My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Niki : Nu există bidon la 4 litri !
    Se găseşte ambalat doar la 5 litri sau la 1 litru !

    Comment


    • pai bine... calcul facut de mine , ai dat pe filtre si ulei 385 de lei.
      pana la 615 e manopera ?! adica 230 de lei ?!
      nici daca faceai distributia...

      Comment


      • Originally posted by Ampt View Post
        Total cost a II-a revizie : 612,26 Lei (122,26 Lei manopera + 490 Lei filtrele şi uleiul motor) !
        Ce-o fi atât de greu să citeşti ?

        Comment


        • Ampt , iarta-l pe colegul NDL . Eu dau 180 ron pe manopera la AMG Pantelimon )) , mai dau si la mecanic o "atentie" si uite asa sar la 230ron manopera . Mai am 1 an de garantie si pe urma PA ! , le fac singur acasa (Mai putin ce tine de mecanica "grea" ) . Scuze de offtopic Ampt .

          Comment


          • pai nu e greu de citit, dar la preturile pe care le-ai dat ia fa un calcul
            26 ulei+79 aer+ 120 motorina +160 4litri de ulei= 385 lei
            acum poate mi-a scapat mie ceva si de aia n-am inteles...

            Comment


            • Filtru de polen ?

              Comment


              • Filtru Polen - 65 Lei
                Antigel - 30 Lei
                Garnitură buşon Baie de Ulei - 10 Lei

                Când am cumpărat consumabilele am pus şi poze tocmai ca lucrurile să fie cât mai clare !

                Comment


                • Sfat ! La urmatoarea revizie sa luati busonul baie de ulei magnetic de la daciashop (a nu se considera reclama) .

                  Comment


                  • Noooo, cum sa fie reclama ma, esti nebun?
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • )))))))))))) Ne injura Ampt ca ii poluam topicul ))))) .

                      Comment


                      • Ampt imi cer scuze pentru off-topic
                        @Nimeni de ce sa iau buson baie ulei magnetic?

                        Comment


                        • pfff si eu azi am facut prima revizie(ulei+filtru ulei+buson baie de ulei+filtru aer+filtru polen+filtru motorina) si m-a costat 697 ron.

                          Ampt si la mine dupa 13700 exact asa de murdar era filtru de aer ) nu inteleg de unde atat praf desi nu am umblat pe camp cu ea, ii clar ce praf e prin orase la noi in romania...

                          Comment


                          • Schimbat anvelopele de vară cu cele de iarnă, Motrio Winter, cumpărate anul trecut şi care nu au mai mult de 3.500 de kilometri !
                            Attached Files

                            Comment


                            • Astăzi am zis să sărbătoresc Ziua noastră Naţională printr-o ieşire la ... mare !
                              Aşa că mi-am luat fetele şi pe la 8.45 plecam de acasă.

                              Timpul a fost foarte frumos, chiar dacă s-a mai şi înnourat pe alocuri. Autostrada A2 aproape liberă, se poate circula în regim normal de autostradă până înainte de Agigea.

                              Am poposit în Eforie Nord unde ne-am plimbat vreo 1 oră şi jumătate pe faleză, am mâncat şi ne-am bucurat de priveliştea mării iarna (cel puţin din punct de vedere calendaristic, altfel ziceai că este o zi de primăvară timpurie).

                              Ataşez şi câteva poze cu menţiunea că staţiunea era mai mult pustie, doar câţiva rătăciţi ca şi noi veniseră să asculte simfonia valurilor !

                              Despre maşină pot spune că la un regim de mers de 120 - 130 km/h, consumul pe 518 de kilometri cât am făcut în total a fost de 5,2 litri/100 km !

                              La Mulţi Ani tuturor românilor !

                              P.S Din ultimele poze se poate observa că plaja de la Belona este străbătută de un drum de acces, proaspăt asfaltat, către portul unde sunt ancorate Yacht-urile ! Mai avem un pic şi poate asfaltăm şi plaja şi atunci o să ne simţim la mare exact ca la ştrand !

                              În ultima poză am surprins sistemul de asigurare al uşii de la Hotelul de 3 stele Belona !
                              Japonezii ar fi invidioşi !
                              Attached Files

                              Comment


                              • Consum de iarnă, urban în proporţie de 70 %, aproximativ 6,25 litri/100km !

                                Crăciun Fericit tuturor !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google