Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multi km inainte.., dar nu inteleg....De ce mergeti cu proiectoarele aprinse?! E un obicei asta?
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • Multumesc.
      Proiectoarele care le am au becuri de 18W. Cand le aprind lumineaza putin mai intens ca o lumanare si la scuter am faruri mai puternice ca astea.
      Captain of the black pearl

      Comment


      • O sedinta foto cu flota din dotare.
        Attached Files
        Captain of the black pearl

        Comment


        • Au sosit modulele cu leduri pentru lumina la picioare sub bord.
          Initial am vrut sa montez altele patrate ca cel care lumineaza in torpedou dar astea arata mai bine .
          Sa vad saptamana viitoare cum am timp sa le montez sub bord si sa le fac legaturile la uch..
          Attached Files
          Captain of the black pearl

          Comment


          • Faina treaba.
            Poate faci si un tutorial in poze cu montarea lor ... si eu sunt interesat de asa ceva.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Inca nu am reusit sa montez modulele la picioare din cauza unui accident la mana dreapta,dar am sa fac poze la montare.
              Am facut o plimbare de sfarsit de saptamana, traseul Bucuresti-Rasnov, cateva plimbari prin zona apoi retur, in total 372km efectuati, consum de carburant 15,6L ,consum mediu 4,2L/% viteza medie aproape 49km/h.
              Cred ca as fi reusit sa scot sub 4% daca nu o forjam pe serpentine spre Poiana Brasov si apoi de la Rasnov spre Paraul rece.
              Attached Files
              Captain of the black pearl

              Comment


              • Gata, avem lumini la picioare in fata, o sa urmeze si la pasagerii din spate cat de curand.
                La UCH se leaga plusul la cupla alba C4(fir rosu) ,minusul la C6(sunt doua fire gri) se leaga pe unul din ele.
                Pentru locul din dreapta cablul a fost pozat prin spatele consolei butoanelor pentru geamuri.
                Modulele cu leduri au fost lipite cu banda dublu adeziva ,cel din dreapta de cutia torpedoului iar cel din stanga de capacul acela negru prins cu dopuri care vine deasupra pedalelor.
                Attached Files
                Captain of the black pearl

                Comment


                • Foarte frumos si util.
                  Felicitari pentru "investitie".
                  Prinderile firelor la UCH le-ai facut cu conectori sau ai taiat/lipit firele? Si daca poti sa imi spui ce tip de fire (grosime) ai folosit.
                  Merci.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Multumesc.
                    Prinderile le-am facut cu conectori rapizi tocmai sa nu intervin la electrica sa tai cablurile masinii.
                    Cablul folosit este boxe cu diametrul de 0,75.
                    Per total investitia se ridica la aproape 30 lei(4module 6leduri, cablu 5m,conectori rapizi si tile termocontractante.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • O poza cu legaturile pe firele de la UCH poti sa adaugi?

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Aseara in parcarea din Lidl Valea Oltului am descoperit deruland datele pe computerul de bord ca am facut 10000km.
                        Attached Files
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • salut gfn, o intrebare am si eu la tine,acele bandouri de pe portiere, mai tii minte pe la ce bani le ai achizitionat? si la montaj ai folosit banda dublu adeziva sau a trebuit gaurita tabla?- cum este in instructiuni?
                          mersi frumos

                          Comment


                          • Salut.
                            Acum am vazut intrebarea,bandourile au costat 270lei cumparate de la Dacoserv Salaj.
                            Pe partea din spate au o banda dublu adeziva cu care se lipesc de usi,dar inainte se curata bine ,in pachet sunt niste servetele umede cu alcool izopropilic pentru degresare.


                            Am reusit sa imi montez si lumini sub scaune pentru pasagerii din spate carora le mai cad una,alta pe sub scaune ,aici ma refer la fii-miu in special care ii mai cade cate o jucarie si orbecaie pana o gaseste.
                            Attached Files
                            Last edited by GFN; 16 November 2014, 08:04.
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • Upgrade la luminile de zi,cum nu eram multumit de becurile H11 cu leduri cum focalizau lumina ,am trecut inapoi la becurile originale H16 iar becurile cu led cree le-am modificat soclu si legaturile sa le pot monta in luminile de zi si pozitii.Asa ca acum am o mica faza scurta , nici aparatul foto nu a putut focaliza corect. cu ele aprinse.
                              Attached Files
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Ne spargi cu luminile alea in trafic Sa n-ai probleme cu politia
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google