B-23-sjt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cumpara si o bucata de panza , o fasie de 2-3cm latime si lungimea dupa caz... Prinde-o de acel placaj cu niste nituri , in asa fel incat sa nu te mai chinui sa bagi mana pe sub lemn sa il ridici . Sau poti cauta prin dezmembrai de la o masina din grupul VAG capacelul de plastic de la portbagaj , ala se si desface si il poti agata de buza de la portbagaj in asa fel incat sa stea suspendata mocheta/placajul. Te ajuta mult cand ai o pana ....

    Comment


    • #77
      Zilele astea mi-am luat diuze tip perdea si obturatoare praf portiere.
      Mi-am "tras" si numere pe oglinda...
      Attached Files
      "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

      Comment


      • #78
        Astazi am schimbat becurile de semnal de pe spate cu unele cu LED-uri.
        LA avarie functioneaza normal dar la semnal stanga sau dreapta dupa 2-3 semnale normale incepe sa clipeasca de doua ori mai repede.
        Care este problema si daca se poate remedia "defectul"?
        Multumiri.
        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

        Comment


        • #79
          Hmm, de curiozitate ce becuri ai cumparat? cu smd-uri sau cree-uri (PY21W)?! (desi sunt scumpe rau).
          Problema este ca, acele becuri cu leduri consuma mai putin curent decat cele clasice, iar UCH-ul sesizeaza acesta schimbare iar el intra in "avarie". Ca sa remediezi aceasta chestie trebuie sa modifici niste parametrii in soft. (deci cineva care sa iti umble in calculator).
          -Pe avarii functioneaza corect, nu clipesc rapid, dar pe semnalizare stanga sau dreapta clipesc de cateva ori normal, iar dupa aceea "i-au razna".

          Poti pune niste poze cu led-urile?!
          Attached Files
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • #80
            frumoasa treaba cu placajul din portbagaj, tu ai facut lucrarea sau ai fost undeva? vreau si eu ceva de genul asta ! ! !
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #81
              Originally posted by B-64-MVP View Post
              frumoasa treaba cu placajul din portbagaj, tu ai facut lucrarea sau ai fost undeva? vreau si eu ceva de genul asta ! ! !
              Multumesc!
              Am gasit niste placaj la servici si am taiat folosind sablon mocheta din portbagaj.
              Este din doua bucati cu balamale intre ele.
              E buna placa respectiva deoarece nu se mai lasa mocheta, sau cum am eu tavita, deasupra rotii de rezerva si in partea din fata, chiar langa spatarul banchetei.
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment


              • #82
                Originally posted by sumedreacris View Post
                mi se pare ca acopera doar daunele provocate de alti autori/ fenomene extreme ale naturii, nu de tine)

                mai bine le spui ca ai avut un eveniment in parcare. ai fost plecat cateva zile in vacanta si cand te-ai intors ai gasit isprava... pt folie nu cred ca te despagubeste. doar luneta, atat
                casco te despagubeste pt daunele provocate de autori necunoscuti,evenimente ale naturii sau pt daunele provocate de tine ,,din greseala/fara intentie",iar daca la incheierea politei casco aveai folie si reiese din fotografii iti despagubeste totul.daca ai pus folia ulterior si nu ai facut act aditional nu ti-o despagubeste

                Comment


                • #83
                  Salutare colegi!
                  Am cumparat niste DRL pe LED-uri si vreau sa le montez pe masina.
                  Imi puteti da un sfat de unde sa iau un "+" dupa ce dau contact?
                  M-ar interesa sa iau de undeva din compartimentul motor.
                  Multumiri!
                  "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                  Comment


                  • #84
                    Vineri am fost la service sa-mi schimbe cablul de acceleratie si sa stranga un pic ambreiajul ca se cam lasase iar daca tot am fost acolo am bagat-o pe rampa sa vedem cum se prezinta dedesubt.
                    Am descoperit ca suportul de pe teava de evacuare din dreptul catalizatorului este rupt.
                    Trebuie inlocuita portiunea cu tot cu catalizator deoarece toata evacuarea este dintr-o singura bucata iar in cazul unei portiuni care trebuie inlocuita se taie partea respectiva si cu niste coliere se monteaza alta "bucata".
                    Attached Files
                    "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                    Comment


                    • #85
                      Nicidecum.....mergi la baietii aia cu tobe, unde s-a dus DNY, si ceilalti ...(stelco) parca.. si iti sudeaza o noua tija daia
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • #86
                        ) Cine ti-a spus ca trebuie inlocuita toata aia a vrut sa iti ia banii .Du-te la Stelco si ti-o face omul mai bine ca de fabrica la pret decent.

                        Comment


                        • #87
                          Se inlocuieste pe garantie.
                          Cred ca merita sa o inlocuiesc cu totul daca se poate.
                          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                          Comment


                          • #88
                            Daca e pe garantie atunci merita,bafta.

                            Comment


                            • #89
                              Ma mir, ca sunt de accord s-o schimbe... Le e foarte usor si in service s-o sudeze acolo
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • #90
                                Am achizitionat un suport pentru bicicleta, era si timpul.
                                Este modelul la care se poate incuia atat bicicleta cat si suportul respectiv de barele portbagajului.
                                Raport bun calitate/pret.
                                Attached Files
                                "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google