Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa o stapanesti sanatos. Sa va bucurati de ea. Pt Romania si un stil de condus linistit iti ajung cei 75 hp. Stai linistit. Mai simtim nevoia de o talpa ceva, insa 90% din timp mergem normal, 100-110 km/h.

    LE: Cum de a ajuns pisica pe motorul tau? Vad acolo niste labute de pisica.
    Attached Files

    Comment


    • Am postat aceiasi intrebare si intr-un thread, cica dedicat, dar problema e ca dupa alte 2 posturi se uita ce ai solicitat si astepti in van ajutor.
      Chiar ma intrebam daca nu ar fi EFICIENTA o sectiune gen Sfaturi privind achizitiile sau Wishlist in care sa poata deschida fiecare un thread in care sa se dezbata strict solicitarea lui concret si la obiect.

      Va supun atentiei o lista cu anvelope de iarna pe care le are la vanzare o firma din Iasi pentru a ajuta sa ma hotarasc pe care le voi cumpara.
      Apreciez si oricare alta propunere care se afla in marja de 200 Lei.
      Multumesc anticipat pentru cei care vor avea bunavointa de a posta.

      Iata lista


      Mentor M 200 *(F,C,dB=71) -185 Lei

      Viking SNOWTECH II (F,C,dB=72) made in France -189 Lei

      Kormoran SNOWPRO (F,E,dB=69) -192 lei

      Matador MP 59 NORDICCA (G,C,dB=73) -194 Lei

      Dayton DW 510 (made in ITALY by Bridgestone) -195 Lei

      Kelly WINTER ST (C,F,dB=68) (made by GOODYEAR) -195 Lei

      Marangoni 4 WINTER (E,C,dB=71) (made in ITALY) Protectie la Janta -197 Lei

      Debica FRIGO 2 (E,F,dB=71) -199 Lei

      Marangoni 4 WINTER Ranforsat (made in ITALY) Protectie la Janta -210 Lei

      Marangoni 4ICE E+ Ranforsat (made in ITALY) Protectie la Janta -215 Lei

      Sava ESKIMO S3 + (E,C,dB=68) -215 Lei

      Am sa inserez si link-ul.
      Pret de Depozit la Anvelope vara, anvelope iarna si all season Livrare gratuita comenzi online
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Eu vreau sa dau pana in 1 000 lei pe toate 4 si poate gasesc si o oferta buna la montat.
        Cred ca voi achiziona urmatorul tip de cauciuc: Pirelli SNOWCONTROL SERIE II 185/65R15 88T ECO(240 lei). Ai aici linkul: http://www.cauciucuri.com/search/

        Comment


        • Opinia mea e sa le ei pe acestea :
          Oferta anvelope iarna Goodyear ULTRA GRIP 8 185/65 R15 88T . Profita de preturile mici si cumpara anvelope iarna Goodyear cu Garantie & Livrare Gratuita!

          Sunt intradevar putin mai scumpe ...dar sunt foarte bune . Eu am exact acest tip/marca pe toate patru rotile de anul trecut...si sunt excelente...Am fost craciunul tracut la bunici ...undeva in Buzau o zona deluroasa...cu zapada depusa bine pe drum...si sincer sa fiu ..am ramas impresionat de cum s-au comportat aceste Goodyear , in alti ani cand ma duceam de sarbatori la bunici foloseam tot un logan mai vechi cu gume tot de iarna dar un NoName si mereu trebuia sa am si lanturi puse ca altfel nici vorba....
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Asa este! confirm ce zice prometheus, sunt mai mult decat excelente ug8!
            SI continental ts830 si michelin alpin a4 sunt bune si foarte bune! eu am conti pe fata si a4 spate...si se comporta ca un tanc in zapada!
            Keep walking...

            Comment


            • Strict din lista, doar:
              Originally posted by Bazilman View Post
              Sava ESKIMO S3 + (E,C,dB=68) -215 Lei
              Sau oricare dintre Dunlop WinterSport, Continental WinterContact, Goodyear Ultragrip sau Nokian WR, merita mai multi banuti.

              Comment


              • Semperit SpeedGrip 2 . . . . .

                Matador Nordicca sunt mai mult decat decente la pretul cerut. Sava Eskimo sunt foarte bune in zapada afanata, dar dezastru pe asfalt ud.

                In rest, marcile premium au mereu anvelope bune.
                sigpic

                Comment


                • Bazil mai stoarce portofelu de 50 de lei/anvelopa si iei ceva premium, ulterior o sa ajungi si tu la concluzia ca a meritat efortul!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by dr_mke View Post
                    Semperit SpeedGrip 2 . . . . .

                    Matador Nordicca sunt mai mult decat decente la pretul cerut. Sava Eskimo sunt foarte bune in zapada afanata, dar dezastru pe asfalt ud.
                    Am avut eu Matador Nordica luate de noi.Nu puteam sa iau un viraj decent cu 30km/h,zapada pe jos, de teama sa nu intru in masinile parcate pe lateral.

                    Comment


                    • Salut, am si eu o intrebare, mediaplayer-ul tau are iesire de subwoofer ? Daca imi pun statie cu tub , ca as vrea sa imi iau si eu un logan si nu il vreau cu medianav.....astept raspuns

                      Comment


                      • Omule, spre rusinea mea, habar nu am daca are aceasta iesire. Singurele iesiri/intrari pe care la vad sunt USB, priza jack si Bluetooth. Sunt constient ca te referi la o iesire/mufa din spatele aparatului dar chiar nu am fost curios sa vad pentru ca nu voi pune niciodata "tuburi" de bas sau ceva asemanator. Chiar sunt destul de multumit de cum se aude sistemul stock.
                        Poti pune aceasta intrebare in threadu-l Intrebari Logan 2 sau in cel Sistem Audio Stock. Cu siguranta vei gasi pe cineva sa te lamureasca.
                        Cele bune.
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Sfatul meu: BF Goodrich. Anvelope foarte ok in banii astia.
                          sigpic

                          Comment


                          • cum zice si pacco, bf goodrich
                            momentan am de la vara de la ei de care sunt f multumit
                            la anul cand le voi inlocui pe cele de iarna le voi lua pe acestea

                            Comment


                            • da! mai bune decat debica ori sava!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • preturi bune in sistem on-line dar
                                - nu ai garantia unui Dot 2013
                                - nu ai montaj, eventual si echilibrare
                                - in cazul unor probleme de garantie, trebuie sa trimiti anvelopa pe banii tai la constatare
                                - nu le poti alege tu, etc

                                Ma orientasem in jurul sumei de 200 Lei deoarece circul foarte putin iarna "de placere". Strict servici-casa. NU imi place iarna si nu fac concedii la munte iarna.
                                De acasa la munca, dus-intors, am 15 Km. E drept ca atunci cand e polei, si 3 Km par multi si plini de pericole...
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google