Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Putin sub centura, dar sant si eu curios.
    sigpic

    Comment


    • cand am sa fac si eu revizia o sa cer sa mi le schimbe si mie ...stie cineva ce fel de piulite sunt

      Comment


      • Pana acum o luna eram destul de multumit de masina desi eram constient de compromisuri.
        Insa din ziua in care am vazut rugina, mi s-a dat totul peste cap.
        Daca la munca nimeni nu era de accord cu faptul ca am dat atat de multi bani pe o dacie, eram respectat totusi pentru alegerea facuta, datorita faptului ca era NOUA ! Insa cand le-am zis de rugina va imaginati ce am dezlantuit ?!? Am ajuns sa fiu tinta ironiilor ale multor dintre colegii mei.
        Eu personal, in acest moment, regret alegerea facuta prin prisma unor discutii care au fost pe forum legate de eventualele alternative de masina NOUA accesibila dar cel mai tare m-a dezamagit si am fost furios pe mine ca m-am lasat prostit de marketing-ul celor de la dacia privind tratarea, galvanizarea si ceruirea tablei cu toate ca imi propusesem ca dupa achizitionare, conform cutumelor nationale, sa o antifonez asa cum se proceda cu dacaia 1300. Chiar am sunat pentru o pregatire si o programare la un amic care detine un service insa el a fost cel care practic m-a oprit spunandu-mi ca aceste masini noi nu mai necesita asa ceva ca vezi doamne tabla e galvanizata, etc, etc.
        Acum imi pare rau !
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Ceruirea nu te ajuta cu nimic... rugina este sub vopsea...

          Din pacate la banii aia aveai optiuni mai bune.

          Ca o consolare, cumnatul meu a luat un ph2 nou in 2009, la nici un an, rugina sub haion, intre luneta si cheder... sa reparat pe garantie... sa dat pana si luneta jos... inca este ok, si au trecut ani.
          Last edited by mumus; 13 August 2014, 20:15.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Sa faca ceruire Dacia? Never!
            2 indivizi de la service-uri diferite Dacia mi-au zis ca tabla e galvanizata. Nu am crezut si se pare ca s-a adeverit.Sunt cazuri izolate, dar sunt prezente.

            Comment


            • Din cate vad, Dacia inca nu a scapat de prostul obicei cu "rugina". Este al doilea Logan 2 de pe forum la care vad rugina. Mi se pare inadmisibil....bataie de joc!
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • Sincer , imi pare rau sa vad ca la noul logan persista problemele penibile gen rugina, caseta de directie, etc..dupa cum am mai spus, eu n.am mai pomenit in 2014 masina noua pe care sa o ia rugina in câteva luni , sau chiar o luna..este trist..
                Se pare ca istoria se repeta, numai la daciile "zâmbetul lui Iliescu" mai vedeai rugina dupa câteva luni.. De aceea unii spun ca tot dacie este..degeaba i.au pus navigatie si clima daca este praf la caroserie ..
                Eu chiar daca am acum logan , si nu are nici un punct de rugina, tot nu mi.as mai cumpara logan..de ce sa risc sa dau 9000€ pe o masina pe care se înfloreste rugina in câteva luni? Doar pentru ca e frumoasa?

                Comment


                • Bazilman nu fi supart pe alegerea facuta....era de asteptat ca masina buna nu vor scoate...eu personal am un lighean ph2 de prin 2008..... am facut de curiozitate un drivetest cu un logan 2 si nu mi-a placut deloc insonorizare pe la carenajele aripilor ca se auzea tot de afara....inmpresia generala a fost ca e acelasi plastic ieftin ca de pe logan 1.

                  Tot asa eram si eu la inceput....imi pusesem sperante mari in masina (era prima masina noua din viata mea). Eram suparat cind ma gindeam ca am dat o groaza de bani e masina noua si deja pica... insa cu timpul mi-a trecut.
                  Si la mine a apaut rugina dar am lasat-o asa ca nu mai are garantie si nici nu ma mai omor...Am bagat bani tot inainte in ea....ba capete de bara...ba termostat...ba intra apa in portbagaj, ba a intrat bateria in scurt; ba in curge ulei pe la motor...ba oglinda s-a stricat....etc. etc...

                  Eu zic sa o folosesti asa si dupa vreo 5~6 ani o vinzi si iti iei un sh la vreo 6000 euro jos palaria.
                  Last edited by usr1; 15 August 2014, 01:45.

                  Comment


                  • Sau ceva nou de la Skoda Rapid in sus, in functie de posibilitati.
                    sigpic

                    Comment


                    • Isi ia altceva peste vreo 4~5 ani....deocamdata poate sa mai mearga cu loganul si cind apar prea multe probleme il da si gata.

                      Comment


                      • Editare: Am gresit fotografia
                        Attached Files
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Ai inlocuit placutele de frana ? cati kilometri ai avut cu ele ?
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Prima fotografie e gresita (Nu se poate sterge ? )
                            Nu am inlocuit placutele, acolo apare ce s-a verificat la masina, astazi, la revizie
                            Placutele au 11mm din 13 si 6500 km
                            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                            Comment


                            • Ok , scuze am inteles acum , bine ca ti-au schimbat acei fluturasi cu altii din metal.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Cateva cifre "rotunde"
                                Attached Files
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google