B-23-sjt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    e silicon ala, cred ca daca incalzesti bine se arde si ramane exact ce trebuie sa lipesti

    Comment


    • #47
      Originally posted by Nostradamus View Post
      e silicon ala, cred ca daca incalzesti bine se arde si ramane exact ce trebuie sa lipesti
      Oare?
      Sa nu cumva sa distrug totul.
      Speram sa ma ajute cineva care a lucrat cu asa ceva.
      "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

      Comment


      • #48
        Pur si simplu se taie cu ceva care taie bine.Este ceva gen silicon.

        Comment


        • #49
          Stiti cumva daca se gaseste ornamentul de la portbagajul PH2 fara sa fie nichelat?
          Sa fie plastic nevopsit.
          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

          Comment


          • #50
            Originally posted by guestx View Post
            Despre asa ceva vorbesc...
            Banda aia este waterproof (siliconica) taie cu un cutter zona cu + si - , iar acolo vei lipi firele. Incearca sa folosesti un cositor bun, cu pasta decapanta in el, firele care le vei lipi sa fie subtirele..
            Din ce am observat tu ai ornamentul ala pe portbagaj, dar l-ai vopsit in culoarea masinii, sau asa are portbagajul zona? N-as recomanda sa iti pui acel ornament cromat sau ce o fi, pentru ca zona respectiva din loc in loc are gauri in tabla pentru a se putea clipsa ornamentul, deci implicit in timp va aparea rugina pe zonele alea.
            Last edited by andrei_mircea; 16 September 2013, 01:43.
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • #51
              Originally posted by andrei_mircea View Post
              Banda aia este waterproof (siliconica) taie cu un cutter zona cu + si - , iar acolo vei lipi firele. Incearca sa folosesti un cositor bun, cu pasta decapanta in el, firele care le vei lipi sa fie subtirele..
              Din ce am observat tu ai ornamentul ala pe portbagaj, dar l-ai vopsit in culoarea masinii, sau asa are portbagajul zona? N-as recomanda sa iti pui acel ornament cromat sau ce o fi, pentru ca zona respectiva din loc in loc are gauri in tabla pentru a se putea clipsa ornamentul, deci implicit in timp va aparea rugina pe zonele alea.
              Multumesc, am rezolvat cu LED-urile, le-am si montat in catadiopriile din bara.
              Ornamentul de pe portbagaj (initial nichelat) l-am imbracat in autocolant dar nu imi place cum a iesit si am vrut sa-l vopsesc.
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • #52
                Iete si noua folie la luneta.
                Montata tot acolo unde acum 3 ani.

                Am montat si LED-urile in catadioptriile de pe bara.
                Attached Files
                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                Comment


                • #53
                  Folia de pe lunetă trebuia să acopere STOPUL. Dă mult mai bine. Părerea mea.

                  Uite la mine
                  Attached Files
                  Last edited by SylvyuGoogle; 20 September 2013, 16:03.
                  Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by SylvyuGoogle View Post
                    Folia de pe lunetă trebuia să acopere STOPUL. Dă mult mai bine. Părerea mea.

                    Uite la mine
                    Daca acopera stopul nu primesti autorizarea de la RAR.
                    In plus poti fi oprit si de politie.
                    Asa este legal.
                    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                    Comment


                    • #55
                      Ti-au spus tie asta cei care au montat folia? Eu am ca si colegu' de mai sus din 2007 si nu s-a legat nimeni de ea.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by logan21cdc View Post
                        Ti-au spus tie asta cei care au montat folia? Eu am ca si colegu' de mai sus din 2007 si nu s-a legat nimeni de ea.
                        Norocul tau.
                        Nu e timpul pierdut.
                        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                        Comment


                        • #57
                          Parca si-a bagat necuratul coada in masina...
                          Abia am terminat cu luneta, acum alta bucurie.
                          Sambata dimineata cand am venit de la munca, am gasit parcarea ocupata si am parcat in alta parte.
                          Pe la ora 10:30 ma suna un amic sa ma intrebe cand am lovit masina. Mai aveam un pic si il injuram crezand ca glumeste si ma trezeste pentru asemenea glume.
                          Cand ma duc jos am constatat ca avea dreptate.
                          Portiera spate si aripa spate stanga au fost "rezolvate".
                          Portiera a scapat mai usor, este doar vopseaua dusa.
                          In schimb aripa arata nasol. Infundata bine si vopseaua dusa pana la tabla (in poza nu se vede bine fiindca am dat cu putina vopsea deoarece urma sa ploua).
                          Pot face alt dosar de daune CASCO la interval de 1 luna???
                          Attached Files
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • #58
                            Nu cred ca are vreo importanta daca e asa de des, cata vreme nu e vina ta. Nu stiu, zic si eu. Unde ai CASCO?
                            Cat despre partea cu luneta, norocul nu are de a face cu asta: am facut de atunci 3 ITP-uri si de vreo patru ori m-a oprit politia pentru verificarea actelor de la folie si nu au zis nimic, nici macar nu au comentat in vreun fel. Intr-una din dati m-a oprit politia cu RAR-ul si nu au zis nimic de luneta.
                            PS: Acum am citit mai bine ca ai dat peste zgarietura cu vopsea. Pai cum sa nu comenteze cei de la daune? Fiindca acoperi urmele. Poate ai noroc si nu se vede prea bine, dar ma indoiesc.
                            Last edited by logan21cdc; 21 September 2013, 11:31.

                            Comment


                            • #59
                              Te doare minte ce debiteaza unii pe aici, auzi la el..."o sa comenteze la casco ca acoperi urmele"

                              Ai procedat corect ca ai pus putina vopsea, tabla la logan prinde repede rugina. Altfel sta treaba cand te duci cu masina ruginita in locul unde te-a lovit.

                              Iei un sminghel fin si dai acolo inainte sa te duci la ei, mare branza

                              Comment


                              • #60
                                Dupa ce am dat cu putina vopsea acolo, la cateva ore a inceput sa ploua si cred ca imediat ar fi aparut rugina.
                                Vad ce zic cei de CASCO (Groupama) iar daca fac balet ma duc la un service sa vad cat ma costa toata distractia.
                                I-am umplut frigiderul sa-i ajunga toata viata aluia care nu stia sa ia virajele si m-a fericit...
                                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google