Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan II PANA CORBULUI

    Dupa incheierea capitolului cu masina veche este cazul sa deschid alt topic cu viitoarea achizitie care va fi un Logan II 1.5 DCI 90 CP ,culoarea Noir Nacre care va avea dotari suplimentare pack securite si medianav.
    Masina va sosi pe la inceputul lunii martie pentru ca nu exista pe stoc, pana atunci o sa imi cumpar alarma Eaglemaster cu pager si inca cateva acareturi necesare pe langa.
    Pe viitor intentionez sa ii modific un pic aspectul interior(lumini bord alb cu ace rosii) iar la exterior cateva portiuni cu rosu pentru un aspect un pic sportiv si jante de aliaj negre cu dunga rosie.
    Atasez si o poza(desacarcata de pe net) cam cum as vrea sa arate pe viitor dar pana atunci mai este putin de asteptat.
    PS
    Rog un moderator sa imi mute topicul la berlina
    Multumesc.

    DONE! Inchis si anteriorul!
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 7 February 2014, 09:11.
    Captain of the black pearl

  • #2
    Asteptam si noi sa iti vina masina sa vedem una pe negru

    P.S. De ce ai optat tot pentru logan ?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Pentru ca la pretul la care l-am cumparat la alte masini nu visam nici pe departe la dotarile astea.
      Masina initial costa 12400E dar am reducere de 900E pe baza unui certificat de distrugere a unei rable la remat, plus am 3 +2 ani garantie extinsa , daca ma miscam mai repede mai beneficiam de inca 500E reducere dar intre timp au schimbat jegosii de la Dacia conditiile de acordare a celei de a doua reduceri pentru ca au vazut ca au cereri pentru masini noi si ei au masini din 2012 si 2013 pe stoc garla.
      Last edited by GFN; 7 February 2014, 00:56.
      Captain of the black pearl

      Comment


      • #4
        Pai s-o fi convins omu' cat de "prost" e Loganu'. Si au am facut aceiasi prostie: am vandut Logan...sa-mi cumpar Logan. Data viitoare mi-as lua DUSTER! Da daca nu-mi ajung paralele...o sa vad ce Logan vor scoate pana atunci.

        Comment


        • #5
          GFN de ce nu l-ai luat prin rabla?! mai scadeai inca minim 600 de eur din pret!

          Cedebe-l si eu as fi optat spre duster...insa mai trebuia sa scot 4000 si ceva de euro din buzunar...oare se merita aproape dublu?!
          Keep walking...

          Comment


          • #6
            Nu puteam sa o dau la rabla pentru ca nu avea inca anii.
            Am primit si termenul de iesire din fabricatie 10 martie, intre 12 si 15 cred ca intru in posesia corbului.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • #7
              tu ti-ai dat masina la rabla...te-ai complicat oarecum...cumparai tichet cu cateva sute de lei si rezolvai treaba! asa...gaura e mai mare!
              Keep walking...

              Comment


              • #8
                Nu m-am complicat deloc.
                Masina veche am vandut-o iar reducerea de 900 de euro am obtinut-o pe baza unui tichet de casare care mi l-a facut rost cineva.
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #9
                  ma rog...daca e ok "permutarea" totul e in regula! 11500 e ceva pt un Logan! Duster nu iti facea cu ochiu`?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #10
                    Sa fie intr-un ceas bun!
                    Asteptam sa ne tii la curent si bineinteles...cu un jurnal de bord, din martie incolo.

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc Kojak, numai bine.
                      Nu prea imi place forma Dusterului plus ca era mult mai scump si asa nu ma dau banii afara din casa ,consumul un pic mai mare decat loganul ca este mai greu si mai putin aerodinamic si alta chestie este ca unde am locul de parcare nu stiu daca incapea Dusterul ca este cam stramt locul.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • #12
                        Salut GFN,

                        Felicitari pentru achizitie si sa fie intr-un ceas bun. Loganul nou chiar arata bine dar culoarea este foarte pretentioasa. In schimb motorizarea este super pe masina asta. Multa lume spune ca nu e bine sa dai atatia bani pe o dacie, eu zic ca este bine deoarece daca te uiti pe piata si cauti un diesel echipat cu de toate (si aceeasi putere) ....mai putin de 13-14 mii nu gasesti...si acelea destul de slabute ca schipare. Eu as da banii pe o astfel de masina deoarece fata de generatia trecuta este un salt inainte si in plus nu vei da chiar 12500 full...mai gaseti o reducere, sau o masina stoc...sau o rabla....vei da in jur de 10-11 mii in functie de oferte si discounturi...ceea ce mie mi se pare extraordinar pentru un diesel (foarte bun de altfel de la renault).

                        Stima,
                        Alex

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pentru achizitie si sa te plimbe pe unde vrea inimioara ta!

                          Comment


                          • #14
                            Azi a fost ziua Z am ridicat masina de la dealer.
                            Mie unul mi se pare diferenta destul de mare in bine fata de cealalta masina la cum se conduce si tinuta de drum.
                            in rest sunt uimit de consum care chiar si dupa cativa zeci de km a scazut la 5,5L/100 condus mixt.
                            Poze cu corbul.
                            Attached Files
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • #15
                              Sa o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km fara probleme, culoarea e marfa rau!
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google