My Ride 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ingrijita masina iti dau cateva sfaturi,nu mi-o lua in nume de rau, da jos imbracamintea aia rosie de la schimbator,nu isi are rostul.
    Barile de la portbagaj da-le jos,nu cred ca o sa cari mereu pe ele,plus ca strica aspectul,creste consumul este mai galagios in habitaclu la viteze mai mari,nu dureaza decat 5 minute sa le pui,si sa le dai jos.
    Si ultima parere,cauta un set de presuri originale.

    Spor la treaba in ceea ce ti-ai propus.
    Prea multii prostii pentru o tara asa mica

    Comment


    • #47
      Mersi de sfaturi. Barile le-am dat jos,se observa intr-o poza....imbracamintea o tin pentru ca nu o mai am pe cea originala pentru ca se facuse urata. Presurile sunt bune pentru ca sunt tip tavita,detin si un set de covorase textile dar momentan le tin pe acestea. In cursul zilei de azi o sa vopsesc si oglinzile(tot negre).
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • #48
        Daca nu ai materialele necesare pentru a le vopsi, mai bine le lasi asa. NU te lega la cap daca nu te doare.

        Comment


        • #49
          GATAAAA ! Am terminat de vopsit oglinzile. Am folosit un spray special sa spun asa achizitionat dupa Dumbravei,insa oglinda dupa partea dreapta imi vine sa o rup,am dat 2 maini si degeaba imi iese de parca as fi dat-o la pensula ....
          Sprayul este exact ca acesta :
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #50
            Daca inainte de a vopsii oglinzile nu ai dat cu PRIMER , in timp vopseaua se va exfolia ...

            Comment


            • #51
              Nu-i bai,acum vin de afara si am observat ca dupa uscare se vad super(parerea mea).
              Oricum sper ca vara aceasta sa schimb oglinzile cu unele de MCV cu semnalizare.
              Si chiar daca nu le voi schimba s-ar putea ca masina sa intre la revopsit prin Iulie-August,iar atunci o voi vopsi integral.
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #52
                Mult succes !

                Comment


                • #53
                  Multumesc asemenea Emy!

                  O poza cu km facuti pana in prezent
                  Attached Files
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • #54
                    Cati mai multi km in continuare fara probleme.

                    Comment


                    • #55
                      Multumesc,la fel si tie!
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • #56
                        M-am uitat prin topicul cu masina ta si am observat ca nu ai pus nicio poza cu motorul ca sa vedem si noi, ceilalti membri ai forumului ce se ascunde sub capota loganului tau. Te apreciez mult pentru ca ai grija de masina ta. La varsta ta nu am mai vazut pe nimeni pana acum sa aiba atata grija de un logan. Felicitari Alex!

                        Comment


                        • #57
                          Adevarul e ca si eu stau cu sufletul la gura sa vad cum arata un motor 1.4 MPI...

                          Nu e aparut decat de cel putin 15 ani pe clio&company

                          Toate arata la fel.

                          Daca indesa un motor de BMW M5 eram intradevar curios

                          Comment


                          • #58
                            Maine voi vace o poza si motorului pentru ca astazi masia este plecata si va reveni tocmai la noapte.
                            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                            Comment


                            • #59
                              Ai putea sa scapi de husa aia rosie de pe schimbator si de pe volan, nu se potriveste, parerea mea ( PS: imi place culoarea rosie! Dar nu se potriveste asa, zic si eu).

                              Comment


                              • #60
                                Mai asteptam niste poze
                                Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google