Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in acest caz sunt excelente si niste bf goodrich sau cele 2 anterior mentionate!
    Keep walking...

    Comment


    • inteleg, dar ce marca este media playerul? imi poti spune te rog frumos!111111111

      Comment


      • Daca mergi fff. putin, te poti indrepta (cu multa atentie) spre niste sh-uri dot cat mai recent sau niste resapate. La Suceava se produc cauciucurile scop, pe care le poti gasi la preturi fff. bune. Calitatea este foarte buna.

        Comment


        • yonutptr28

          Incearca, te rog, sa postezi intr-unul din aceste 2 thread-uri

          http://www.loganclub.ro/forum/intreb..._2-t51157.html

          sau

          http://www.loganclub.ro/forum/sistem...ck-t50873.html

          cu siguranta vei primi raspunsuri pertinente.

          Originally posted by razvanamza View Post
          Daca mergi fff. putin, te poti indrepta (cu multa atentie) spre niste sh-uri dot cat mai recent sau niste resapate. La Suceava se produc cauciucurile scop, pe care le poti gasi la preturi fff. bune. Calitatea este foarte buna.
          Eiii nici chiar asa...
          Last edited by Bazilman; 15 October 2013, 09:53. Reason: Automerged Doublepost
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • faci ce vrei, sunt banii tai. daca vei merge in 4 ierni maxim 10.000km, mi se pare aiurea sa arunci pe fereastra atatia bani. este strict o parere personala. cauciucurile cele mai smechere tot scad ca performante in 4 ani, deci nu vad relevanta. nu uita ca iarna, orice cauciuc nou (new sau reshaped) prinde bine pe zapada/gheata.

            Comment


            • Eu zic ca se merita investitia intr-un cauciuc mai bun ...asa spuneam si eu la inceput...ca nu ca iau cele mai ieftine gume de iarna.........crede-ma sunt niste mizerii....alta aderenta ai cu un cauciuc premium si alt feeling ai cu un noname..chiar daca faci putin kilometrii , in caz de ceva gumele premium te pot scoate din ....necaz...pe cand cele noname...sunt doar asa ca sa nu primesti amenda din partea polititului ca nu ai gume de iarna....
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Bazil sa nu cumva sa dai banii pe niste panarame resapate! ai masina noua nu carutza! vorba lu` prometheus...nici nu stii cand o sa te scoata din belea!
                Keep walking...

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  preturi bune in sistem on-line dar
                  - nu ai garantia unui Dot 2013
                  - nu ai montaj, eventual si echilibrare
                  - in cazul unor probleme de garantie, trebuie sa trimiti anvelopa pe banii tai la constatare
                  - nu le poti alege tu, etc

                  Ma orientasem in jurul sumei de 200 Lei deoarece circul foarte putin iarna "de placere". Strict servici-casa. NU imi place iarna si nu fac concedii la munte iarna.
                  De acasa la munca, dus-intors, am 15 Km. E drept ca atunci cand e polei, si 3 Km par multi si plini de pericole...
                  Pentru problemele expuse mai sus mai ai si varianta motrio winter far away facute de continental
                  Le poti achiziona din reprezentanta si ai si montajul inclus
                  Cel putin asa era anul trecut

                  Comment


                  • Eu am Debica Frigo 2, de care sunt extrem de multumit. Si merg si cu 130 la ora cand e uscat in afara localitatii.
                    Pret pe bucata in octombrie 2012 a fost 200 de lei.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma orientasem in jurul sumei de 200 Lei deoarece circul foarte putin iarna "de placere". Strict servici-casa. NU imi place iarna si nu fac concedii la munte iarna.
                      De acasa la munca, dus-intors, am 15 Km. E drept ca atunci cand e polei, si 3 Km par multi si plini de pericole...
                      Stiu ca ai zis ca nu vrei sh, asa ca poti sa iei sau nu in considerare informatia.
                      Cum faci putini km iarna, in Bucium pe stanga cum treci de fosta reprezentanta Dacia Caremil, e un depozit de anvelope. Au si noi si sh.
                      Un coleg si-a luat toamna trecuta niste anvelope de iarna Dunlop Winter putin uzate, cu DOT vechi de 1 an jumatate. Initial am crezut ca-s noi.
                      Cred ca a platit ~100 lei/bucata cu tot cu montaj si echilibrare.

                      Decat sa platesti 1300 de lei pe niste gume premium noi si sa nu le folosesti suficient cat sa merite banii, sau sa dai 800-900 de lei pe niste schiuri cu pretentii de gume de iarna, poti lua in considerare si o vizita acolo.

                      Reesapatele nu le-am luat niciodata in considerare. Prea dificil de echilibrat cum trebuie.
                      Last edited by mr.K; 15 October 2013, 16:15.

                      Comment


                      • Inca o cifra rotunda !
                        Attached Files
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • tot inainte! (eu am deja 1400) Bazil...ia zi cum rodezi motorul? care e stilul tau?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Frumoasa masinuta colegule, imi aduc aminte cand inca nu aveam nici eu mia de km implinita... Pana acum am ~45.000 km din care 33k pe gpl si masina merge pefrect, tot polizor de 1.2 dar Logan Ph2. Iti doresc multi km fara incidente si sa o stapanesti sanatos!

                            Legat de anvelopele de iarna, si eu am Debica Frigo 2 si sunt oK, nu am ramas pe nicaieri iarna trecuta cu ele si am avut parte de niste zapezi si viscol puternic pentru zona mea. Ieseam din curte cu spatele in rampa prin zapada de 15 cm fara sa curat nimic. Le-am luat la 175 ron bucata si am primit si montaj gratis. Acum le-am vazut pe la 200 de ron prin supermarket, eu le-am luat tot din supermarket si anume din Cora. Eu cred ca merita banii. Daca nu ai alternativa cu SH in stare buna dupa cum ai primit recomandarile colegilor. Recomand 2 seturi de jante pentru iarna/vara. E mult mai convenabil asa si mult mai ok si pentru anvelope sa nu le tot terfelesti la fiecare sezon in vulcanizare.

                            Comment


                            • Multumesc piromanule ! Apreciez postarea cu urarile tale.
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Bazil esti restant la intrebarea mea!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google