Bv 55 wss

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dani55wss
    replied
    450.128 km --- 14 mar.

    - ulei Elf 10W40
    - filtru ulei Mann
    - filtru aer Mann
    Attached Files

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    Mulțumesc ! Întradevăr, fiabilitatea motorului și a cutiei sunt punctul lor forte, cu condiția să fie și întreținute corect !

    Leave a comment:


  • mamba
    replied
    Stiu ca Loganul este o masina fiabila si daca mai ai si grija de el, te poate duce multi km. Te felicit cum ai grija de masinuta asta, tin-o tot asa!

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    Mulțumesc pentru aprecieri, încerc s-o țin cât pot de bine, cu piese de origine, revizii la timp și rezultatul este și cel pe care-l aștept. Merge brici la kilometrii pe care-i are. Media este de 400-500 km pe zi dar sunt și zile de 1000 km !
    Până la 500.000 nu mai este mult dar nu știu dacă-i mai apucă la mine... eu n-aș da-o vreodată dar... mai sunt și alte socoteli...

    Drumuri bune tuturor !

    Leave a comment:


  • sorin1983
    replied
    hai cu 500

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    Impresionant topic, bravo, toate aprecierile pentru cum iti ingrijesti masina.

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    447.675 km --- 9 mar.

    - schimbat braț dreapta - de origine
    - reglaj direcție
    Attached Files

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    441.792 km --- 15 feb

    - schimbat corp termostat

    @Gabi GL - în ritmul meu anul ăsta sar de jumatea milionului

    Leave a comment:


  • Gabi GL
    replied
    Hai ca mai ai putin pana la juma' de milion . Sa nu te lasi pana la milion!

    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    Petrecerea.... continuă !
    Attached Files

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    @TazMan - mulțumesc de recomandări, întradevar Brembo sunt peste Trw doar că nu știu dacă pentru mine are rost să mă mai gândesc la vreun schimb de discuri, cele pe care le-am dat jos aveau 250.000 km puse acum exact 3 ani. Postul #158 Puțin probabil că masina va mai fi a mea peste încă atâția km. Sau, cine stie ?! Oricum, mă pot declara foarte multumit de ele, ma refer la eficiență.

    @Gabi GL - 450 km în 3 zile la mine înseamnă mai nimic ! Mai am încă 3 mașini cu care mă dau și de când le-am schimbat, adică de ieri dupămasă și până azi dupămasă am 1000 km cu noile frâne !
    "Buba" n-a găsit-o încă nimeni, dar sa știi ca în ultima vreme n-a mai făcut figuri decât foarte rar spre deloc ! A ieșit dracul din ea

    Drumuri bune tuturor !
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Gabi GL
    replied
    In 3 zile, 450km , tot nu vrei s-o lasi sa se odihneasca . Masina mea avea din uzina tot sistemul de franare TRW, deci cred ca e o alegere buna, cu siguranta sunt piese si mai bune, dar nici TRW-ul nu-i chiar de ici de colo . Mult succes in continuare! Apropo, tot cu stangul franezi sau i-ai gasit buba?

    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • TazMan
    replied
    Eu am avut tot timpul TRW pana acum, bine... mai putin cand a fost masina noua.

    Recomand data viitoare Brembo+placute originale, o sa vezi singur diferenta si legat de bani fata de ce ai tu acum e foarte mica diferenta.

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    438.750 km --- 5 feb

    - discuri de frână Trw
    - plăcuțe de frână Trw
    Attached Files

    Leave a comment:


  • dani55wss
    replied
    438.300 km --- 2 feb. 2018

    - reglaj tacheți
    - revizie Gpl

    @dsign - foarte bună și ideea cu distanțierele ! Mă gândisem și eu dar bucata de scut termic era mai la îndemână !

    @Gabi GL - Valeo este simțitor mai scump și ca diferențe n-am observat nimic. Beru este echiparea de fabrică din câte îmi amintesc, pt fișe iar bobina era Valeo.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google