Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Simplu si frumos

    Comment


    • #77
      Arata bine masina cat te-a costat toata afacerea?

      Comment


      • #78
        Ca si Bobodinvs sunt de aceeasi parere, masca fata arata chiar f bine. Cea de pe spate arata bine da parca e prea mare pt fundul mare de la logan, plus ca mi se pare prea alungit inspre jos, nu o sa-ti poti pune suspensie ca sa mai scoti distanta mare dintre roti si caroserie. Cred ca si asa trebuie sa ai grija la borduri.. Daca schimbi jantele pune macar pe 17". Chederele cred ca iti mai antifoneaza putin interiorul masinii dar nu stiu cat de bine fac caroseriei pe timp ploios, umezeala.. Faza cu ledurile, e destul de interesanta doar ca sunt tot mai multi cei care vor sa isi puna si in cele din urma isi pun. Ai sanse sa vezi leduri deastea pe masini normale, dubite de marfa sau chiar tiruri, chiar am observat multi care au asa ceva. In rest de apreciat ca iti place sa faci multe..si mai ales cu mana ta. Spor in continuare!

        Comment


        • #79
          Sa traiesti Bibi! Si eu sunt de acord cu Bibi ca pe 17' ar arata cel mai bine rotile si masina,dar ma gandeam ca 16'' e cal mai bun compromis intre aspect si eficienta la drumurile tarii.Bafta!

          Comment


          • #80
            Stiu ca ii mai trebuie si jante....Am sa tin de seama...jante pe 16". Sincer...si pe mine ma cam deranjeaza spoilerul spate.....ma gandeam ,ce-ar fi daca l-as mai tai un pic, si partea de jos as face-o dreapta.Am observat azi o mica/mare problema la bara spate.Din cauza pietrisului de pe drumuri, imi sar pietre de pe roata direct in aripa de la spoiler..si sare vopseaua.Am sa caut sa ii pun un cauciuc,care sa protejeze acea zona de "contact".Pt unii se gandesc ca asta ar fi chici...dar mie mi se pare practicabil....iar eu sunt omu care i-a lucrurile practicabile.

            Poza,cu diferenta de culoare....Pai spoilerul e proaspat vopsit, iar restul masinii e murdara....deci de aici diferenta de culoare.Plus ca spoilerele au dat si un strat de lac,pt stralucire.

            COSTURI:spolerul fata+ spate+montaj+vopsea+alte chestii=2700 ron
            pragurile:250+300 vopsitul

            Pragurile le am...le voi monta la vara, impreuna cu neoanele ...:P
            Last edited by cristi3775; 16 January 2009, 20:25.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #81
              Aolo ce scumpeee da ce au facut de bani aia? ca un spoilar dasta era vro 6-7 builoane,in fine, masina are nevoie de roti neaparat,si sincer cred ca era mai ok celalalt model de bara spate....aici e vorba de gusturi...
              sigpic

              Comment


              • #82
                Super misto ai modificat masina , e foarte frumoasa . Bafta.
                b 89 plk

                Comment


                • #83
                  Ca sa tai partea alungita din spatele rotii depinde de dunga de jos a mastii..daca dunga are scobitura inspre interior atunci unde vei taia tu ramane drept si se vede diferenta mare. Faza cu cauciucul e cam nasoala..la loganelul tau tunat ar da urat cum sunt multi critici la adresa loganului ar rade tine pe seama ta, dar poti acoperii partea aia cu ceva material insonorizant care se transforma intr-un strat cauciucat si il vopsesti..cred ca va fii suficient pt atenuarea prietrelor sa nu iti mai sara vopseaua..Iti pot arata si despre ce material este vorba daca te intereseaza.

                  Comment


                  • #84
                    frumoasa masinuta..cat te-a costat manopera sa pui spoilerele?
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • #85
                      Cateva chestii... baghetele alea cu leduri nu dau bine , parca ai avea farurile sparte(asa arata ziua)
                      ...Bara spate, ai stricat-o cu ornamentul ala de toba.
                      ...Pune jante mari16-17
                      ...Cum ai spus si tu mai sus , pragurile incarca factura, dar arata de parca nu ai terminat toata treaba.
                      ...Bara fata, din poze arata cam intr-o ureche, parca nu sta drept

                      Nu mi-o lua in nume de rau, ai cerut pareri...masina e ok...aaa. si mai ceva, culoarea se vede ca nu e de dacia, stiu ca nu are nimeni codurile de culoare dar poti vopsi toata masina intr-o nuanta de albastru metal sau o perla, merita, lacuita cum trebuie, peste vopsea, iti spun eu, o sa plangi langa masina..

                      SUCCES IN CONTINUARE, RESPECT!!!
                      ocse-mob Timisoara... Mobila la comanda !

                      Comment


                      • #86
                        Mici modifcari

                        I-am oferit azi cadou masinii mele,un set de triple tuning. Mai ales ca pe 03.02.2009, a implinit varsta de 18 luni, mi-am permis sa ii mai iau cate ceva

                        Incet incet,vreau sa o pregatesc pentru o sedinta foto profesionala, pentru o revista de tuning,ce va aparea la mine in oras.
                        Attached Files
                        Last edited by cristi3775; 5 February 2009, 22:30.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • #87
                          Frumos Loganu Stopurile fa-le fumurii ca arata mult mai bine:p


                          Nu mai da quote la ultimul post se intelege ca lui ii raspunzi.
                          Last edited by valeriuciprian; 6 February 2009, 00:08.
                          2004 Dacia Logan 1.4MPi
                          2006 Dacia Logan 1.5dCi
                          2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                          Comment


                          • #88
                            in loc de stopuri i-as fi luat arcuri sport..Enfin..fiecare le stie pe ale lui Fa-le fumurii ;)
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • #89
                              Mda.....pare si asa destul de joasa cu noile spoilere.....darami-te sa ii mai pun si arcuri sport.Nu-s destule gauri prin oras si prin tara. Mersi,dar nu. Investesc dupa asta in niste jante, chiar de 15,cai pentru cele mai mari de 15,implica prea mari cheltuieli.Daca am sa castig la loto,o sa imi iau si un "ozn".
                              e vorba aeea: "gusturile nu se discuta,dar te poti c.... in ele"...Asta e romanul.
                              @thejock3r-mersi pt sugestii.In legatura cu stopurile fumurii...mai astept un pic.
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • #90
                                misto masina si stopurile...abia astept si eu pachetul...se pot face fumurii?
                                sa le ai sanatos!
                                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google