Gj 60 vdm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ce ti-au schimbat mai exact la aceasta revizie? Si eu ma facut de 3-4 zile distributia tot la reprezentanta.
    MY CLA

    Comment


    • #92
      Am atasat foto cu ceea ce s-a facut.Se adauga si vreo 36 lei pt inlocuirea anvelopelor.
      Mie unul mi se pare scump dar fac un efort sa fac reviziile la ei, nu vreau sa pierd garantia la tabla la care deja am apelat si cat de curand o sa apelez iar.


      PS: Daca totusi vede vreun moderator threadul, il rog sa ii schimbe numeleDOAR in GJ 60 VDM .
      Attached Files
      sigpic
      !

      Comment


      • #93
        Daca te inscriai pe my dacia mai aveai o reducere suplimentara...
        Filtrul de polen mai bine il cumparai pe forum ieseai la jumatate de pret cu transportul inclus si eu anul trecut am dat 70 lei la reprezentanta si cand am ajuns acasa am vazut ca aici este cu 25 lei...
        Pompa de apa nu ai schimbat-o?
        MY CLA

        Comment


        • #94
          Nu prea se schimba pompa de apa la 60k, pe la 120k daca nu apar scurgeri sau probleme intre timp. Eu am 8 ani si 70k si nu am schimbat-o.

          STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #95
            Nici eu nu am schimbat-o la 60k si la 95 k a inceput sa curga => am facut distributia mai devreme...
            I changed her oil , she changed my life
            sigpic

            Comment


            • #96
              Eu am schimbat-o la 47 000... Decat sa refac distributia dupa un an , doi mai bine prevenim.
              MY CLA

              Comment


              • #97
                Frumoasă maşină, frumoase jante, de apreciat modul în care o întreţii!
                Multă baftă în continuare!

                Comment


                • #98
                  Multumesc .
                  Legat de noile jante, de la aprox 140km/h in sus imi tremura rau volanul. Se poate sa nu fie bine echilibrate? Pana la viteza aia nu am nici o problema.
                  De la cauciucuri nu poate fi vorba, am mers cu ele puse pe table, cu 162 pe gps pe autostrada(foarte libera) si nu au schitat nimic.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • #99
                    Mai echilibreaza inca odata rotile fata sau fa un test si schimbale cu cele de pe spate si vezi daca mai face asa. Bafta!

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Comment


                    • Asculta-l pe jelly
                      Exact acelasi lucru mi s-a intamplat si mie cand am schimbat tablele cu aliaje.
                      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                      Comment


                      • Exact asa o sa si fac , multumesc de sfat.
                        Acum am descoperit o indoitura pe muchia usii mele, facuta de o alta usa bineinteles. Nu am prins-o prea bine, trebuia sa fac din alt unghi.
                        Am apelat la casco, sper sa fie totul ok.
                        Attached Files
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Nu merita sa vopsesti toata usa pentru acea mica infundatura, mai bine scoate-o prin metoda P.D.R. Eu asa am facut. Bafta!

                          Comment


                          • M-am gandit, dar si bandoul este zgariat, iar usa mai e putin atinsa mai sus in zona stalpului .
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Nici nu te vor baga in seama aia la casco pentru nimicul ala... O poti lasa asa sau sa te duci la un tinichigiu sa ti-o aduca la nivel, iar cu bandoul... du-te si cauta un laborator de vopsele auto si fa-ti un spray la codul culorii masinii si un spray cu lac si fa-ti de lucru.
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Usa stanga fata tot asa am avut-o lovita si s-a rezolvat.
                                Deja am facut actele pentru asta. De ce sa nu ma bage, si asta e o dauna, nu? Daca e mica ce sa fac eu? Mie nu imi convine, arata destul de naspa in realitate.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google