Gj 60 vdm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 2 din ce vad in poze !!!! Bun asa !!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Renault Fluence?

      Comment


      • fluence/megane 3 100%, alea nu-s ceasuri de logan
        motorizare: 1.6 16v euro 4

        versiune: authentique
        Last edited by cristi....; 2 November 2015, 23:14.

        Comment


        • Intradevar, este un Fluence 1.6 16v 110 cp. , in carte 2009 trecut anul fabricatiei, prima inmatriculare 14.04.2010. M-am gandit si la un Logan 2, dar prea mi-a placut asta, si mai ales nevestei . Sa vedem ce o mai scoate Dacia in cativa ani.
          Masinuta este intretinuta, reviziile la timp(in reprezentanta), proprietarul a adus-o inapoi la reprezentanta pentru a lua tot un fluence dar modelul nou. De aici am intervenit eu, vineri am vorbit la telefon cu dealer-ul si tot vineri noaptea am si plecat dupa ea.
          Cateva poze facute pe graba.
          Attached Files
          Last edited by vdmihai; 3 November 2015, 16:20.
          sigpic
          !

          Comment


          • Felicitari de achizitie insa pe viitor s-ar putea sa regreti alegerea facuta ! cu motorul de 1.6 16v (probleme cu decalor(fulie defazoare) - cel de pe logan are "doar" 105 cp pentru ca nu are acesta piesa si bine au facut ca nu au pus-o), eu as fi ales fara retineri pe cel de 1.5 dci.
            Last edited by prometheus; 3 November 2015, 16:53.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Ca si masina e ok . Ce problema am mai intalnit ar fi pete de ulei pe la 1 senzor de pe 1 furtun pe la motor , si motorul mai scoate fum uneori )) .... Ce-i drept are circa 100.000km masina in spetza'
              In rest ca si tinuta de drum , piese schimbate etc... Revizii si o bieleta...Apa/paie/bataie..

              Comment


              • cand am mers la reprezentanta ieri sa-mi reinnoiesc polita rca si casco am mers cu un taxi fluence, ca al tau dar alta culoare, motor tot 1.6 16v cu gpl

                l-am ales pt ca am fost curios sa vad cum merge iar impresia a fost foarte ok, mi-a placut mult antifonarea (nu se auzea deloc motorul) si tinuta de drum in general

                la intoarcere a venit un peugeot 301, la fix, ca de mult timp imi doream sa merg si cu masina asta, motor pe benzina, cel mai probabil 1.2vti de 82 de cai. si masina asta mi-a placut insa e mai apropiata de logan... singura diferenta fata de logan ar fi antifonarea superioara, chiar si comparativ cu logan 2, in rest e cam la fel: scaune la fel; suspensie la fel, ruliu mai mic totusi, layout al plansei de bord mai placut, un plastic cu o jumatate de clasa peste logan, spatiu mai mare ca in logan, cel putin in spate nici nu se compara

                deci intre cele 3 masini pe primul loc as pune fluence, apoi peugeot/citroen (301/c elysee) iar la foarte mica distanta logan 2. totusi, logan 2 e mai bine dotat comparativ cu berlina franceza entry level in varianta de top; insa designul francezilor e mai frumos si parca au lucrat un pic mai bine la antifonare, insa masinile sunt extrem de apropiate

                citroenul sta prost insa cu cutia de viteze, pare foarte dezlanata si am remarcat ca scoate niste zgomote ciudate cand schimba; nici nu se compara cu cutia de logan; in plus partea metalica cu inscriptiile treptelor se exfoliase, arata foarte rau maciulia schimbatorului; rulajul nu era foarte mare, 110 mii de km

                imi place mult interiorul deschis al fluencului
                Last edited by cristi....; 6 November 2015, 21:29.

                Comment


                • Va multumesc! Sunt multumit de Fluence, nu am ce sa ii reprosez .

                  Legat de Loganul cel negru si fioros , are aprox 119.000 km, ne apropiem de revizia cea mare. Masinuta merge fara probleme, inca o data ma declar foarte multumit de ea.

                  A.. si ar mai fi ceva, in seara asta a facut un mic poc, tot cu un caine, dar de data asta catelul s-a "dus".
                  Attached Files
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • Desi nu pare, e ceva dauna, dar e si o parte buna daca se poate zice asa: am intrat in concediu si astfel am timp sa ma ocup si sa ma si lipsesc de ea totodata .
                    Drumuri bune.
                    Attached Files
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • Cred ca trebuie sa schimbi doar bara si cu fagurele de jos sau sunt daune si pe la far ?
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Farul cred ca nu are nimic, nu se misca, nu si-a schimbat pozitia. Pare totul in regula.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Nu am mai scris de ceva vreme pe aici, masinuta are 131.000 km, nu prea am mai facut km cu ea, am mers cu altele.
                          Azi s-a rupt capatul planetarei drepte , de fapt cred ca ala este, deoarece planetara se invarte in gol iar in burduf se aude un zgomot ca si cum s-ar macina ceva.
                          In rest toate bune . O sa vad maine cum o rezolv, totodata mai arunc si 2-3 poze.
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • Cam asta a fost si cu planetara
                            Mergem inainte.
                            Attached Files
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Iti papa ulei la 120k cu gpl cel de 1.2 16v ?
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Salut, nu am probleme cu uleiul. Revizile le fac la 20.000 in reprezentanta, dupa cum dicteaza cartea , doar elf i-am bagat.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google