B997ndl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Multumesc !

    Comment


    • #62
      Te poti uita la mine la My ride ca sa vezi bad boy(urmeaza sa ii fac si prelungiea din aripi) si cum arata cromul vopsit cu un mic clean la portbagaj..la mine o sa urmeaze sa dispara si emblema si butonul.Frumoasa masina si sa ai grija de ea si ea de tine
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

      Comment


      • #63
        Multumesc mult ! Si eu aveam in plan badboy si clean, dar din pacate nu sunt bani deocamdata. Ajung sa coste multicel cu tot cu vopsitul elementelor.

        Comment


        • #64
          Si eu la fel am strat cu stres,dar dupa intrebari,cunostinte,prieteni,totul s-a rezolvat relativ okAcum am invatat din unele greseli care le-am facut,am pierdut ceva bani,dar asta e,merg mai departe si o sa o fac cum trebuie
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • #65
            ajutati-ma va rog cu o idee. vreau sa vopsesc electrostatic jantele de tabla, dar nu stiu cum sa le fac. sa le fac tot aurii ?! ma gandeam la un portocaliu.
            aveti ceva idei constructive ?

            Comment


            • #66
              Nu e mai ieftin cu niste capace?Ma gandesc ca sunt niste bani dati,efect vizual nu prea,plus ca le folosesti doar iana(banuiesc).Vrei sa faci ceva cumperi un set de jante de aliaj si pentru cauciucurile de iarna si ai facut o treaba buna
              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

              Comment


              • #67
                dar si pe alea va trebui sa le vopsesc. mi se pare ca arata banal argintii pe blu navy.

                Comment


                • #68
                  le poti vopsi verde asa cum avea un coleg jantele...
                  Attached Files

                  Comment


                  • #69
                    Logic...dar una e tabla vopsita si una e o janta de aliaj vopsita.Asta e parerea mea.Scuze ca ma bag
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                    Comment


                    • #70
                      NDL ar merge vopsite jantele de tabla culoarea masinii . Avea cosmin_uau la vanzare jante de aliaj Sinaia vopsite rosu_passion. Aratau demential !
                      ​​​​​​

                      Comment


                      • #71
                        voiam sa va cer sfatul, fiindca deocamdata ma vad nevoit sa renunt la ideea de a vopsi jantele de tabla, deoarece nu am acum de aruncat 400 de lei.
                        jantele arata destul de prost, fiind atacate pe alocuri de rugina.
                        nu sunt adeptul capacelor, dar trebuie sa apelez la ele, si aici am nevoie de sfaturi. ce model sa aleg ca si nu fie kitschuri. daca aveti si vreun link, v-as ramane dator.

                        deocamdata nu au mai aparut modificari. doar ornamentele de la proiectoare au fost vopsite in culoarea masinii. tot atunci au fost vopsite si ambele bare, si intre timp m-am descurcat sa le mai lovesc cate putin. suficient cat sa mai sara putin din vopsea. nu le mai vopsesc deocamdata.
                        mi-a cam disparut motivatia de a mai face modificari. pot s-o rujez ca tot dacia ramane, din pacate.

                        Comment


                        • #72
                          tablele voiam sa le fac sunflower gold. ar fi mers ?
                          Attached Files

                          Comment


                          • #73
                            nu sunt adeptul capacelor, dar trebuie sa apelez la ele, si aici am nevoie de sfaturi. ce model sa aleg ca si nu fie kitschuri. daca aveti si vreun link, v-as ramane dator.
                            Alege un model din alea de origine, sunt rezistente.
                            Cred ca unul din astea 2 modele dau bine pe Logan.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #74
                              La etrieri ca nuca in perete: albastrul masinii cu portocaliu ...

                              La capace alege primul model: are muchii mai ascutite si da mai bine. Parerea mea.
                              Parca erau 35RON/buc. in reprezentante.

                              Originally posted by B997NDL View Post
                              pot s-o rujez ca tot dacia ramane, din pacate.
                              Concluzia corecta.

                              Dar poti sa ti-o faci mai placuta. Pentru sufletul tau.

                              Comment


                              • #75
                                Primul model de capace ar fi si alegerea mea.
                                Etrierii eu i-as vopsi in alb.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google