Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cunosc senzatia ... am trait-o si eu acum cateva luni
    despre folie ... da asa a - din ceea ce ai scris tu mai sus credeam ca te referi la opacitate 75 %. Legal e transparenta de 5% luneta si laterale spate di 75% laterala fata - parbriz 100%
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #17
      Sunt cateva luni bune ! Ti-am admirat masina inca de la inceputul anului !
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • #18
        Imediat se face anu ...
        Merci ... sa stii ca si la mine meritul masinii e al neveste-mi ca ea ma batut la cap sa fie musai albasta. Pe de alta parte ma bucur ca nu mai sunt singurul de pe aici cu blue persan. (P.S. pretentioasa rau culoarea asta la murdarie ... o sa vezi si tu).
        Si eu ma tot chinui sa ii pun folie pe geamuri dar pana acum nu am reusit nicicum sa imi fac timp sa ajung sa o montez.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #19
          Originally posted by Bazilman View Post
          Au existat si acesti 300 eur dar s-au dus pe culoarea metalizata, deoarece culoarea alba pe care mi-am dorito initial nu exista pe stoc pana in octombrie.
          Achizitionarea acestei masini are o poveste urata in spate legata de agentul de vanzari de la Caremil. Sper sa nu mai calc in viata mea pe acolo !!!
          Pai de ce sa iei masina alba de pe stoc si sa astepti pana in octombrie cand puteai s-o iei la comanda...

          In privinta dealerului cred ca e o problema mai generala asa, am mai auzit niste povesti "frumoase" si cu dealerul Skoda de la voi din Iasi.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Bazilman View Post
            ....Achizitionarea acestei masini are o poveste urata in spate legata de agentul de vanzari de la Caremil. Sper sa nu mai calc in viata mea pe acolo !!!
            ...
            Si mai traieste agentu ala ??
            Stai linistit ca toti sunt asa - eu unul cand m-am dus sa comand masina le povesteam eu agentilor de vazari ce si cum are masina asta noua; iar ei ramarcau chestii de genul "... serios ???"
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #21
              Mai traieste deoarece am sunat la Vocea Clientului, am refuzat sa mai vorbesc cu el direct sau la telefon, doar prin mail si sms-uri, si chiar daca masina e venita de pe 28, am preferat sa astept septembrie pentru a o prelua de la primul agent (acesta un tip de nota 10) cu care am stabilit primele detalii apoi acesta plecand in concediu am fost preluat de cel de al doi-lea.
              Despre cel de al doi-lea....brrrr..abia astep sa fiu sunat iarsi de Vocea clientului..
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • #22
                Se pare ca incompetenta e peste tot...nu numai la TL
                Felicitari pt masina! Arata super!
                Keep walking...

                Comment


                • #23
                  In ceia ce priveste culoarea am ales-o oarecum fortat; initial culoarea dorita a fost alba. Vazusem 2-3 masini pe aceasta culoare si dupa parerea mea "da" foarte bine pe alb acest model. Pe stoc la momentul contractului (15 august) nu existau Laureat alb (cel putin asa mi s-a spus) ci doar culorile metalizate: beige cedre, gri metalizat si bleu persan. Sotia inclina catre beige cedre dar cum nu vazusem una "pe viu"in culoarea asta nu aveam o imagine clara asa ca am optat pentru bleu persan. Cu cei 300 eur diferenta as fi putut lua Lock Pack cu jantele de aluminiu.

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  Se pare ca incompetenta e peste tot...nu numai la TL
                  Felicitari pt masina! Arata super!
                  Sa stii ca in cazul meu nu a fost vorba neaparat de o competenta/incompetenta profesionala cat a fost vorba de atitudinea agentului ca OM. Un agent plin de suficienta, ironic, blazat care pur si simplu s-a comportat cu mine ca un sef cu subalternii, permitandu-si sa imi critice politica mea finaciara, conturile, etc. Pur si simplu m-am simtit jignit si umilit. Ulterior am intrerupt orice dialog cu el direct.
                  Last edited by Bazilman; 3 September 2013, 23:38. Reason: Automerged Doublepost
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • #24
                    nu ai mai avut rabdare sa astepti pe alb? mie imi dadeau una alba...dar am preferat bleu navy, si astept undeva intre 1-15 oct...ma rog...la mine e vorba de varianta acces!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • #25
                      Acces si Ambiance aveau albe pe stoc. Laureat alb vor iesi de pe de pe banda in octombrie, cica.. asa ca..am ales bleu persan.
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • #26
                        Foarte frumoasa masina sa te bucuri de ea....pune si o poza cu interiorul.

                        Comment


                        • #27
                          bine ai venit printre noi si felicitari pentru achizitie
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                          Comment


                          • #28
                            Din cate am intrebat eu jantele originale cumpatare de la dealer te duc undeva la 150 euro bucata. Mie mi se pare exagerat de mult cand iti poti cumpara jante noi de o calitate net superioara la preturi mult mai decente. Eu pe ale mele am dat 1300 de lei - jante originale MAM Germenia, cu certificat de calitate si omologare pentru logan 2.

                            Sent from my ARIA using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #29
                              Sa o stapaniti sanatosi!!Intradevar faina culoarea!Ai grija si de doamna pe tocuri,e oachesa rau!!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by micutzu666 View Post
                                .... doamna pe tocuri,e oachesa rau!!
                                ..asa zici ?!? ... altcineva trebuia sa fie "vedeta" in acea poza ! Imi aduc aminte ca nici aparatul foto nu era prea "hotarat" pe care sa focalizeze...
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google