Dacia Logan IL-94-VLY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    si eu,sunt foarte nerabdator,pacat ca pana in 10 iunie nu pot sa ies cu ea
    pana atunci abia am timp si nu mai cheltui banii aiurea

    Comment


    • #62
      cam asta e varianta finala a culorii jantelor
      vreau sa polishez buzele,pot sa le fac acasa?ce imi trebuie,nu prea ma pricep
      sau daca ma poate ajuta cineva prin bucuresti,militari un atelier ceva
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Cel mai elegant ti le faci tu,gasesti de cumparat cele necesare.Si asa nu ai ce face ca n-ai permis.
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • #64
          am reusit si eu in sfarsit sa trec la summer mode
          Attached Files

          Comment


          • #65
            Paste Fericit iti urez in primul rand...
            Arata bine de tot loganelul tau in configuratia aceasta . sa te bucuri de ea la maxim

            Comment


            • #66
              credeti ca poate sa imi faca cineva unghiul de fuga pe aparat in configuratia in care e masina acum?adica lasata asa si jantele pe 16 7,5 cu 9j..gume 205 45 16 toate
              Attached Files
              Last edited by valy1233; 14 April 2015, 10:10.

              Comment


              • #67
                Bine inteles .

                Comment


                • #68
                  am reusit sa fac unghiul "batraneste"...care a iesit chiar bine -volan drept si nu mai trage stanga dreapta sub nici o forma,o sa il fac pe aparat,dar mai am de schimbat cate ceva din articulatie si apoi..ca sa fie treaba,treabă
                  am renuntat si la prelungirea de laguna,atingeam cu ea peste tot si era cat pe ce sa se rupa
                  Attached Files

                  Comment


                  • #69
                    Arata foarte bine ! Sa le invarti cu placere !
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • #70
                      frumoasa configuratia
                      cat despre polishat jantele le poti face acasa doar daca ai un stand sau il faci cu un suport de fuzeta in care sa prinzi janta si un motor ca sa o invarti sau daca te duci la un atelier care are un strung mai maricel le prinzi in universal si le invarti de le ia ameteala ))
                      sau mai poti face urmatoarea treaba suspenzi masina de fata pe crric si apoi a siguri cu ,cale si polishezi jantele fara probleme

                      Comment


                      • #71
                        Sau direct pe masina asa cum le-am facut eu.

                        Ridici masina pe cric pui janta si o lasi in treapta 1. Si te apuci sa tii smirgher pe buza ( smirgher de apa neaparat ) cu multa apa de la granulatie P80 pana la P3000 apoi cu pasta speciata de poliz jante care costa cam 35 Ron si aia e.

                        Iti trebuie intre 1,5 si 2 ore de janta, depinde in ce stare sunt buzele.

                        Spor la treaba.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • #72
                          au fost polishate si inainte sa le iau eu,dar cu timpul s-a dus luciul
                          am reusit sa le dau o fata cu autosol,insa nu e chiar profi dar imi place,imi pare rau dar nu am poze

                          Comment


                          • #73
                            zilele trecute am achizitionat o pereche de scaune recaro semi-piele cu incalzire de pe un e36,cu o culoare destul de draguta
                            Attached Files

                            Comment


                            • #74
                              Cam "batute" scaunele, dar cred ca iese ceva bun din ele, putin curatate si acea piele vopsita, o sa fie frumoase. Cat au costat?

                              Comment


                              • #75
                                ..iti dai seama pt niste scaune din anii '90 arata destul de bine zic eu,cand le voi curata vor arata mai bine
                                300ron am dat pe ele,avand in vedere ca au si incalzire,plus reglaje ce scaunele de logan vor avea prin anii 2030 cred,eu zic ca sunt ok

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google