa ceva in pachet
                        - la Logan nu exista instalatie electrica la care sa se lege acei senzori, cine doreste, poate sa isi faca instalatie, asa cum a facut Nicu
                        - senzorii se inlocuiesc la fiecare schimb de placute
                        - placutele "de uzina" sunt cel mai mare daunator al discurilor tale, incearca sa te uiti la alte marci, citeste forumul, vei fi surprins

                        Era greu? Iti trebuia film? La ce?



                        @nicule, sa-ti traiasca
                        Last edited by dsign; 14 November 2011, 17:45.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • dsign multumesc mult!
                          sigpic

                          Comment


                          • foarte interesant si util mai ales. la logan etrierul nu prea te lasa sa vezi placutele.

                            o singura observatie as avea. cauta sa legi de altceva acel fir. de orice doar de furtunul de frana nu. cand iei viraje furtunul acela se misca si va freca de cablul pus de tine.
                            am ramas asa fara frana la un papuc. a frecat ceva de furtun si a facut uzura, subtiindu se peretii lui. la o frana tare presiunea mare a spart furtunul si am ramas cu 0 frane. am sarit peste cateva borduri si am aterizat in parcare la XXL. asta ca sa nu iau un fund de seria 7 in bot

                            sau pune i 2 3 straturi de power tape in locul unde vii cu soriceii pentru cablu. astfel elimini si cea mai mica posibilitate de a se intampla ceva nedorit
                            Last edited by alessandro; 14 November 2011, 18:38.

                            Comment


                            • mersi de pont, cred ca o da elimin bradutii, dar doar de pe furtun, nu? pe "teava" nu cred ca afecteaza cu ceva...
                              si masina n.am lasat.o linistita nici azi
                              click aici
                              sigpic

                              Comment


                              • daca as fi in locul tau, pentru linistea mea sufleteasca nu m as atinge nici de conducta. chit ca sunt 0 sanse sa se intample ceva e mai relaxant sa o lasi nestingherita

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google