Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Superba masina. Sa o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km fara probleme.

    o parere pur personala ,in loc de jaluzele ar merge o folie de buna calitate..

    AI si un mail de la mine
    Last edited by bobbyred; 12 June 2014, 01:46.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Gata , avem lumina in torpedou.
      Piese necesare: modul cu leduri, releu reed cu contacte normal inchis si normal deschis, 30 cm de cablu, magnetel cu neodim, Cleme rapide pentru cabluri si cateva tile termocontractante.
      Alimentarea circuitului se face de la butonul pentru geamul dreapta fata , plusul este albastru iar masa este negru, releul reed este inseriat pe circuitul cu ledurile ,am folosit la el contactul normal inchis ,fara camp magnetic contactul este inchis iar cand este in camp magnetic contactul este deschis
      Releul a fost prins pe rama usii torpedoului in spatele bordului cu ajutorul unui surub cu cap zenc astfel incat pe fata nu se vede nimic,iar magntelul a fost lipit de proba cu banda izolatoare in fata interioara a usii torpedolui Dupa ce voi vedea daca este buna pozitia va fi lipit definitiv cu silicon.
      Attached Files
      Captain of the black pearl

      Comment


      • Albastru e ILuminare, adica pozitii, fara pozitii n-ai lumina.
        Mai degraba il conectai la Galben, si aveai lumina doar cu cheia in contact, dar fara pozitii.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • M-am gandit la acest lucru dar la loganul dinainte lumina din torpedou functiona numai cand aveam pozitiile aprinse, am pastrat si la asta aceeasi conditie.
          Captain of the black pearl

          Comment


          • felicitari,
            buna ideea cu releu reed
            cred ca o aplic si eu saptaman viitoare cand vine "gargaritza")
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Te felicit, imi place ce ai facut cu masina, dar ajunge cu rosul! E destul zic eu, in rest, jante frumoase si negrul arata bine cam pe orice masina! Imi place.

              Comment


              • Multumesc Sifredi

                De pe drumurile patriei m-am ales cu parbrizul ciobit, ce a fost nu stiu pentru ca pe langa mine la momentul respectiv nu era nici o masina care sa arunce vre-o piatra sau ceva de pe drum.
                Am sunat si astept acum sa vina cineva de la reparatii parbrize sa vedem ce se poate face.

                Si o poza cu corbul pe langa santierul naval din Mangalia.
                Attached Files
                Captain of the black pearl

                Comment


                • mare lucru nu ai ce sa ii faci, doar de siguranta sa zicem sa nu plece vreo fisura... sa ii dea o gaura pe care ulterior sa o astupe.

                  Dar estetic e greu de crezut ca se poate face ceva.

                  Comment


                  • Fabian, pune repede un scotch (nu d-ala de beut) peste ciobitura ca sa nu intre mizerie si du-te la Ager service (Serban Voda) sa ti-o colmateze cu rasina ca sa nu plece fisura. Sunt cei mai meseriasi pe partea de reparatii geamuri auto.
                    Eu am 4 (PATRU !!!) asemenea ciobituri rezolvate la ei, tot asa, repede, din "fasa". Parbriz original, inca.
                    Cea mai veche are peste 4 ani vechime. Se vad doar ca niste alunite mici, singurul dezavantaj e ca in timp, rasina aia se inchide la culoare (devine usor maronie), ea de "proaspata" fiind transparenta.
                    Bafta!

                    Oricum, e bine ca sa zic asa, ca nu e in campu' vizual.
                    Last edited by Kojak; 2 July 2014, 13:52.

                    Comment


                    • Mersi am montat alarma merge perfect...
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Pentru putin Bobbyred, ma bucur ca ai rezolvat.
                        Kojak era prea tarziu sa mai pun scotch incidentul a avut loc pe 25.06 la drumul spre mare,s-a auzit bubuiala cand a izbit piatra in geam dar nu mi-am dat seama ce este, eu am vazut abia pe 27 cand am scos parasolarul ca sa plec cu masina prin statiuni
                        Am remediat parbrizul, au fost doua puncte unde se ciobise,partea buna este ca nu ma deranjeaza ciobiturile reparate fiind in spatele oglinzii retrovizoare, singura mea frica era sa nu plece vre-o fisura pe tot geamul.
                        Attached Files
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • Azi mi-am cumparat vopsea pentru etrieri Foliatec rosu lucios .
                          In seara asta am cojit etrierii ca incepuse sa sara vopseaua veche, zilele urmatoare cand am timp mai dau o perie de sarma pe ei dupa care me apuc iar de vopsit.
                          Attached Files
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • Cat te-a costat si de unde ai cumparat setul de vopsea?
                            Merci.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Setul l-am cumparat de la Racing Nick si a costat 127 de lei, la Dacia shop era 129 dar trebuia sa dau comanda iar apoi sa astept ,la primii era pe stoc
                              in magazin.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Multzam fain de veste.
                                Astept sa imi spui si cum se comporta/aplica etc si apoi trec si eu la "fapte".
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google