Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • icstream_no1- ii pun husele inapoi, dupa ce le spal si pe acelea
    alexandru1- a fost, ca nu a mai vazut interior de vreo 3 luni, plus ca asa e cand ai copii mici.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • bravo cristi, ma bucur ca ai trecut la bara mcv si spate ph2, e cea mai buna combinatie ! ! !
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Pai, mi-a ramas gandul de la Brasov...cand am vazut la voi.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • Ma apropii cu pasi repezi de revizia de la 75.000km. Acum am 73.527 Km.
          Cum ziceam zilele trecute, am facut rost de cele 2 oglinzi de MCV mecanice, si am trecut la urmatorul proiect.....lumini in ele. Deocamdata sunt inca in teste, putand experimenta pe o oglinda de MCV defecta. Cum termin treaba, si fac rost de sticla cu incalzire, voi trece la montajul pe masina......si apoi pozele aferente.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Aproape am terminta lucrul la lumina din oglinzi. Inca astept finantele disponibile pentru a-mi achizitiona sticla cu incalzire, si trece la montajul oglinzilor pe masina.

            Proiectul asta fiind aproape gata, am decis sa trec la urmatorul proiect : izolarea termica si fonica a portierelor. Ideea mi-a venit uitandu-ma intr-o revista de la DEDEMAN, la materiale de constructii. Deocamdata am dat o fata de portiera jos, pentru a face niste teste pe o singura portiera.

            PS: tot in magazin de constructii (Practiker) am gasit cele necesare izolarii capotei fata si capota spate. Azi, maine ma apuc de treaba.

            Pe aceasta cale,tin sa ii multumesc lui Valeriu Ciprian, pt monstrele (forma/tipar) trimise acu jumate de an, pt mocheta ce vine in portbagaj si capota fata.
            Last edited by cristi3775; 29 May 2010, 12:19.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • Ce inseamna sa nu ai ce face acasa.. .demontezi toata masina


              Spor la treaba!!
              sigpic

              Comment


              • Crsti ce sa zic...spor la treaba...luna viitoare ies din garantie si ma apuc si eu de portiere ca au inceput sa zornaie
                sigpic

                Comment


                • Poti sa te apuci de pe acuma. Oricum, ca idee....izolarea fetelor de portiera, nu a portierelor. este o mare diferenta.....
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Noile upgraduri

                    Proiectul ce l-am inceput de aprilie, l-am dus in sfarsit la final.
                    Asadar, am confectionat si capitonat capota fata si portbagaj, cu mocheta lipita pe carton laminat, astfel sa ii confere o rezistenta mai buna la prindere.
                    Am modificat unghiul de stergere la stergatoare...pastrand lamele standard, si pozitia 0....observati pe filmulet, ca initial, stergatorul de la pasager se oprea fix la unghi de 90 grade...in dreptul literei "N"....iar acum dupa modificare, se opreste in dreptul literei "L".
                    Cat despre oglinzi, de mult am dorit ceva mai mare, nu neaparat ca era necesar, caci vedem destul de bine si in cele pe care le aveam.....dar daca tot mi-am pus in cap sa imi pun oglinzi de MCV, am zis sa fac ceva ce n-are nimeni la loganul lui....ideea tot de la cei cu skoda mi-a venit........iluminatul in jos, de sub oglinda , si semnalizarea in laterala, la nivelul oglinzii, din rama oglinzii.
                    Am folosit pt iluminat leduri de 3mm......cate 7buc/ oglinda cu rezistente de 1ohm, iar pt semnalizare am folosit leduri de 5mm, cu rezistentele aferente. ininstalatia ...................facfacut de
                    Attached Files
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • Am pus in continuare oglinda cu incalzire...deoarece mi-a prins bine iarna trecuta, si zilele acestea cu ploi.

                      Aici adevarate inventii utile masinii....ce ar fi trebuit premiate.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • faza cu ledurile in oglinda e foarte faina ! felicitari ! poze sau ceva de la montaju ledurilor in oglinda ai ?? sau o fost facute de alcineva ?
                        sigpic

                        Comment


                        • Ma jignesti.....-made by me-..idee...by me......Doar la sfaturi au fost si altii....si au fost bine primite.
                          Attached Files
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • Poate sunt eu prea obosita insa nu am vazut ce material ai folosit pentru izolarea usilor.

                            Comment


                            • Foarte faina treaba cu capitonajul si treaba cu stergatoarele!
                              Felicitari1

                              unii au avut de mult semnalizare in oglinzi....
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • nu sunt facute poze.....materialul folosit....BURETE CU MEMORIE...cel mai bun izolator fonic, si termic......In locul masticului de pe potiere, am folosit silicon de constructii (nu sanitar) negru.
                                Se curata masticul de pe fata de portiera, se aplica siliconul, in locul masticului, se lasa a se usca....si apoi se monteaza fata de portiera inapoi. Siliconul, dupa uscare, devine regid, dar in acelasi timp flexibil.....deci pe viitor,daca mai dau/-i fata de portiera jos....siliconul isi pastreaza forma.

                                sibianul-da exemple...si poze daca se poate. Era vb de mult de semnalizare in oglinda....dar in sticla de oglinda....si la capitolul asta m-am contrazis cu multi useri de pe aici. Nu am avut materialele necesare....ca puneam in aplicare gandul......asa ca, am optat pt modalitatea asta.

                                S-a facut testul si pe timp de noapte la lumini......SUPER....
                                Last edited by cristi3775; 24 June 2010, 23:25.
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google