My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am ratat pozele cu motorul...Abia acum le vazui
    Au schimbat tamponul din dreapta, oare si pe cel din stanga? (CV)
    Joja cum se scoate? Ridici intai capacul motorului si apoi joja? Neinspirat, daca este asa!

    Faine poze, unghiurile
    Last edited by 77sky; 12 May 2011, 22:18.
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #17
      Joja este atasata direct de capacul galben de la compartimentul motor !
      Mi-aduc aminte ca atunci cand am ridicat masina de la dealer, ma tot uitam dupa joja si nu o vedeam "neam" ! Pana la urma mi-am luat inima in dinti si cu riscul de a parea "pafarist" l-am intrebat pe tipul care s-a ocupat de predarea masinii daca poate sa-mi arate si mie joja. Cand l-am vazut de unde o scoate am ramas masca ( sincer nu am vazut pana acum la nici o masina un astfel de amplasament ! )
      Dar pana la urma te obisnuiesti !

      Comment


      • #18
        Subiectu e bun de jurnal.
        Ai un consum mediu foarte bun.
        Sa te care fain si la multi km pe drumuri fara gropi

        Comment


        • #19
          Revin cu date referitoare la consum, dupa ce am facut plinul in dimineata aceasta.
          Concret, 998,8 km au fost efectuati cu 42,77 litri, rezulta un consum la acest drum de 4,28 litri/100km. Diferenta rezultata fata de calculul dat de calculatorul de bord este de 3,2 % ( 4,15 l/100km - dupa calculatorul masinii, fata de 4,28 - dupa calculul dat de metoda plin-plin )

          Comment


          • #21
            Domnule, spune te rog ca ai trecut si pe la Zimnicea!
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #22
              La Zimnicea am fost saptamana trecuta !
              Daca Logan este "by Renault", atunci Zimnicea este "by Niculae" !

              Comment


              • #23
                ))) Buna asta... dar si adevarata. Lucrezi la/cu InterAgro?

                Am vazut ca ai ajuns si pe la fabrica de mezeluri Zimex! Ce mai e pe acolo?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #24
                  Originally posted by Octavian___32 View Post
                  Subiectul e bun de jurnal.
                  Tinand cont de continutul, turnura posturilor si recomandare, l-am mutat la My Ride (cu o mica modificare de titlu, cred permisa, fiind mandria posesorului ).

                  Faine ultimele poze, vezi ca exista si sectiune foto, daca doresti a posta artistic, sa pastram aici configuratia de My Ride.

                  Eu il rog pe colegul @Ampt sa ataseze o poza si cu acea joja si capacul motorului, partea inferioara. M-a facut f curios
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • #25
                    Originally posted by Ampt View Post
                    Daca Logan este "by Renault", atunci Zimnicea este "by Niculae" !
                    Mare dreptate aveti aici
                    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                    Comment


                    • #26
                      Poze puntea spate !
                      Attached Files

                      Comment


                      • #27
                        Acolo unde ai 2200ture si 110km\h ai scos-o din viteza nu?Adica ai facut poza in timp ce scadea turometru?

                        Comment


                        • #28
                          Absolut deloc !
                          Este turatia la care ai ( cel putin conform bordului ) viteza de 110 km/h, masina fiind in viteza !
                          Facem proba oricand !

                          Comment


                          • #29
                            Foarte tare, sincer, plus consumul.Genial motoru ala.

                            Comment


                            • #30
                              dieselul are turatie mai mica decat benzinarul la aceeasi viteza, de acolo si consumul mai redus
                              daca iti pui pinion de diesel de a V-a vei avea si tu aceeasi turatie ca el la acea viteza
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google