Logan Galben - Bogdan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nimic maret. poate pe viitor folii autorizate Llumar sau samurai, adica ceva de calitate si multi km fara probleme.
    sigpic

    Comment


    • bogdane ai spalat cumva motorul (pe ext.) de este asa de curat? arata bine, sa te bucuri de ea multi km fara probleme..

      Comment


      • da, tizule. la 27000 a fost spalat cu o solutie special pentru asa ceva. iar duminica i-am sters eu capota cu o carpa umeda

        am facut si revizia de 40000 km. am avut 3 litri de ulei dacia oil premium 5w30 si filtru de ulei, care le-am primit. s-au taxat urmatorele:
        1. manopera - 72 lei
        2. buson baie ulei - 1.6 lei
        3. 1 litru ulei dacia oil premium 5w30 - 30.18 lei
        4. filtru aer motrio 56.42

        TOTAL - 160.20 lei

        dupa revizie masina a prins vlaga, parca zici ca am resoftat-o

        de precizat faptul ca Dacia si Renault folosesc produse MOTRIO
        Last edited by bogdan_1984; 5 May 2010, 08:10.
        sigpic

        Comment


        • numai bun de "tuning"
          enjoy
          Attached Files

          Comment


          • este vorba de husa aia cauciucata din portbagaj!

            Comment


            • Mishule, multumesc pentru VT. a iesit super

              kozmine, daca te referi la tavita, am luat-o din galati de la Popescu. Popescu este un complex micut de magazine de piese auto. dar am vazut si in braila la Viper.

              iata si un panning cu golanca
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • in 1587 km am consumat 100 litri de benzina rezultand un consum mediu de 6,3%
                iar cam de o luna nu am mai spalat masina si arata cam asa
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • hai bogdane ca nu e chiar asa de murdara, ai facut doar autopsia la cateva insecte
                  My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                  Comment


                  • mai mult puf de la plopi este noroc ca am filtru de polen montat, ca altfel inotam in puf. parca n-am precizat ca am instalat filtru de polen. ehhh si chiar daca ma repet, asta e este un filtru de carbon luat de la polution zero, dar cu mana pe inima spun ca nu voi mai cumpara din carbon, voi lua unul simplu care-i si mai iefitn.
                    sigpic

                    Comment


                    • Uite niste poze cu lamaita ta...de la Lepsa.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • lepsa, slanic moldova, mare, a doua oara transfagarasean, 1500 km parcursi in 4 zile etc. asa a facut loganul meu in 2 ani si jumatate 50.000 km.
                        cel mai probabil urmeaza la anul revizia de 60.000 km la care voi schimba toate piesele care trebuie inlocuite.

                        in rest, nimic schimbat la ea stock, stock, stock...
                        Attached Files
                        Last edited by bogdan_1984; 10 October 2010, 19:37.
                        sigpic

                        Comment


                        • Cam tarziu facusi cei 50.000 eu azi la 11 fara un pic eram fericitul posesor de 50.000 km
                          Hai succes cu masinuta...si strange bani pentru revizie.
                          sigpic

                          Comment


                          • nu-s tarziu deloc facuti km astia, chiar prea devreme acum am peste 50.400 km

                            azi am schimbat filtrul de polen. l-am tinut un pic cam mult, adica vreo 20.000 km am ramas tot pe carbon pentru ca am avut de ales intre el la 36 lei si MANN normal la 55 lei. si o poza cu loganul nespalat de vreo 2 luni
                            Attached Files
                            Last edited by bogdan_1984; 21 October 2010, 21:03.
                            sigpic

                            Comment


                            • Asa arata nespalata de 2 luni?Inseamna ca Braila e un oras curat!
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Bine zis D-FENS.La filtru de polen (cel vechi)nu ai folosit jumatatea aceea de garnitura?
                                Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google