My Ride 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai eu sunt 100% convins ca nu sunt cu adevarat Xenoane...Si daca ar fi fost nu le-as fi pus pe masina ca nu vreau sa am frigideru plin,e bine asa cum e acum ) . Alegerea a fost a lu tata..mde,el poate pune ce vrea el pe ea,eu tot ce vreau sa pun trebuie sa fie si el deacord,asta pana va intra pe mana mea
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • Sa nu moara topicul mai pun 2-3 poze+ noul membru al familiei,Opel Astra H.Cat despre becuri sunt inca pe masina,deoarece nu sunt deranjante.
      Attached Files
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • De ce ai șters numărul de înmatriculare? 😀
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • Deoarece tatal meu nu este deacord cu publicarea numarului,daca era dupa mine nu le "cenzuram".
          In aceasta saptamana de cand am opelul am scos un consum de 6,dar mers relaxat,motorizarea fiind 1.4+GPL de 90CP. Insa ceea ce nu stiam este faptul ca la asigurare bonusul se ia de la 0,adica fiecare masina cu bonusul ei,chiar daca ambele sunt trecute pe acelasi posesor.Urmeaza in week-end o sa fac un drum pana la Bucuresti si chiar sunt curios cum se comporta pe autostrada.
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • Suntem prea geloși ca ai astfel de exemplare auto, să nu cumva să ți-o vandalizăm gasind-o după nr de înmatriculare ))
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • In ultima saptamana am schimbat uleiul si filtrele la ambele masini. Pt Logan am ales ca intotdeauna Dacia Oil Premium 5w 30,iar pt Opel Mobil1 5w30,deoarece am inteles ca cel GM este de calitate foarte proasta.Ieri cu ocazia zile de Paste am facut si un drum pana la Balea( pana unde este deschis Transfagarasanul) si as dori sa spun ca masina sta foarte bine pe curbe si nu numai. Acum nu stiu ce sa spun,cred ca masina are de la fostul proprietar arcuri sport,deoarece este o idee mai joasa decat astra lu varamio(acelasi model si motorizare,doar ca a lui e din 2008). O sa revin cu cateva poze mai pe seara
              .

              Va doresc tuturor un Paste Fericit alaturi de cei dragi !
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • Va salut! S-a cam pus praful pe aici...
                Revin cu ultimele noutati care pentru unii sunt banale,dar pentru mine este un punct bun de plecare.In ultima vreme masina a "suferit" urmatoarele schimbari: inlocuit grila/fagurele pe partea stanga,montat becuri cu led (w5w t10,8smd mici alb rece) in plafoniera,la numar in spate si pe pozitii,montat led cu 3 smd mari alb rece in lampa la portbagaj,schimbat culoarea la ceasuri (alb rece cu rosu) si eliminat suportul de numar pe fata si am sters si dunga aceea neagra.Plus un mic bonus am montat pe Opel pozitii gen cele U.S Style.(bec de semnalizare dupa aripa)
                Attached Files
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • In Logan nu voi mai baga nici un ban in afara de consumabile si strictul necesar. Mi s-a luat,in fiecare an sa o repar din cauza ruginei.

                  Cer permisiunea adminilor de a continua pe acest topic cu Opel-ul. Multumesc frumos si astept raspunsul adminilor. Va doresc o zi buna.
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google