Logan 2 - 1.5dci - 90CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by vitriol View Post
    Ca sfat: pune-i autocolant negru intre stalpi ca sa arate si ea a masina, nu a dulap. Iar asta e valabil pentru toti posesorii de Logan II, in special pentru cei care au culori deschise.

    Am facut un desen in paint ca sa-ti poti face o idee.
    Ohooo... Intradevar. Ms pt idee. Chiar mi-ai dat o idee superba. La ph2 exista asa ceva, dar se pare ca la Logan 2 au scos-o.

    Comment


    • #17
      IMBUNATATIRI:
      Doresc sa-i pun urmatoarele
      Covoras cauciuc tip tavita original logan cu sistem de prindere (inca nu am gasit de unde pot comanda) --> nu exista disponibile pentru logan 2
      Covoras portbagaj cauciuc (inca nu am gasit de unde pot comanda) --> deocamdata doar ca acesorii originale, la dealerii Dacia, dar sunt cam scumpe
      Obturator praf la usa (4 buc) --> 20 lei setul de 4 bucati si se rezolva
      Aparator noroi (4 buc) --> se rezolva si asta dar doar pe original, unele de tip universale care ajung la 90 lei setul de doua bucati
      La motor sa-i pun cheder din cauciuc sa nu intre apa. --> ca si rezolvata, 30 lei un cheder de usa dacia 1300, 1310 etc
      Mai am o imbunatatire surpriza, dar asta la inceputul lunii mai o sa fac si o sa va-l arat. --> oare ce sa fie poate niste scaune incalzite??


      INTREBARI:
      1. Din cate stiu, la masina nu a fost ceruta garantia extinsa. Oare acuma mai pot cere garantia extinsa? --> nu se mai poate cere ... mi asa mi-au spus cand am comandat-o
      2. Tare mult imi doresc tempomat pe logan, oare cat de complicat si costisitor este sa-i montez aftermarket tempomat? (chiar daca trebuie sa schimb volanul?) --> costul modulului tempomat ajunge undeva la 1000 euro si nu iti recomanda un after market, mai ales ca implica in mod direct calculatorul masinii
      3. Ma bate gandul sa-i pun senzor de parcare si in fata si in spate. asta nu e complicat deloc



      Felicitari pentru achizitie ... si bafta la modificat.
      Last edited by M.FLORIN; 23 April 2013, 07:20.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #18
        Originally posted by djxhouse View Post
        Va multumesc pentru urari.
        Mi-am mai adus aminte de inca un lucru.
        Vreau scut metalic.

        sa vad daca au pentru logan 2.

        Este obligatoriu de schimbat scutul plastic pe un scut metalic.

        Revin cu detalii, cum primesc raspuns.
        Multe piese inca nu se gasesc la Logan2.
        Nici scut metalic, nici covorase tip tavita, brrr... mai trebuie sa asteptam.
        Am vorbit cu firma care fabrica scutul metalic, zice ca o sa produca scut metalic pt L2, dar cam intr-o luna.


        Haideti sa va arat cu ce surpriza m-am gandit.
        Sa pun autocolant pe marginea masinii, la fel ca la VW Polo Cross, Golf Cross

        din fata arata criminal, din lateral.. cu textul mai sunt pe ganduri.
        iar cu spatele... nu-mi place, poate in realitate da altfel.

        ce ziceti? astept pareri recomandari, eventual niste poze modificate
        Attached Files

        Comment


        • #19
          foarte interesant. eventual poate gasesti un material cu ceva grosime. eventual in loc de "cross" poti gasi un alt nume pe care sa nu-l aiba nici un producator. daca iese bine, as veni si eu cu o laguna combi sa fac asa ceva.
          http://datingsidorsingel.com/

          Comment


          • #20
            Spunei la inceput ca masina ai cumparat-o folosita ... poti sa ne spui si noua (doar de curiozitate) ce pret ai dat pe ea? ... si eventual de ce anume cel/cea care a avut-o inainte a renuntat la ea dupa doar o luna - asta daca nu a fost masina de showroom.
            Merci
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #21
              Chiar arata bine,mie unu imi place,sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme,si sa ai grija de ea.

              Comment


              • #22
                Originally posted by lungubogdan View Post
                foarte interesant. eventual poate gasesti un material cu ceva grosime. eventual in loc de "cross" poti gasi un alt nume pe care sa nu-l aiba nici un producator. daca iese bine, as veni si eu cu o laguna combi sa fac asa ceva.
                atunci sa pun sub oglinzi "STEPWAY" ?
                inca sunt pe ganduri

                Originally posted by M.FLORIN View Post
                Spunei la inceput ca masina ai cumparat-o folosita ... poti sa ne spui si noua (doar de curiozitate) ce pret ai dat pe ea? ... si eventual de ce anume cel/cea care a avut-o inainte a renuntat la ea dupa doar o luna - asta daca nu a fost masina de showroom.
                Merci
                masina de noua a costat 11.200 euro, dar l-am cumparat cu 9.000 (tva inclus). Au cumparat-o pentru un manager la o firma mare, dar l-au dat afara dupa o luna, si au decis sa vanda masina. Cam de 3 luni tot caut pe autovit un logan cu max 10.000km. norocul meu.

                Originally posted by cosmin83 View Post
                Chiar arata bine,mie unu imi place,sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme,si sa ai grija de ea.
                Multumesc frumos.

                Si pe langa acest design ii mai pun si niste distantiere de 20mm la roti, atunci o sa arata criminal.
                Si obligatoriu niste jante de stepway. Daca prind ceva la bun pret. Partea nasoala e ca trebuie sa cumpar alte cauciucuri, ca pe stepway intra 185/55/R16 pe cand pe logan 185/65/R15.
                Si cam atat o sa fie pe exterior.
                Nu vreau sa par cocalar, manelist sau de prost gust.

                Alte recomandari?
                Last edited by djxhouse; 23 April 2013, 20:58.

                Comment


                • #23
                  Doar sa tii cont ca pe logan nu e omologare pt jante pe 16".

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #24
                    Alta intrebare.
                    Masina am cumparat-o pe Intreprindere Individuala.
                    La asigurarea RCA intru la persoane juridice sau persoane fizice?
                    Eu stiu ca sunt persoana fizica, nu persoana juridica.
                    Stie cineva exact ce si cum?
                    Problema e ca la persoanele juridica asigurarea este dubla fata de persoanele fizice.

                    Comment


                    • #25
                      Intra la Juridice!

                      Comment


                      • #26
                        nu mai inteleg nimic. Intr-un loc scrie PJ, alt loc PF...
                        nu mai stiu nimic nimic grrrr....

                        Comment


                        • #27
                          Eu am facut diverse asigurari RCA pe PFA!
                          Din punctul lor de vedere, PFA este persoana juridica.
                          Trebuie sa suni la compania ce ti-o emite si doar asa iti vei da seama.

                          Comment


                          • #28
                            sa vezi faza interesanta.
                            pe un site de asigurari, care vinde si multe electronice.... in timpul zilei asigurarea o da cam la 700ron... acu seara o da si la 600ron... oare la 3-5 noaptea, cu cat da asigurarea?
                            )

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by djxhouse View Post
                              Alta intrebare.
                              Masina am cumparat-o pe Intreprindere Individuala.
                              La asigurarea RCA intru la persoane juridice sau persoane fizice?
                              Eu stiu ca sunt persoana fizica, nu persoana juridica.
                              Stie cineva exact ce si cum?
                              Problema e ca la persoanele juridica asigurarea este dubla fata de persoanele fizice.
                              Din totdeauna Persoana Fizica Autorizata a fost inclusa in categoria entitatilor juridice. Cu alte cuvinte atata timp cat exista o forma de organizare autorizata prin acordul unei institutii a statutlui acea entitate este un juridica. Pe scurt orice Persoana Fizica Autorizata, Intreprindere Individuala, Asociatie Familiala, Producator Agricol etc sunt considerate entitati juridice - asa apara inclusiv in codul fiscal.
                              Merci.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Cezar View Post
                                Eu am facut diverse asigurari RCA pe PFA!
                                Din punctul lor de vedere, PFA este persoana juridica.
                                Trebuie sa suni la compania ce ti-o emite si doar asa iti vei da seama.
                                Multumesc.
                                Asta este. Merg pe juridic.

                                Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Din totdeauna Persoana Fizica Autorizata a fost inclusa in categoria entitatilor juridice. Cu alte cuvinte atata timp cat exista o forma de organizare autorizata prin acordul unei institutii a statutlui acea entitate este un juridica. Pe scurt orice Persoana Fizica Autorizata, Intreprindere Individuala, Asociatie Familiala, Producator Agricol etc sunt considerate entitati juridice - asa apara inclusiv in codul fiscal.
                                Merci.
                                Multumesc frumos.

                                M.FLORIN
                                vreau sa pun suport pt ochelari. Oare se gaseste deja asa ceva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google