Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Asa e! Nu se merita!
    Accepta astia de la Dacia sa venim cu alt ulei? de ex Castrol? ca ei au numai dacia si elf...probabil tot dracu ala e!
    Keep walking...

    Comment


    • #62
      Nu se accepta. Se accepta doar ca piese necesare reviziei sa fie cumparate de proprietar (originale DACIA evicent) si revizia sa fie facuta de reprezentanta insa nu te lasa sa pui ce vrei. Daca vii cu altceva nu iti fac revizia.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • #63
        In Bucuresti se poate fara probleme. Dacoserv Militari avea chiar si Castrol Magnatec!

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

        Comment


        • #64
          Mie asa mi-a raspun vocea clientului referitor la reviziile in garantie ...
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • #65
            Sunt nebuni la cap. Sunati si voi la service-urile Dacia /Renault din localitate si intrebati sau spuneti direct ca nu vreti Dacia Oil sau Elf si ca veti veni cu uleiul vostru, daca reprezinta vreo problema. Eu am facut revizia toata perioada in care am avut Logan doar in reprezentanta si mergeam cu uleiul meu daca nu aveau ei Castrol.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Comment


            • #66
              Stie cineva unde pot comanda Obturatoare praf pt portiere 4 buc si cheder pentru capaota ? Poate de undeva din Iasi, ar fi mult mai simplu.
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • #67
                Opturatoare praf poti comanda de pe www.daciashop.ro , iar pt cheder , eu am pus la mine chederul de usa de la dacia 1310...il poti cumpara de la orice magazine de piese auto , nu stiu acum daca la logan 2 mai merge acelasi cheder...insa iti recomand sa nu pui nici un cheder la capota....risc sa apara rugina....

                Daca era il puneau ei acel cheder stai linistit....probabil nu mai e cazul....oricum masina este mult mai bine antifonata decat vechea generatie.

                Daca vrei sa-i pui ceva cu adevarat folositor .... ar fi aparatori de noroi, da un telefon la vocea clientului si intraba-i daca au asa ceva.....iar pentru ornament de aripii eu sunt retinut ..in sensul ca daca nu sunt prinse cum trebuie in mod sigur iti va aparea rugina....
                Last edited by prometheus; 8 September 2013, 20:57. Reason: Automerged Doublepost
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Bazilman View Post
                  Stie cineva unde pot comanda Obturatoare praf pt portiere 4 buc si cheder pentru capaota ? Poate de undeva din Iasi, ar fi mult mai simplu.
                  Eu am dat pe CHEDER 25 de lei - cheder de dacia 1310.
                  OBTURATOARE de praf le-am cumparat tot de aici de pe forum de la colegul AXSCU

                  Originally posted by prometheus View Post
                  Opturatoare praf poti comanda de pe www.daciashop.ro , iar pt cheder , eu am pus la mine chederul de usa de la dacia 1310...il poti cumpara de la orice magazine de piese auto , nu stiu acum daca la logan 2 mai merge acelasi cheder...insa iti recomand sa nu pui nici un cheder la capota....risc sa apara rugina....

                  Daca era il puneau ei acel cheder stai linistit....probabil nu mai e cazul....oricum masina este mult mai bine antifonata decat vechea generatie.

                  Daca vrei sa-i pui ceva cu adevarat folositor .... ar fi aparatori de noroi, da un telefon la vocea clientului si intraba-i daca au asa ceva.....iar pentru ornament de aripii eu sunt retinut ..in sensul ca daca nu sunt prinse cum trebuie in mod sigur iti va aparea rugina....
                  Nu am vazut pana acum rugina sub chederul acesta de la capota la nimeni - iar chestia cu pusul din fabrica vorbim de dacia totusi - cica conditii de economie.

                  Aparatorile de noroi costa undeva pana in 200 lei cu montaj cu tot - vorbim aici de aparatori de noroi originale.
                  Ornamentele pentru aripi - daca te referi la acele baghete lipite pe mucia aripilor - pentru logan 2 nu exista inca.

                  In schim poti gasi - ca sa mai adaug si eu cate ceva - scut metalic, cotiera (originala si nu numai), bandouri usi, protectie incarcare portbagaj (cauciuc amplasat pe bara spate)
                  Last edited by M.FLORIN; 8 September 2013, 21:08. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #69
                    Scutul la logan 2 nu e de tabla? Vad ca M.FLORIN il pomeneste ca accesoriu...

                    Comment


                    • #70
                      E din PLASTIC !
                      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                      Comment


                      • #71
                        Nasol... Nu ma prea linisteste gandul ca este "blindaj" de plastic pe dedesubt...

                        Comment


                        • #72
                          Se discutase, undeva pe forum, ca si grila care protejeaza radiatorul ar fi cam "rara" (in sensul de mai putin deasa) si ca nu prea protejeaza, "filele" radiatorului indoindu-de serios de la insecte.
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • #73
                            Nu se indoaie ata de mult de la insecte cat de la pietricelele proiectate in mers.
                            Scutul este din plastic - motivul invocat de producator fiind acela ca in cazul unui impact motorul este proiectat sa coboare nu sa vina peste pasageri. ...

                            si i-a zi-ne colegu ...cum ti se pare masina dupa prima saptamana?
                            Last edited by M.FLORIN; 8 September 2013, 22:29. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #74
                              Mai este valabila reclama aia cu : "Sa ii lasam sa se cunoasca mai intai !" ?
                              Incepem usor, usor sa ne "reglam" unul dupa altul. Interesante beculetele verzi care iti semnalizeaza ca trebuie sa schimbi viteza. sa zicem ca uneori nu sunt deacord cu ele...
                              Last edited by Bazilman; 8 September 2013, 22:45.
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • #75
                                da...si up si down...nu cred ca stai cu ochii pe el..doar din cand in cand, nu?!
                                La caroserie te-ai uitat...sunt aliniate componentele cat de cat?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google