Loganu meu! MKR-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • scuze dar am vazut capota asta agresiva..de unde pot sa fac rost de asa ceva si cat ar costa
    sigpic
    astra h 1,7 cdTI

    Comment


    • Originally posted by bodyn
      scuze dar am vazut capota asta agresiva..de unde pot sa fac rost de asa ceva si cat ar costa
      e facuta la comanda...

      sigpic

      Comment


      • capota se face la un tinichigiu bun

        veste proasta, MKR-ul se afla la doctor din cauza soferilor de duminica. Invatati fratilor sa conduceti si feriti-va, ca pe ceilalti ii uita Dumnezeu dormind la volan
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • ooops adica a facut buba ?
          insanatosire grabnica
          Last edited by crististreulea; 18 October 2007, 08:56.
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • pai ce sa zic cu cutia am rezolvat am schimbat cutia si am avut luni o belea la o intersectie semaforizata a trecut un bou pe rosu si l-am evitat aproape instant deoarece este vizibilitatea ft mica in acea intersectie l-am evitat si m-am urcat pe o bordura si mi-am avariat: bara fata, aripa, pragul, acoperirea de prag, janta, bascula, capul de planetara, farul (urechiusa rupta), capota (putin zgariata de la aripa) . . . am atasat si 2 poze
            Attached Files

            Comment


            • da turbina aia cu geometri variabila cand o montezi?

              Comment


              • Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, si asa de frumoasa era in cele 2 poze.Lasa ca o faci tu la loc
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • e bine k nu ai patit tu nimic in rest masina se rezolva si succes in continuare...asa e gand e sa fie ! salut si ai grija de masina si d tine!

                  Comment


                  • fack... papusa de masina sifonata... ma doare si pe mine inima sa o vad asa... ce pot sa zic nasol moment...mama lui de manelist cu A4...
                    Last edited by crististreulea; 19 October 2007, 12:08.
                    sigpic

                    Comment


                    • Frumoasa masina Miker.Imi pare rau de ce ti s-a intamplat.Am vazut in poze ca ai stergatoare de parbriz diferite de cele stock,sunt mai bune?Multumesc anticipat.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • care imi spune si mie mai exact cum se face capota Bad Boy? Se sudeaza tabla acolo?

                        Comment


                        • @SUPERCAR am abandonat proiectul pt ca mi-am spart cutia doar din soft am depasit cuplul suportat de cutie doar din soft adica >200 Nm (pe dyno am luat 218 Nm) si alta cutie nu se potriveste alta cutie mai buna am incercat n cutii nimic nimic deci logik ca am abandonat proiectul daca puneam si turbina si intercoolerul spargeam o cutie la cateva zile deci exclus
                          @Christnacht merci mult da pacat lasa ca o fac eu
                          @luci19 salut merci la fel
                          @unic ) bine zis . . . asta e las c-o s-o pateasca el mai grav
                          @D-FENS merci mult pt compliment si da am alte stergatoare BOSCH Aero Twin costa 120 lei RON setul si chiar merita sunt super bune
                          @stiancu sunt 2 variante una mai ieftina si alta mai scumpa aia mai ieftina e cu kit de fibra dar depinde cat de mult vrei s-o lungesti iar a 2-a e prin sudare de tabla galvanizata dubla din multe bucati dupa care se umple cu kit de fibra pt forma finala dar e mult mai costisitor dar eu asa am facut ;)

                          Comment


                          • ce dimensiune au stergatoarele ca m-am uitat azi in carfour da nu scrie pe nici unele logan?
                            http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                            Comment


                            • Nu am idee le-am luat de la ALEMAR SRL Importator BOSCH

                              Comment


                              • stergatoare bosh A530S aero twin, aprox 100 ron perechea. se potrivesc perfect si fara modificari.
                                Last edited by crististreulea; 28 October 2007, 19:00.
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google