BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O adevarata masina de familie - sau mai bine spus cel mai infocat sustinator al meu cand vine vorba de sapalatul masinii
    Attached Files
    Last edited by M.FLORIN; 28 September 2013, 18:31.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Ca sa mai reimprospatam lucrurile pe aici ...
      Cotiera de 50 de lei s-a rupt ... si astfel am trecut la original. Se vede totusi ca aceasta cotiera originala este una mult mai solida (prinderea este una chiar foarte solida) iar materialele din care este facuta sunt de buna calitate. Singurul dezavantaj - evident - spatiul mic de depozotare. Insa fata de cealalta cotiera ofera o mai buna manevrabilitate si accesibilitate la levierul franei de mana si a prinderii centurilor de siguranta.
      Cotiera am cumparat-o de la colegul cosmin_uau iar pretul este unul decent tinand cont de faptul ca a venti cu tot cu tunelul median - al meu original era cam gaurit de la prinderea cotierei de logan 1.
      Montajul nu e mare lucru ... 30 de minute si de rezolva.
      Attached Files
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Sa o utilizezi cu placere.Am si eu in plan o cotiera, dar nu vreau sa dau mai mult de 100 ron pe ea.

        Comment


        • Asa am zis si eu initial ... dar acum m-am cam lecuit de chestiile astea.
          Vorba romanului - suntem prea saraci ca sa ne permitem lucruri ieftine.
          Mai bine mai abuni ceva bai si iti cumperio o cotiera mai de calitate.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Deci pana la urma cea de origina ramane cea mai buna.
            sigpic

            Comment


            • eu zic ca da ... cu marele minus referitor la spatiul de stocare. Dara daca pui ca o gasesti la jumatate de pret fata de reprezentanta e chiar ok.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • In spatiul acela incape un telefon sau un portofel?

                Comment


                • Cam asa ceva. Acum depinde cat de mare e telefonul sau cat de gros e portofelul :-) ... eu am un s3 acum iar ala incape acolo - asa ca sa iti faci o idee cat de adanc e spatul ala. O sa fac o poza maine cu portofelul acolo sa vedem daca incape.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Eu am S2, deci incape lejer. Ceea ce imi place la cotiera originala e ca e teapana, se potriveste cu schimbatorul de viteze(adica stai cu cotul pe cotiera si schimbi vitezele-asa am observat in showroom), iar ceea ce nu imi place e pretul prea mare(chiar si 225 lei) si faptul ca nu e incapatoare.

                    Comment


                    • Pana la urma cat costa cea originala?
                      Mie mi sa cerut 100€ la reprezentanta.
                      sigpic

                      Comment


                      • 100 euro -reprezentanta
                        Parca 250 lei la un user de pe forum

                        Comment


                        • Originally posted by M.FLORIN View Post

                          - au fost necesare urm:
                          - carenaje stanga + dreapta cu suport pentru butonul de comanda
                          - butoanele de comanda
                          - fir de lucru + mufe de conexiune
                          - incalzirea propriu-zisa (acele suprafete care se lipesc pe scaune)
                          - contactori fire electrice
                          - "arici" de buna calitate
                          Care e pretul acestor materiale ? De unde le procur ?
                          Multumesc anticipat !
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Bazilman vezi sa nu pierzi garantia cu acesta lucrare ? daca intervii pe partea de instalatie ....zic si eu....
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by Bazilman View Post
                              Care e pretul acestor materiale ? De unde le procur ?
                              Multumesc anticipat !
                              Eu am platit cu totul 300 de lei. Piese plus manopera.
                              Mie mi le-a montat colegul adicorbos. E din brasov de loc da'am vazut ca mai merge si prin tara. Tipul e super ok si face treaba faina ... lucreaza cu multa atentie la detalii.
                              Poti daca nu sa iti cumperi tu piesele - le-am vazut pe la vre-o 250 de lei setul compket oentru doua scaune, aici pe forum - si sa ti le mintezi tu. Gasesti o gramada de tutoriale pe tema asta.
                              Cat despre garantie ... nu stiu cat de mult iti afecteaza garantie intrucat poti foarte simplu sa le faci direct o mufa si sa le conectezi la bricheta si atunci nu intervii deloc in instalatie electrica. Eu am discutat cu un prieten - sef la garantii intr-o reprezentanta - si mi-a spus ca nu e o problema.
                              Bafta.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment



                              • Florine care din cele doua modele crezi ca s-ar potrivi mai bine pe masina ?
                                Eu am cumparat covorasele de la Gled Ring http://www.bestautovest.ro/covorase-...dero-2012.html
                                Parca primul arata mai bine dar al doi-lea se potriveste la culoare
                                Multumesc
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google