Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorba ta o implementare nu prea reusita...si gandeste-te ca manerele ar trebui facute in asa fel incat sa reziste multor abuzuri....(inchiderea usii/deschiderea usii etc) , e una dintre cele mai "folosite" piese la o masina...nu poti deschide usa fara sa nu actionezi manerul....
    Sa faci o astfel de implementare pentru carcasa manerului .....eu cred ca nu sunt sanatosi astia de la Dacia pe cuvantul meu...cat costa...sa faca un lucru putin mai solid....punea mai multe urechi...poate si mai mult plastic...nu stiu...strigator la cer....parca zici ca ti-a dat masina fara sa dai bani pe ea....bine ca experimenteaza pe banii clientului.....toate "defectele lor imbecile"
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by prometheus View Post
      numai la noi se intampla asa ceva....
      Stai linistit ca nu se intampla numai la noi, cine cunoaste BMW seria 5 an '97 +, pana la noul model parca prin 2004, avea probleme cu manerele de la usi, erau foarte firave si se rupeau exact ca si la colegul de mai sus.
      sigpic

      Comment


      • Cred ca o varianta ar fi pe ADEZIV ! Nu mai am incredere ca vor tine. Macar pe asta am recuperat-o. Daca pe urmatoarea o pierd in mers...?
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Ar fi o solutie sa le scoti pe toate si sa le lipesti cumva...........dar asteapta putin sa vezi ce zic si mamutele din reprezentanta....cu cel rupt cand te duci luni la ei...

          E posibil sa pierzi si in mers unul din ele..la cum sunt...prinse....si o parte mai amuzanta sa mai ridicam starea de spirit...ce-ar fi in mers cand ajungi la destinatie sa vezi ca a picat un far...o aglinda ..un stop, o sigla...
          Last edited by prometheus; 25 September 2013, 15:04. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            ce-ar fi in mers cand ajungi la destinatie sa vezi ca a picat un far...o aglinda ..un stop, o sigla...
            Asta ar fi de tot rasul sau plansul, fiecare cum considera.

            Comment


            • Pune o picatura de Poxipol, o lipesti si gata. Cu cat exista mai multe "acareturi" pe o masina low cost, cu atat apar mai multe probleme, e normal.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • O masina low cost e clar mult mai proasta decit un sh luat cu vreo 6000~7000 eur.

                Comment


                • Hai totusi sa nu exageram....ca pana la urma lucru nou tot lucru nou e....cel putin dpv mecanic masina noua nu-ti va crea probleme in x ani sa spun...pe cand una sh intotdeauna a fost si va ramane o loterie....

                  Iar eu personal a-si prefera o masina noua low cost cel putin...in loc de un sh obosit.......chiar daca are mult mai multe dotari /mai multi CP...ma..rog....

                  Sa nu uitam totusi cu toate defectele loganului in general.....cum era Dacia mai pe la inceputuri si unde a ajuns in present....
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Stai linistit , cunosc un caz in care o cunoștință a ramas la fel, numai ca masina nu era low cost, ba din contra era q7 .

                    Comment


                    • Un Numar Rotund !!!
                      Attached Files
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • Un consum mediu pana acum?

                        Comment


                        • Consum 7 L dar nu mai retin viteza medie .
                          Cu benzina '99 Petrom
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Multumesc. Eu am mers in jur de vreo 50 de km(1.2-75 CP) si am consum in jur de 5; 5,5. Am mers mai mult extraurban.

                            Comment


                            • Originally posted by Bazilman View Post
                              Un Numar Rotund !!!
                              Să te bucuri de maşină şi să mai adaugi încă trei zerouri la cei 500 de kilometri făcuţi până acum !

                              Bineînţeles, fără niciun fel de probleme !

                              Comment


                              • Multumesc frumos pentru urari !
                                Daca intr-un an fac 7000, in cati ani fac 500 000 ?
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google