Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Te referi la zgomot in general sau la zgomotul produs de motor ? Daca vorbim de zgomotul produs de motor asta e o alata chestie care la inceput ma supara. Motorul asta face ca o "masina de cusut" la o tonalitate inalata si o cadenta mai rapida in comparatie cu SuperNova care avea o tonalitate mai joasa, mai grava si parca ceva mai rotund, paraca torcea o felina primejdioasa... )
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • #92
      In 2010 tot de pe supernova am trecut si eu pe logan cu 1.2... si eu l-am asemuit cu un polizor... Doream sa stiu daca e mai ok in habitaclu dpdv al zgomotului in general.

      Comment


      • #93
        De azi 17-09-13 e cu numele meu in acte !
        Attached Files
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • #94
          Imi place masina, sper sa nu te prind cu ea pe la probleme tehnice!

          Bazil, ia zi la ce bani se ridica numerele rosii si asigurarea pe o luna(parca asa iti da de la dealer)...nu mai tin minte cat a fost la mine in 2011! ca sa stiu la ce sa ma astept!
          Keep walking...

          Comment


          • #95
            bravos ... te-ai miscat destul de repede - probabil ca si carte masinii a venit repede - la mine stiu ca a durat vre-o luna pana am reusit sa inmatriculez bolidu ...ca nu imi venea cartea
            P.S. ... acum poti schimba si poza de la avatar nu ?? D
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #96
              Originally posted by jonnie007 View Post
              Imi place masina, sper sa nu te prind cu ea pe la probleme tehnice!

              Bazil, ia zi la ce bani se ridica numerele rosii si asigurarea pe o luna(parca asa iti da de la dealer)...nu mai tin minte cat a fost la mine in 2011! ca sa stiu la ce sa ma astept!
              Numere Rosii = 150 Lei
              Asigurarea nu am luat-o de la dealer, am facut-o eu la un brocker.
              Taxa timbru mediu = 489 Lei
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • #97
                Asa mult sunt nr rosii??? si asigurarea ai venit cu ea la dealer sau le-ai zis din timp ca iti faci tu rca? cat e asigurarea pe o luna?
                Keep walking...

                Comment


                • #98
                  nr rosii + rovinieta pe o luna ... astea se includ in banii aia ... eu in decembrie stiu ca am dat undeva pe la 130 de lei.
                  Rca-ul nu e obligatoru sa ti-l faci le ai si nici nu trebuie sa anunti pe nimeni - te duci cu el in buzunar cand ridici masina
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #99
                    La nr rosii parca nu trebuie rovinieta!? si chiar si asa e incredibil de mult! pai alea preferentiale (si sunt definitive) erau vreo 80 de lei si rovinieta pe o luna e pana-n 15 lei! wtf!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • la nr rosii nu trebuie rovinieta tocmai pentru ca este inclusa si ea in taxa de nr rosii ... cei 80 de lei ii dai numai pe numere (tabla in sine) ca la inmatriculare mai platesti si taxa pentru talon - care e alti bani si impozit etc ...
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • mda! asa sta treaba! am retinut! vreo 200 de eur se mai duc pe taxa mediu, nr rosii-negre, rca pe o luna etc
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          mda! asa sta treaba! am retinut! vreo 200 de eur se mai duc pe taxa mediu, nr rosii-negre, rca pe o luna etc
                          Treaba sta cam asa :
                          Numere rosii -150 lei
                          Taxa de mediu -489 lei (in cazul meu)
                          Taxa inmatriculare -60 lei (Primarie-Finante)
                          Taxa certificat inmatriculare -37 lei (CEC)
                          Fisa inmatriculare -20 lei
                          Numere Preferentiale -85
                          RCA -175 lei pe 6 luni Dar suma este irelevanta deoarece e vorba de varsta, bonus malus, etc...
                          Last edited by Bazilman; 17 September 2013, 19:20. Reason: Automerged Doublepost
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • da! Multam Bazil... numerele le am ca le-am pastrat de la loganul anterior...in rest sunt bun de plata! la rca sa vad ce fac...ca vreau sa-mi pastrez b7`le...oricum am sub 30 si astia vor sa ma jupoaie!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by M.FLORIN View Post
                              bravos ... te-ai miscat destul de repede - probabil ca si carte masinii a venit repede - la mine stiu ca a durat vre-o luna pana am reusit sa inmatriculez bolidu ...ca nu imi venea cartea
                              P.S. ... acum poti schimba si poza de la avatar nu ?? D
                              Apropos de avatar : ai o fotografie foarte interesanta, bizara, gen SF ; imi aminteste de Matrix, de niste siruri de numere (parca) ce se scurgeau pe un fond verde insa...

                              Originally posted by jonnie007 View Post
                              da! Multam Bazil... numerele le am ca le-am pastrat de la loganul anterior...in rest sunt bun de plata! la rca sa vad ce fac...ca vreau sa-mi pastrez b7`le...oricum am sub 30 si astia vor sa ma jupoaie!
                              Pentru RCA sa ceri datele masinii inainte de a o ridica pentru a putea incheia polita.
                              Last edited by Bazilman; 17 September 2013, 19:28. Reason: Automerged Doublepost
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Ia zi-ne Bazile cum e cu depasirile prin afara ? cu acest motor ? te-ai acomodat cu el ? sau inca nu te dai la el pana nu se mai rodeaza ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google