Bv 55 wss

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toba nu sta intr-o parte cumva? In rest a iesit bine din cate vad.

    Comment


    • Pa a la urma ai dus o la sicaro?
      sigpic

      Broker de asigurari DESTINE

      Comment


      • TazMan - e ok lucratura si pe dedesbt si pe interior la portbagaj, cat despre toba... ma abtin... cu prima ocazie cand am bani voi schimba finala si atunci se va aseza mai bine...

        bv06rmn - la Euromotor a fost, nu mai e nici acolo ce era odata... nu zic mai mult... ;)
        http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

        Comment


        • Salutare colegi, va rog, ma ajuta cineva cu o parere despre marca HRS ?
          Jantele sunt HRS 220 R15 4x100 pret 290 Ron. Merita ?
          Attached Files
          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

          Comment


          • mie nu-mi prea plac, sa fiu sincer. in plus, jantele trebuie sa aiba o culoare inchisa sau orice alta culoare, in afara de alb/gri pt a se crea un contrast...

            cateva optiuni...








            (astea imi plac foarte mult)


            (la fel si astea)

            eu la anu vreau sa o incalt cu niste rial murago din astea...
            Attached Files

            Comment


            • Mergi pe hrs daca nu ai buget de altceva mai bun. Eventual o culoare mai inchisa
              My Ride sigpic

              Comment


              • Mi-e cam frica sincer sa nu patesc ca anul trecut cand am pierdut in jur de 300 ron, timp vreo 2 zile si nervi o caruta cu niste rahaturi de Wolfrace luate de la Colina Motors care la 70 km/h ma aruncau afara de pe sosea si pe care nu vroiau nicicum sa-mi dea banii inapoi.
                Decat sa mai patesc asa mai bine raman cu tablele, care la 180 la vale stau foarte bine pe autostrada.
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                Comment


                • Primul care le-a echilibrat, Dorel de la Colina Motors a pus plumbii prost pe interior si pe exterior a pus plumbi care se pun doar pe jante de tabla ! In total aproximativ 250 de grame/roata ! Pe jante noi !?

                  Nici dupa inca 2 echilibrari facute de un profesor in acest domeniu si 1 reglaj de directie tot nu era ok, deci jantele erau praf, aviz amatorilor care doresc aceasta marca si servicii de la aceasta firma.

                  Si DA ! Le fac antireclama totala pt ca merita din plin. Un rahat de firma cu rahati de angajati care cred ca pot pacali pe oricine cu rahatul lor de marfa.

                  1. WOLFRACE
                  2. COLINA MOTORS

                  Sper sa nu pateasca si altii ca mine.
                  Last edited by dani55wss; 16 April 2015, 03:04. Reason: Automerged Doublepost
                  http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                  Comment


                  • Esti sigur ca janta este de vina, si nu anvelopa?
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Sunt de aceasi parere cu mumus da anvelopa este ok ?????

                      Comment


                      • Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.


                        eu le-am facut scris la rar
                        sunt niste magari
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • La 250 g plumb janta e praf de noua. Nu se monteaza asa ceva in veci. In situatii de genul, se pune doar janta pe masina de echilibrat; in felul asta se elimina orice dubiu legat de anvelopa
                          Am mai vazut jante strambe din butuc, cu 60-80g plumb. 250 n-am vazut in viata mea. Personal nu lasam sa-mi monteze asa ceva pe masina! Ce naiba, zici ca mergi pe plumbi

                          Originally posted by mumus View Post
                          Esti sigur ca janta este de vina, si nu anvelopa?
                          Anvelopa de marimea respectiva nu o sa iti dea niciodata diferenta aia de echlibru. Janta e stramba din butuc.
                          A se vedea pozitia plumbilor pe janta
                          Last edited by Madutzu25; 16 April 2015, 09:17. Reason: Automerged Doublepost
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • mumus & moxu' - cauciucurile au fost puse pe tablele cu care s-a mers doar iarna (aprox 70.000 km) si nu au nicio bataie la nicio viteza si cu masina full incarcata si cu ea goala si pe uscat si pe ploaie si orice combinatie posibila. De unde mi-am permis sa trag concluzia ca saracele Pirelli Cinturato n-au nicio vina. Masina din punct de vedere tehnic este ca noua, deci mai raman mizeriile de WOLFRACE de la COLINA MOTORS.

                            827sam - ''sunt niste magari'' ? Firme de genul asta cu asemenea angajati ar trebui sa nici nu existe intr-o tara care se vrea civilizata. In Germania unii ca astia mai mult de o saptamana nu cred ca ar fi functionat dupa care ar fi disparut definitiv de pe piata. Dar cum la noi ca la nimeni... asta e... Romania ''lucrului bine facut''. (manual) !

                            Madutzu25 - nu am fost lasat sa stau inauntru langa masina si nu am stiut pana la Brasov (cica ''politica firmei nu permite'') ce rahat au facut si cat plumb aveam deoarece eram si presat grav de timp cand am plecat de la ei. Abia acasa am vazut minunea insa pe drum la cum tremura toata masina incepand cu 60-70 km/h mi-am dat seama ca ceva nu este deloc ok. Iar la Balotesti era sa sar efectiv de pe sosea in curba. Fara nicio exagerare.
                            Last edited by dani55wss; 17 April 2015, 04:59. Reason: Automerged Doublepost
                            http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                            Comment


                            • Urata experienta! Sa fie o regula: nu te lasa sa stai langa masina, mergi la alt service
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Stii cum este cand iti doresti ceva tare... mai faci si mici compromisuri şi în plus mă credeam la un service bun şi de renume...

                                Am renunțat la aliaje... am cumpărat 4 table de fabrică în care ştiu sigur că mă pot încrede.
                                http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google