My Ride 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    scoate chestia aia de pe volan unde ti-am trasat niste x cu rosu
    E din targ si e urata rau. Lasa volanul stock, e mai bine
    Attached Files
    ​​​​​​

    Comment


    • #17
      Pentru clapetele de usi e nevoie de ceva adaptari? Sau se pot pune in locul celor stock?
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • #18
        Originally posted by Alex Matei View Post
        As dori si eu sa imi achizitionez o statie CB,insa am auzit ca este nevoie sa o calibrez. Este adevarat ? Daca da cat de dificil este ? Am gasit in Auchan la 379 de lei statie Cobra+antena de 1,5m+firul si suportul magnetic,oare se merita sau sa iau ceva mai bun?. Multumesc!

        Acesta este modelul-cobra-19dx
        Eu spun sa iei ceva mai bun daca tot faci o investitie, eu iti recomand : eu zic sa nu iei ceva sub intek M-100, (intek e o firma buna pentru statii, insa modelul M-100 este cel mai slab de la intek, e undeva pe la 200 de lei doar statia, eu iti recomand intek M-60, e vreo 250 statia si antena iti recomand sa sirio ml-145, are 300w puterea reala si 600 cea nominala si vreo 150 cm, o talpa magnetica de 14 cm, ideala ar fi de 16 cm. Daca vrei o antena mai buna e sirio MW4000, dar are 2 metrii si daca vrei sa o pui pe plafon iti trebuie neaparat o talpa de 16,5 ca sa nu ti-o zboare, asta are puterea reala 600w, oricum eu zic ca sirio ml-145 la antena e alegerea cea mai buna, pentru ca sirio e o firma buna, iar antena e vreo 80 de lei (doar antena fara talpa) si merita. Iar statia aceea intek M-60 de care ti-am spus nu e foarte scumpa, si e buna si micuta. Bafta.

        Originally posted by retro 590 View Post
        Pentru clapetele de usi e nevoie de ceva adaptari? Sau se pot pune in locul celor stock?
        Nu este nevoie de nici o adaptare, se potrivesc perfect

        Originally posted by Leo0608 View Post
        scoate chestia aia de pe volan unde ti-am trasat niste x cu rosu
        E din targ si e urata rau. Lasa volanul stock, e mai bine
        Pana are bani sa isi cumpere o husa mai ok, e buna si aia pentru ca pun pariu ca nu are volanul imbracat in piele, iar volanul stock e aiurea la condus, unde mai pui ca se deterioreaza si ajunge sa arate mai urat decat cu husa aia de care spui tu. Husa nu este neaparat un moft, sau un element de tunning ci mai mult o protectie pentru volan, iar atata timp cat nu scrie ,,Guta si manele`` pe ea e foarte buna, fiecare cum isi permite acum.
        Last edited by Toorop; 30 April 2014, 00:26. Reason: Completare post

        Comment


        • #19
          Da,pt montarea clapetelor trebuie decupat in panou.(cele vechi sunt triunghiulare,iar acestea dreptunghiulare). O alta "modificare" pt a putea monta aceste clapete este aceea de a stramba tija de deschidere care intra in clapeta
          . Stopurile pe care le voi achizitiona vor fi clasice, doar ca vor fi cele cu semnalul alb(culoarea sticlei)
          Husa o mai tin pt volanul nu este imbracat in piele si s.a cam albit materialul din care e facut.
          Multumesc tuturor pt pareri !
          Last edited by Alex Matei; 30 April 2014, 01:25.
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #20
            Originally posted by Alex Matei View Post
            Da,pt montarea clapetelor trebuie decupat in panou.(cele vechi sunt triunghiulare,iar acestea dreptunghiulare). O alta "modificare" pt a putea monta aceste clapete este aceea de a stramba tija de deschidere care intra in clapeta. !
            Vai da, ai dreptate; la fetele de usi de la logan ph1 difera clapetele, la fetele de usi ph2 clapetele sunt exact ca cele pe care le-ai montat tu doar ca nu au ,,limba`` cromata. Scuze pentru eroare si bafta in continuare.

            Comment


            • #21
              Am uitat sa spun ca masina a fost revopsita in vara anului 2012,din cauza ca vopseaua se decolorase in special pe capota.
              Farurile sunt cele originale,dar s.a matuit si zgariat sticla,iar in unele locuri a sarit putin "oglinda" lor
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #22
                Cat timp masina o faci stock, toata stima.
                Faza cu farurile asa se fac de la pietricelele de pe drum si caldura degajata de becuri.
                Unii se lauda ca le fac polishare, dar vezi ca dupa aceea se matuiesc mai repede
                Last edited by Leo0608; 30 April 2014, 14:11.
                ​​​​​​

                Comment


                • #23
                  da,dar la mine trebuiesc schimbate pt ca a inceput sa le sara si "oglinda"...De sunt farurile cu care a venit masina cat sa mai tina si ele
                  Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                  Comment


                  • #24
                    Astazi am reusit sa achizitionez si sa montez lampile spate.Inca ceva ce am uitat sa spun atunci cand am prezentat masina este ca ea are duze tip perdea. Inainte ea avea "gat" flexibil insa la itp trecut am fost nevoit sa elimin gatul pt a pune la loc catalizatorul .
                    O sa revin cu poze cu lampile mai pe seara pt k nu ma lasa telu' sa incarc pozele.
                    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                    Comment


                    • #25
                      Salut tuturor,azi am schimbat si distributia.Mai jos sunt cateva poze cu masina.
                      Attached Files
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • #26
                        salut tuturor,astazi am achizitionat 4 leduri pt a le schimba pe cele de la butoanele dupa consola,insa am intalnit o problema la butonul de la geamul stanga. Acolo este o placa cu un led in ea,cum pot inlocuii acel led din ea ?
                        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                        Comment


                        • #27
                          Rupi/spargi becul existent , il acoperi cu o bucata de banda , iar ledul il lipesti pe pinii de pe margine , o sa vezi ca intr-o parte e un singur punct(aia e masa - ) iar in partea cealalta vor fii mai multe puncte care sunt + , in prealabil testezi si tu ledul pe masina (mare grija sa nu faci vreun scurt) . Si inca ceva , sa nu demontezi butoanele cu ajutorul vreunui cutit / surubelnita sau ceva metalic (ma refer la demontarea de pe mufa) pentru ca risti sa faci scurt , atingand pinii.
                          PS. uite aici o poza
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Mersi Teo,voi incerca in week-end sa fac ceea ce mi-ai spus.Oricum mi-am cam luat teapa pt ca cei de acolo mi-au spus ca sunt albe,iar ele sunt de fapt galbui...
                            Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                            Comment


                            • #29
                              Sunt doua feluri de alb : alb cald(are tenta galbuie) si alb rece(este albul acela neon). Cred ca nu ai cerut tu corect. Oricum bafta, cred ca le poti schimba. Ai leduri care se alimenteaza direct la 12v ?

                              Comment


                              • #30
                                Am intrebat daca au leduri albe,iar ei au spus ca da. Ledurile au fost puse pe exteriorul soclului...Montarea celor 3(geam dreapta inchidere si degivrare) a durat in jur de 5 minute.In week-end il voi monta pe cel de la geamul stanga dupa sfaturile/instructiunile date de colegul nostru Teo.
                                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google