Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bazilman, la ce firma de asigurari ti-ai facut asigurarea? Multumesc!

    Comment


    • Originally posted by Bazilman View Post
      Apropos de avatar : ai o fotografie foarte interesanta, bizara, gen SF ; imi aminteste de Matrix, de niste siruri de numere (parca) ce se scurgeau pe un fond verde insa...



      Pentru RCA sa ceri datele masinii inainte de a o ridica pentru a putea incheia polita.
      Daaaa ... efectul spumei active ...
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Bazilman, la ce firma de asigurari ti-ai facut asigurarea? Multumesc!
        City Insurance

        Originally posted by prometheus View Post
        Ia zi-ne Bazile cum e cu depasirile prin afara ? cu acest motor ? te-ai acomodat cu el ? sau inca nu te dai la el pana nu se mai rodeaza ?
        Eh, depasirile.... iti cam place sa sacai/tachinezi omul !
        Last edited by Bazilman; 18 September 2013, 11:20. Reason: Automerged Doublepost
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Sincer....cand faci o depasire ....atunci cam regreti ce ai sub capota.....

          Cum fac eu in depasiri....Opresc AC .....bag in treapta 4 si dau talpa pana aproape de 4000 rotaii/minut....motorul asta cam dupa 3000-3200 de ture ii simti un pic de avant .....
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • apropo de oprirea AC-ului la depasiri, acesta nu se decupleaza automat daca se trece brusc intr-o turatie mai mare adica ECU simte ca se solicita cuplu mare si decupleaza AC-ul?

            Comment


            • Asta se intampla la climatronic ... la ac manual nu se poate asa ceva ...

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Originally posted by prometheus View Post
                .....bag in treapta 4 si dau talpa pana aproape de 4000 rotaii/minut....motorul asta cam dupa 3000-3200 de ture ii simti un pic de avant .....
                Tinand cont de cuplul maxim la acest motor de 107 la 4250 rot/minut cam da atunci vei simtii ceva putere/forta...doar ca ajungi in "destule" secunde...
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • Care cheder e cu profilul "corect" , bun pentru al putea pune la capota ?
                  Attached Files
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Cel de la masina galbena poza 2

                    Comment


                    • Problema e ca am comandat acest cheder si cele 4 obturatoare de praf de la un user de pe forum si am primit cel din poza 1. O vom rezolva noi ca suntem oameni mari



                      [QUOTE=Bazilman;1512821]Problema e ca am comandat acest cheder si cele 4 obturatoare de praf de la un user de pe forum si am primit cel din poza 1. O vom rezolva noi ca suntem oameni mari
                      Last edited by Bazilman; 19 September 2013, 18:23. Reason: Automerged Doublepost
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Dute la autocenter si i-ati chedere de acolo ca au....nu te mai complica sa iei de pe net.

                        Comment


                        • Mai oameni buni, de 1 luna am devenit posesor de Logan 2 si am incercat sa montez in aeratoare, unul din cele 3 aparate DrMarcus de pe fosta SuperNova, dar nu am reusit !!!
                          Nici unul din cele 3 nu are "piciorusele" destul de lungi pentru a putea fi fixat in aeratoare.
                          La SuperNova aeratoarele erau tip grila acestea sunt tip clapeta si e destul de mare iar clemele de fixare nu ajung in mijlocul lor...
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Incearca sa intorci aeratorul la 180 grade , ca odorizantul sa nu "atarne" (il intorci la punctul in care nu poti sa il inchizi ce sus in jos) , eu asa am facut cand am avut un AmbiPur si statea ok , cum este in poza de jos.
                            Attached Files
                            I changed her oil , she changed my life
                            sigpic

                            Comment


                            • Pfiu... frate ! Asta nu mi-a trecut prin cap... Multam !!
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Asa am eu ambipuru ...

                                ForumRunner_20130923_205115.png

                                Sent from my ARIA using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google