- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte frumos , imi place ca iti ingrijesti masina foarte mult.
    sigpic

    Comment


    • Ce-o sa mai tai la prelungirea aia s-o faci sa se potriveasca)

      Comment


      • Da cam asa este, dar nu e problema o sa o fac sa se potriveasca, ca e de plastic nu de fier ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • Iti spun din proprie experienta, ca am stat sa migalesc la ea pana s-a potrivit la fix..
          Last edited by RaDuFAN; 28 January 2013, 18:57.

          Comment


          • Cine ma indruma spre un link sau ma ajuta cu un soft pentru un cablu de diagnoza KKL? cu ce merge DDT2000?
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • salut ! de unde ai luat cele 2 lampi pentru fetele de usi ?

              Comment


              • Urmeaza sa schimb kit-ul de ambreiaj dupa 7 ani si multa, multa forja + jante 17"! ! ! Ce imi recomandati sa iau? Eu vreau sa merg pe Sachs.....astept pareri de la cei care au probat, nu din auzite ! ! ! Respect !!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • nu stiu ce inseamna forja la tine , probabila forja inseamna ce face Dsign la CNIA , stiu ca jantele pe 17 sunt grele si daca a dus 7 ani ambreaju ala de ce nu iei tot de origine, mai vazusem de vanzare pe daciashop sachs dar modelul pentru " sportive" si era in jur de 650 lei dar nu cred ca se merita investitia pentru noi ce nu facem decat odata la o luna un scart pe asfalt

                  Comment


                  • da chiar iti patineaza sau iti sta piticu pe el sa il schimbi.

                    @hmv pai mai dam scarturi la masina cand suntem cu anvelopele de iarna pe 15 in rest cuminti sa admire lumea jantele pe 17
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • Poate iti iei LUK sa il schimbi la fiecare schimb de ulei ) sau mai repede .
                      Daca ai finante poti sa iti faci un kit de ambreiaj custom , "este baieti care fac" , dar costa .

                      Comment


                      • Am schimbat si eu ambreiajul de curand si m-am confruntat cu aceeasi problema. Am aflta ca cei de la Sachs au cumparat compania LUK si de aceea multi care si-au comandat ambreiaj Sachs au gasit in cutie LUK. Sincer nu merita sa investesti atat. Eu am mers pe varianta stock deoarece stiu sigur ca este un ambreiaj bun si o sa ma tina chiar daca fortez masina. Orientativ pe mine m-a costat 300 ron setul ambreiaj Valeo ( motor 1.4 ) , dar ulterior am gasit si mai ieftin ( 257 ) nush daca am voie sa zic unde sa nu fac cumva reclama.

                        Comment


                        • @brady

                          dai un pm sa isi faca si el niste calcule ca nu se stie

                          la tine facea figuri ambreiaju ?
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • Nup, si nu ambreiajul imi cedase, placa de presiune era de vina pentru ce mi se intamplase mie.

                            Comment


                            • Alooooo, de ce vorbiti in necunostinta de cauza, motorul de 1,4 are un ambreiaj, motorul de 1,6 are alt ambreiaj, ia vedeti unde scrie LUK pe ambreiajul din imagine care e de 1.6, iar posesorul are motor de 1,6.
                              Iar ca parere personala intre Valeo si Sachs as alege Sachs fara sa stau pe ganduri.
                              Attached Files

                              Comment


                              • @ evali_daniel nu stiu care dintre noi vorbeste in necunostinta de cauza.

                                Am gasit un exemplu pe net ca sa intelegi si tu despre ce vorbesc :



                                Dar sunt si la noi in tara exemple destule de astfel de cazuri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google