Masina Mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Mea

    Salut.
    M-am hotarat sa-mi prezint si eu masina, un logan Preference (varianta 2 de echipare), achizitionat in luna august 2006.
    Motorizare 1.4MPI + soft
    Modificari facute:
    Exterior:
    -Aparatori noroi (origine)
    -Protectie aripi model lat (origine)
    -Bara fata MCV (origine)
    -Proiectoare ceata Valeo (origine)
    -Sigla fata PH2 (origine)
    -Sigla spate PH2 (origine)
    -Senzori parcare doar acustici (am schimbat bara si nu am apucat sa-i montez instalatia e trasa urmeaza sa dau gaurile si sa montez senzorii)
    -Alarma cu cheie tip briceag si deshidere pentru portbagaj
    -Deschidere portbagaj din telecomanda
    -Oglinzi electrice MCV cu capac vopsit (origine)

    Interior
    -Maneta stergatoare cu buton CB (origine) + Kit activare CB
    -Maneta semnalizare cu buton pentru proiectoare ceata fata (origine)
    -Plafoniera fata cu 3 butoane si 3 becuri (origine)
    -Plafoniera spate cu 3 butoane si 3 becuri (origine)
    -Lampa torpedou + contactor (origine) montata pe circuit cu plus continuu
    -Instalatie si buton geamuri electrice (origine)
    -Instalatie AC (origine din dezmembrari)
    -Filtru polen
    -Comanda audio volan (origine)
    -MP3 Player Blaupunkt model Duster
    -Folie geamuri spate + luneta
    -Maciulie schimbator Prestige (piele)
    -Cotiera Armster (origine)

    Planuri de viitor
    -folie fata
    -jante
    -volan model prestige cu spita de jos argintie si airbag cu sigla dacia PH2 inbracat in piele
    -imbracat in piele scaune fata+bangheta spate
    -tetiere cu display LCD si DVD player
    -imbracat in piele cotiera
    -conducte aer pentru pasagerii spate
    -telescop capac portbagaj
    -a treia centura cu prindere in 3 pct
    modificat capota portbagaj cu prelungirea peste faruri a capotei (gen pleoape)
    -probabil si alte modificari dar nu-mi vin acum in minte

    Alte date:
    Nu-mi place "clean". Masina, dupa parerea mea, are o identitate si din punctul meu de vedere identitatea ei e Dacia. de asta am ales sa-i pun sigla PH2 in loc sa renunt la embleme. Sigla de PH1 nu-mi place.
    Cu arcuri sport arata minunat dar nu am sa-i pun deoarece prefer confortul (am si doi copii care merg cu mine in masina si nu vreau sa-i agit pe drumurile din RO)
    Deocamdata atat. Astept sugestii, pareri.
    Merci.
    Attached Files
    My ride

  • #2
    Cam asa sper sa fie jantele care le voi monta pe masina. Dar, din pacate, nu cred ca se va materializa acest vis anul acesta.
    Si o poza cu comanda de la volan
    Attached Files
    Last edited by Mr.Sebi; 24 July 2011, 18:03.
    My ride

    Comment


    • #3
      Frumoasa, ai facut-o Laureate
      Arata bine cu sigla de ph2.
      Cat te-a costat instalatia de ac? cu tot cu montaj?
      sigpic
      !

      Comment


      • #4
        Multumesc pentru aprecieri. Instalatia de AC cu tot cu montaj a costat 1000 euro. Tot ce implica modificarea a fost achizitionat din dezmembrari.

        Am uitat sa adaug la modificari aduse:
        Obturatoare de praf la opritoarele de portiere, contactori la portierele din spate, activare led bord la deschiderea portierelor si activare inchidere automata portiere la viteza de 15 km/h
        Iar la modificari viitoare deasemeni am uitat sa notez ca am in plan sa pun geamuri electrice spate, inele ceasuri bord prestige, ace ceasuri rosii prestige, fete de portiera PH2 si termometru interior exterior.
        Last edited by Mr.Sebi; 24 July 2011, 19:32. Reason: Automerged Doublepost
        My ride

        Comment


        • #5
          frumoasa masina si imi plac modificarile facute de tine...

          ce modificari ai facut pentru a monta siglele de ph2 ?
          Cristi-VNC

          Comment


          • #6
            Pentru sigla de pe fata nu am modificat nimic...este in comert sigla de PH2+suport care se monteaza pe bara de MCV. Pentru sigla spate s-a umplut locul unde e montata sigla cu un amestec de chit cu aluminiu si o rasina apoi s-au dat 4 gauri cu o bormasina (cel putin asa mi-au spus cei de la service).
            Am atasat si o poza facuta in photosop cu jentile care le visez.
            Attached Files
            My ride

            Comment


            • #7
              Frumoasa masina.Vad ca ai ceva planuri de viitor pentru ea.Cat te-a dus MP3 player-ul de duster?Stima.

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos si la punga gros)...frumoasa masina...bafta in continuare la imbunatatiri

                Comment


                • #9
                  @Vlad24 -1- Multumesc. 2-MP3 playerul e achizitionat de aproximativ 1 luna e nou si deocamdata merge bine. In mare sunt multumit de el.
                  @Champion - Multumesc pentru aprecieri si urari. Idem. Cel putin la partea cu punga ca e nevoie pe criza asta
                  My ride

                  Comment


                  • #10
                    si de unde ti-ai luat sigla de pe fata de ph2? m-ar interesa si pe mine....
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • #11
                      sigla am luat-o de pe un site unde se fac licitatii si unde se vand foarte multe chestii second sau noi am nu stiu daca am voi sa ii scriu numele pentru a ni fi considerata reclama oricum a fost o "ocazie" de care am profitat acu' vad ca nu mai au dar trebuie urmarit poate mai apar....
                      My ride

                      Comment


                      • #12
                        Foarte frumoasa masinuta cati mai multi kilometrii fara probleme

                        Comment


                        • #13
                          sa o stapanesti sanatos
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Va multumesc...dejo o stapanesc de 5 ani si am facut 83mii km cu ea. Si voua va urez cati mai multi km cu masinile voastre, fara incidente si cat mai multe investitii utile din punct de vedere functional si vizual si cu costuri rezonabile pe cat posibil.
                            My ride

                            Comment


                            • #15
                              Salut, la ce te referi cand spui obturatoare de praf la opritoarele de portiere si contactori la portierele din spate?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google