My Ride B - 61 -K Y S[Castigator Campionat- "Best car" pe forumul LOGAN CLUB]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai iarasi ai ramas fara talon ? politia iti ridica talonu sa mai treci pe la ei sa iti admire masina

    P.S hai cu jantele
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • )) asta as vrea sa vad si eu..KYS-ul la RAR si baietii pe langa ea ) scarpinandu-se in cap ) de poza ))

      Comment


      • @nimeni - in acel caz vorbim de o masina STOCK si nu ai de unde sa stii prin ce interventii s-a facut acea modificare in carte - este valabil ca in cazul celor care au trecuta in talon dimensiuni de 17" ale anvelopei.


        Credeti ca pot trece de acele teste? ma mir! Si pentru ce? pentru 30 cai? lasati-o balta Eu continui low and slow...Ii las pe alti raceri sa faca astfel de modificari.
        @vyali - nu am ramas in fara talon ..
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Nu merge 1,6 16v am fost personal la rar si au intrat in baza de date depaseste puterea de 30%..si nu se poate..cine a pus probabil a pus ilegal sau cu pile maari.
          sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Comment


          • Asa stiam si eu, ca nu are voie ca puterea noului motor sa fie mai mare cu 30% din cea a motorului vechi.

            Dar intervine o chestie: loganu, nu cred ca difera ca si caroserie, 1.4 fata de 1.6 16V sau 1.5 dCi, decat alte frane, care pot fi schimbate in reprezentata. Nici asa nu s-ar putea?
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • @florin - multumesc pentru faptul ca ai lamurit situatia. Asa stiam si eu.
              @shobo - cred faptul ca daca platesti pe masura se poate orice. Doar ca ajungi la un moment in care te gandesti daca se mareste sa platesti asemenea sume?
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • Am fost coleg de birou cu Dorin, respectivul care vindea acel Logan 1.4MPI trecut la 1.6 16v. Ba chiar montajul l-a facut cand lucram impreuna la Mitsu. Cunosc masina foarte bine, l-am ajutat sa lucreze la ea, un picut. Este omologata asa cum spune omul, fara spaga, fara interventii.

                Unii au impresia ca daca stau de vorba cu nasul varului cumnatului lu Pantelica de la ITP - gata, au informatia suprem valabila "de la RAR" . Informatia suprem valabila vine de la textul legii. Interpretat pe scurt zice cam asa: montezi pe aceeasi caroserie motor de prima echipare, insa cu cateva conditii (sistem franare, sistem evacuare corespunzatoare, prinderi ale motorului care in cazul nostru nu reprezinta o problema deoarece motorul se monteaza pe aceeasi caroserie, documente justificatve privind provenienta motorului, factura de montaj in service autorizat RAR pt interventii la autovehicule de marca celui care primeste motorul)


                Asadar, 1.6 16v merge montat in loc de 1.4 cu conditia pastrarii esapamentului original de 16v, a suportilor de motor si a sistemului de franare, motorul trebuind sa vina de pe un Logan neaparat.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Mai Dany asa sa fie cum spui tu da mie la rar mi-au spus din baza de date nu nea pantelica...ar fi bine sa fie cum spui tu..chiar mi-ar para rau.Cosmin pune 1,6 e mai simplu si daca vrei poti sa depasesti un 16v.Bafta.
                  sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                  Comment


                  • Indiferent care ar fi varianta finala,in mod cert daca m-as duce cu masina la RAR pentru omologare motor as avea destule probleme.
                    Voi ramane la motorul original, care merge ceas si care imi este suficient. Repet: las pe altii cu motoarele - eu voi continua pe ce-mi place si stiu ca iese bine.
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • Ne scuzati pt interventie. Am sa ma interesez si eu, desi la mine nu se pune problema.

                      Ai dreptate, n-ai cum sa treci pe la RAR cu asa masina. Is prea incuiati oamenii sa accepte asa ceva.

                      Pana una alta, ma alatur multimii si zic: JANTEEEEE
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • jante??? vorbiti de jante ??? poftiti jante! astea ce-au? )
                        Attached Files
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • astea sunt roti )

                          Comment


                          • Mie imi plac

                            Comment


                            • Cele mai potrivite jante pentru drumurile noastre! OFF: de ce nu ii pui capace la roti? Cum fac majoritatea colegilor ?
                              sigpic
                              Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                              Comment


                              • Adevarul e ca sunt criminale !!! Neaparat capace )
                                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google