BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • felicitari. arata foarte bine.
    loganul tau e inaltat? sau doar mi se pare

    Comment


    • Merci.
      Nu e inaltat. Aia mai lipsea sa ii mai fac ... ca si asa suuuuuus, mult prea sus.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Bandourile de pe usi le-ai pus tu sau asa ai comandat masina.
        Cat au costat?
        sigpic

        Comment


        • Alti bani, alta distractie ... le-am pus eu ... 260 de lei parca. Am scris de ele cateva pagini mai in spate.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • La dacia sau sunt luate din alta parte?
            Mie parca mi-au cerut cam 500 rom.
            Am ratat paginile anterioare scuze.
            sigpic

            Comment


            • Originale de Dacia. Eu le-am luat din reprezentanta. Nu am vazut nimic pe aftermarket de genul asta pana acum.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Vezi posturile mele din 28 iun ... pe forum runner nu vad nr postului ... dar atunci le-am montat si am pus mai multe poze cu bandourile.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              Last edited by M.FLORIN; 21 September 2013, 22:07. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Ok merci frumos.
                sigpic

                Comment


                • Arata foarte bine masina cu folie pe geamuri. Se asorteaza foarte bine jantele albe + culoare caroserie + geamuri fumurii.
                  Folia era al doilea lucru pe care voiam sa o montez masinii, dupa alarma-asta in caz ca imi venea masina mai devreme(maine e posibil sa ajunga). Oare acum mai merita sa ii pun folie, avand in vedere ca nu mai e soare asa puternic?
                  Last edited by Crs. Sandel; 22 September 2013, 23:09.

                  Comment


                  • Merci de urari
                    Eu zic ca merita sa pui folie chiar daca acum nu mai este atat de cald.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Cand ti-au pus folia au demontat luneta/geamurile, sau pur si simplu au aplicat-o ?

                      Comment


                      • Aplicare directa.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Florine cand te hotarasti sa iti pui folie si pe geamurile din fata sa iei in calcul si urmatorul "sfat" :
                          Legal pe fata trebuie sa ai transparenta de 75 %. Insa acesti 75 % trebuiesc calculati IMPREUNA cu opacitatea geamurilor stock, care vin din fabrica, CU TENTA DE CULOARE !!! deci nu sunt 0%
                          Caz concret intamplat unui coleg de al meu la RAR. Desi avea omologari pe toate foliile aplicate, i-a fost demonstrat cu un aparat, ca avea o transparenta mai mica, din cauza tentei de culoare initiale ale geamurilor.
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Folia pe care o aplic eu pe fata este cu transparenta 95%. Deci se incadreaza fara probleme.
                            Daca aplicarea foliei se face intr-un atelier aurorizat RAR poti sa stai linistit ... cel care aplica folia are obligatia de anu aplica altceva pe fata decat ceea ce este autorizat ...

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Problema nu a fost ca folia pe care o avea aplicata colegul meu nu ar fi fost autorizata dimpotriva, era de o foarte buna calitate si cu toate autorizatiile in care se cerifica cei 75 % vizibilitate, DOAR CA, cei 25% opacitate de la folie si cei 3-4% de la tenta de culoare a geamurilor ajungeau la doar 70 % transparenta. Deci ILEGAL !
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Da da da ... stiu la ce te referi. Eu am masurat geamul cu folia pe el si am transparenta undeva la 80%.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google