Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Raspunsul la intrebarea asta e compus din 2 parti distincte:
    1. Masina merge.
    2. Ca masina nu merge asa cum am crezut initial (macar ca vechea SuperNova) e partea a-2-a a discutiei.
    Exista si partea a-3-a: Sunt resemnat si oarecum impacat cu ideea.
    Satisfactie in procente? 75 %.

    Nu e vina "masinii" ca eu am avut alte asteptari. Cu un drive test puteam afla ca nu e precum cred eu.
    Trebuia sa fiu mai atent cu alegerea motorizarii. Personal consider ca cea mai potrivita motorizare pentru Logan e cea 1.5 90 CP.
    Last edited by Bazilman; 17 August 2016, 14:24. Reason: Automerged Doublepost
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

      Nu ti se pare Bazil, asta ca sa-ti raspund si eu la intrebare.
      Ai idee in ce stare e drumul Tg. Neamt-Iasi?


      Sent from mobile
      Last edited by jonnie007; 17 August 2016, 16:39.
      Keep walking...

      Comment


      • 2. Ca masina nu merge asa cum am crezut initial (macar ca vechea SuperNova) e partea a-2-a a discutiei.
        1.4 de pe Supernova, chiar de CP sunt aceeasi, putea mai mult.
        Loganul de 1.2 n-are zvac, Supernova statea mai bine pe sosea.
        Probabil te amagesti ca te vei obisnui cu masina.
        Inca poti lua un pret bun pe ea.
        Last edited by mr.K; 17 August 2016, 19:36.

        Comment


        • Originally posted by Bazilman View Post
          Multumesc !
          Aaa... am sesizat ca acest cont l-am creat fix acum 3 ani, pe 17 august.
          La multi ani!

          Comment


          • Dacia.....
            Nu, nu am uitat geamul deschis!
            Attached Files
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Penal...!!!imi pare rau sa vad aceleasi probleme ca la L1(si eu am avut aceasta problema cat era masina in garantie , numai spun ce sentiment de 2 lei am avut la momentul respectiv) .Ai observat cumva apa si pe vreun cheder de la usi ?

              Chederul pentru usa vad ca este imbinat exact in aceeasi pozitie ca la L1 , se vede ca un cwur , ca sa numai pomenesc ca pe acolo poate intra apa la greu.

              Pentru inginerii de la Dacia , era atat de greu domne sa pozitioneze acea imbinare de cheder intr-o alta zona a caroseriei ? sau si mai bine era atat de greu sa faca chederul dintr-o bucata ??
              Last edited by prometheus; 14 November 2016, 22:22.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • In astfel de momente , incepi sa le dai dreptate celor care critica Dacia . Din pacate , in loc sa evolueze , Dacia mai mult da inapoi cu calitatea ... Sincer la al meu Logan 1 ph 1 nu am avut probleme de genul . Daca mai e in garantie , nu stiu ce ar putea sa-i faca , daca ii vor face ceva , eventual schimba chederul .

                Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                Comment


                • sa verifice si in portbagaj. intra pe la aerisitoarele alea, au o garnitura de cauciuc care in timp cedeaza

                  Comment


                  • Naspa faza cu apa, eu in 6 ani de sandel n-am avut chiar asa ceva dar curgea apa de rupea pe la gurile din portiere jos....pana am dat jos acei opritori care tineau apa in usa....se auzea baltacaitul la fiecare mers.

                    Oricum, dupa anii astia am zis sa intru in alta liga lasand Dacia la o parte. N-am avut probleme cu motorul de 1.2, dar modul in care este facuta masina nu merita banii pe care ii strangi din buci cu munca si stress...

                    Comment


                    • Cum s-a strâns apa? Pur și simplu stând mașina în ploaie sau când ai mers prin ploaie?
                      Eu am aceeași problemă la Logan din 2006. Am și scris la pagina mea despre asta. Am verificat peste tot, pe unde putea să intre. Nu am AC ca să fie condens și scurgere înfundată, nu intră pe la parbriz, nu intră prin portbagaj etc. Singura chestie pe care am observat-o a fost lipsa a două dopuri de plastic de sub mașină. Dopurile se află pe lonjeroane. Sunt mai multe în lungul mașinii, dar la mine lipsesc două: unul pe o parte și altul pe cealaltă. Mă cam îndoiesc ca prin găurile respective să intre apa aruncată de roți și să ajungă așa multă în interiorul mașinii. Mai ales că acele găuri sunt în lonjeron și de acolo nu se vede interiorul mașinii, adică să aibă corespondență directă. La mine se întâmplă și la partea din față.
                      Sincer mă întristează faptul că după atâta vreme încă mai apar chestii de genul „Dacia.... 1310 TX...aste e mașină românească...”

                      Comment


                      • Bazil, esti urmarit de ghinion de la faza cu manerul.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Keep walking...

                        Comment


                        • 03-09-2018 5 ani !! : Bday:
                          Attached Files
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Ce au mai trecut anii ! Cam putintei km in 5 ani, oricum, multi inainte si daca se poate, fara probleme! ;)

                            Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Imagine surprinsa pe 12-05-2021 in momentul despartirii dupa aproape 8 ani si 51 000 km.
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 1 photos.
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google