Logan 2 - 1.5dci - 90CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu tot nu pot înţelege cum un astfel de furtun poate să coste cât 5 playere DVD (preţ de magazin la ambele). Nu cred că are mai multă tehnologie înglobată în el, decât acel player DVD la care am făcut referire.

    Comment


    • Cum naiba de la 187e la 11milioane. 187e (1Euro - 4.42)> 187x4.42= 822lei, restul banui ca este adaosul de magazin, sau chiria, sau brand-ul magazinului
      Si mai zice lumea ca celelalte marci staine sunt scumpe la intretinere, ca dacia o fi departe. Mai dau si eu un exemplu, 4 bujii incandescente la service dacia costa 500lei cu manopera.
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • De obicei prețurile din dialogys sunt fără TVA 187e+TVA = 231,88e
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • eu sunt singurul care da ulei pe acolo?

          la vocea clientului... stii cum e, te programeaza pentru o expertiza, trebuie sa stai acolo, te chema inapoi pentru alta verificare, apoi pentru schimbare piesa.
          cel putin 2-3x sa mergi acolo si sa pierzi timp.

          eu mi-am cumparat masina noua ca nu am timp sa stau prin serviceuri...
          daca nu, cumparam SH si reparam la serviceul de la coltul strazii.

          Comment


          • O schimbi degeaba. Eu am schimbat teava aia cu totul si degeaba. Adica e defect de proiectare.
            sigpic

            Comment


            • O intrebare stupida. Nu e conducta cu turbo?
              Adica daca iese ulei, atunci am pierdere de presiune si am pierdere de putere.
              Sau ce fel de conducta este.

              Comment


              • Este conducta prin care iese aerul din turbină spre radiatorul de aer.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • atunci sa nu-mi fac griji ca da cu ulei pe acolo?
                  in afara ca arata urat, in rest nu pot sa am probleme?

                  Comment


                  • Nu e nici o problema. Toate dau pe acolo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Dar..nu poti sa mergi la un atelier si sa iti faca teava de inox cu racord flexibil?
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Revin cu o alta intrebare.
                        Mi se pare ca ambreajul prinde foarte sus. Daca apas ambreajul 2-3cm atunci incepe sa alunege ambreajul.
                        Nu ar fi cazul sa fie reglat ambreajul?

                        Comment


                        • Ai comandă hidraulică la ambreiaj (oficial - nu se poate regla), eventual poţi verifica nivelul lichidul de frână, acesta fiind folosit şi de pompa comenzii ambreiajului.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • ok. multumesc. o sa verific nivelul a lichidului de frana. revin cu info.

                            LE
                            mi-am schimbat becurile cu osram 110% night breaker unlimited
                            diferenta este clar vizibila. merita investitia.
                            sunt foarte foarte multumit

                            Comment


                            • Cati km ai facut pana acum?

                              Comment


                              • Acum 30 minute le-am schimbat si eu cu Philips +30%. Ramane de vazut la primul drum. Tot astazi am schimbat si discurile de frana si placutele de frana (am 83000km).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google