Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • frumoasa masina, i-mi pare rau de patania avuta, am trecut si eu prin asa ceva din cauza lucrarilor la gaz, ce ma dezamageste ca nici acuma nu au facut nimica cei de la dacia in legatura tratamentul de protectie al planetarelor, fuzetelor, a esapamentului.
    E pacat la km care ii ai sa arate asa piesele, pe cand la masini mai vechi si acuma arata piesele ca noi daca le speli. Chiar nu vor sa faca ceva pe aceasta parte si e pacat.
    La fel aratau si la mine la ph2 avut si a trebuit sa curat tot si sa le vopsesc, cu jante de aluminiu se vedeau aiurea, sunt detalii pe care cei de la dacia vad ca nu le iau in serios si e pacat.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Ce zici Bazilman , cum e cu motorul cu accelerarile cu acceleratia electronica , cu consumul ? ti-ai facut asa o parere despre el ? cum trage ?
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • salut, bazilman am si eu o rugaminte,daca poti face ceva poze dupa ce montezi suportul de ochelari pe masina
        eu am avut pe loganul din 2008 suportul original montat de mine,vazusem la streulea pe site (nu avea din fabrica pt ca era preferance ),si era tare folositor in scopul in care fusese gandit,de aceea pe loganul 2 ce trebuie sa l ridic in curand as vrea sa montez unul la fel,dar sa vad unde anume si mai ales cum
        suportul avea 2 parti,una la vedere si una sub mocheta,presupun ca acum trebuie doar suportul de la vedere,cel in care vin ochelarii
        mai am acasa 2 chedere originale pe care le voi monta in continuarea celor deja existente,intre portiera din fata si cea din spate pentru o mai buna insonorizare
        Last edited by panselin4; 4 April 2014, 13:30.

        Comment


        • Pana finalizeaza nea Bazil montatul te poti inspira si de aici. Gasesti detalii acolo iar pentru demonstratia video te poti inspira de pe tutorialelogan.ro
          Last edited by M.FLORIN; 4 April 2014, 13:44.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Mersi Florine pentru interventie. Eu am ajuns la nivelul in care am decupat cartonul, am lipit banda de hartie, am trasat, decupat, mai trebuia dat gaurile dar...imi trebuia curent cam lung firul de la et 8 la parter...
            A ramas pe saptamana viitoare, voi avea o zi libera si sper sa o finalizez, nu de alta da' vine ...vara !
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • multam fain florin,f util suportul de ochelari,
              vroiam sa te intreb acolo un este montat este la indemana sa iei sau sa pui lal loc ochelarii?
              si mai am o intrebare, acele suruburi in care ai prins suportul , ajung cumva in tabla la logan 2?

              Comment


              • Originally posted by Bazilman View Post
                Mersi Florine pentru interventie. Eu am ajuns la nivelul in care am decupat cartonul, am lipit banda de hartie, am trasat, decupat, mai trebuia dat gaurile dar...imi trebuia curent cam lung firul de la et 8 la parter...
                A ramas pe saptamana viitoare, voi avea o zi libera si sper sa o finalizez, nu de alta da' vine ...vara !
                Pai un "gauritor" cu acumulator nu gaseai si tu la cineva ... ? De ce nu ai zis ca ti-l dadeam pe al meu

                Originally posted by panselin4 View Post
                multam fain florin,f util suportul de ochelari,
                vroiam sa te intreb acolo un este montat este la indemana sa iei sau sa pui lal loc ochelarii?
                si mai am o intrebare, acele suruburi in care ai prins suportul , ajung cumva in tabla la logan 2?
                Suportul este destul de la indemana daca ti volanul cu mana dreapta si iei ochelarii cu mana stanga. Si invers merge dar trebuie sa treci cu mana dreapta prin fata ochilor. Eu unul - pentru ca port ochelari de vedere, iar ochelarii mei de soare sunt doar niste lentile care se aplica peste cei de vedere - in general nu prea fac operatiunea asta in mers ci doar cand sunt pe loc. Nu de alte dar trebuie sa dau jos si ochelarii de vedere si raman cam in ceata

                Nu inteleg a doua intrebare ... Cum adica daca ajung in tabla la logan 2? Si la logan 1 si la logan 2 tot in tabla se prinde acel suport ca altfel iti cade in freza ... Prinderea - locul respectiv - este asemanator la logan 2 ca la logan 1, deci ceea ce vezi in tutorialul lui Streulea se potriveste 90% cu ce e la logan 2. ... Ai vizionat tutorialul?
                Last edited by M.FLORIN; 5 April 2014, 20:29. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • E gata si suportul de ochelari.
                  Doar ca pentru mine s-a finalizat cu o mare dezamagire !
                  In acest suport de ochelari incap doar ochelarii plati, care nu au un volum prea mare. Cei pe care ii am acum nu incap. Va trebui sa imi achizitionez o alta pereche mai "finutza".
                  Atentie, deci..!!!
                  Attached Files
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Felicitari pt munca depusa , arata ok .
                    Cu masina cum a iesit cu reparatia la prag ?
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Am o rugaminte la colegii de forum:
                      Vreau o recomandare de huse pentru Logan2, de preferinta de pe magazine on-line sau daca nu o marca, un model consacrat, de preferat stofa sau un material de calitate.
                      Ce am gasit in comert (supermarket-uri) ma ingrozesc cand pun mana pe ele, e doar plastic si ma gandesc ca vine vara...
                      Multumesc anticipat.
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Uite aici.
                        Nu mai retin exact de mi se pare ca este cineva aici pe forum care si-a comandat la ei. Nu stiu prea multe detalii ... eu unul nu sunt adeptul huselor de niciun fel,
                        Tu de ce vrei sa pui huse?

                        L.E. ... am gasit cine are huse d-astea pe logan 2 ... uite AICI
                        Last edited by M.FLORIN; 28 April 2014, 19:34. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Eu am un set de huse luate din Carrefour sunt marca Umbrella parca la pretul de 250 lei si sunt destul de ok , material de calitate.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Pentru logan 2?
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Scuze am uitat ca trebuie pt Logan 2 , husele de care am scris eu sunt compatibile numai pt Logan 1
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Te intrebam pentru ca vazusem si eu seturile acelea de huse ...dar nu se potrivesc pe logan 2.
                                Merci.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google