B-119-psp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B-119-psp

    Sunt nou pe aici asa ca lasati-ma usor , vreau sa pun si eu cateva poze cu Loganul meu , acum are rotile de iarna cu capacele originale din fabrica , cu cele de aliaj nu am poze ca sunt la tara , asteptam data ca sa le putem inlocui , o sa pun poze cu ele atunci , ca si imbunatatiri: cheder la capota, leduri plafoniera ,becuri marsarier cu lupa(CLK pravalia cu leduri ) , tub si statie blaupunkt (montate personal) dar mai trebuie sa-i trag comanda din cd player la statie (al 2-lea +) dar nu stiu cum sa scot pinul din mufa si nici nu am vrut sa-l ciupesc , drept urmare i-am pus un buton langa statie (un strap).Mai vreau sa-i inlocuiesc boxele cu unele magnat 13 cm pentru usile spate care deja le am si unele pe 17 fata dar mai asteptam ca nu sunt bani momentan. Boxele spate nu s-au monatat deoarece nu am gasit si nici nu prea am cum sa fac inelele din MDF, mai ma gandesc la solutii. Cam atat pentru azi si astept critici
    Attached Files

  • #2
    Bun venit. Multi km in continuare
    Plusul de remote il legi la plusul de accesorii, te legi direct pe fir; eventual intercalezi si intrerupatorul. Eu asa l-am legat
    Gasesti pe forum schite cu cotele de la inele sau pe tutoriale logan
    Spor la modificari
    My Ride sigpic

    Comment


    • #3
      Salutare si bine ai venit printre noi! Sa faci cati mai multi km fara incidente rutiere si mecanice, iar rugina sa te ocoleasca!

      Totusi:
      1. Masina e taxi? E colantata?
      2. Nici la Logan 2 nu pune Dacia/Renault un rahat de cheder la capota?! (prin natura meseriei lucrez aproape zilnic cu francezi si nu-i mai suport!)
      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

      Comment


      • #4
        Salut!
        Bine ai venit pe forum!
        La cat mai multi kilometri cu masina!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Madutzu25 View Post
          Bun venit. Multi km in continuare
          Plusul de remote il legi la plusul de accesorii, te legi direct pe fir; eventual intercalezi si intrerupatorul. Eu asa l-am legat
          Gasesti pe forum schite cu cotele de la inele sau pe tutoriale logan
          Spor la modificari
          Multumesc dar nu stiu la ce accesorii te referi, eu vroiam sa ma leg direct pe plusu de la cd player ca doar acolo am 12v , mai lumineaz-ma putin te rog frumos

          Originally posted by MARIVS View Post
          Salutare si bine ai venit printre noi! Sa faci cati mai multi km fara incidente rutiere si mecanice, iar rugina sa te ocoleasca!

          Totusi:
          1. Masina e taxi? E colantata?
          2. Nici la Logan 2 nu pune Dacia/Renault un rahat de cheder la capota?! (prin natura meseriei lucrez aproape zilnic cu francezi si nu-i mai suport!)
          1. Masina nu este taxi (inca) dar in viitor nu se stie , este galbena din fabrica + GPL.
          2. Nu fac acestia asemenea gesturi, este montat unu nou gen dala de Dacie daia veche de la usa , asa i-am pus eu dar tot se murdareste motoru

          Pe forum aici nu exista nimeni care sa le vanda gata facute inelele astea de MDF? Functia aia "Cauta" pe mine ma baga in ceata pentru ca nu imi da nimic concret ori nu o inteleg eu
          Last edited by nassicu; 3 February 2015, 00:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Pe cd ai 2 fire de plus. Unul permanent si unul care primeste curent doar cand cheia este pe accesorii (prima treapta). Pe acel fir de plus trebuie sa te legi; pinul 2 din mufa mare ( cea de 24 pini).
            Attached Files
            My Ride sigpic

            Comment


            • #7
              salut.

              0767.350.413 - sharky .. e de aici de pe forum. pt inele mdf
              sigpic
              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

              Comment


              • #8
                [QUOTE=FANE_CLK;1648131]salut.

                0767.350.413 - sharky .. e de aici de pe forum. pt inele mdf[/QU
                Mersi Fane o sa-l sun maine sa nu fie tarziu acum si poate o rezolv cu el

                Originally posted by Madutzu25 View Post
                Pe cd ai 2 fire de plus. Unul permanent si unul care primeste curent doar cand cheia este pe accesorii (prima treapta). Pe acel fir de plus trebuie sa te legi; pinul 2 din mufa mare ( cea de 24 pini).
                Asa este mai usor si pentru mine , am pastrat si poza de la tine ca nu stii cand o sa-mi treabuiasca.
                Daca o sa bag eu la motoru meu asta 1.2 ulei Selenia (pentru benzina+GPL) special pentru motoare Bnz+GPL , crezi ca o sa fie ceva probleme? Ai mai auzit
                pe cineva sa foloseasca asa ceva?
                Iar trebuie sa-ti multumesc
                Last edited by nassicu; 3 February 2015, 00:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Ca sa nu se mai murdareasca motorul, pune o folie de aluminiu sub tot motorul! Astfel, n-o sa ma intre jeg in compartimentul motor! Folia trebuie sa fie pe toata puntea fata, de unde incepe bara fata pana unde se termina cutia de viteze. Pui folia, apoi ii dai cu banda adeziva. Efectul va fi garantat!

                  Comment


                  • #10
                    Bine ai venit in club Interesanta culoare.
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                    Comment


                    • #11
                      Frumoasa culoarea. Imi starneste amintiri ... eu am avut un Logan 1 cu GPL din fabrica si era tot glaben.

                      Iti doresc multi multi kilometri cu masina si sa te bucuri de ea !
                      Logan GPL 1.4

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Madutzu25 View Post
                        Pe cd ai 2 fire de plus. Unul permanent si unul care primeste curent doar cand cheia este pe accesorii (prima treapta). Pe acel fir de plus trebuie sa te legi; pinul 2 din mufa mare ( cea de 24 pini).
                        Salut, am încercat sa leg comanda de la stație pe firul care ai spus tu , dar la mine acolo este mufa goala , adică din toată mufa 24, nu sunt decat 9 fire legate ia , si sunt in dilemă mare , atașez si niste poze
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Mulțumesc pentru urări si km multi si vouă fara probleme

                          Comment


                          • #14
                            Așa cum ai pozat tu mufa: în stanga jos e pinul 1, iar în stânga sus 13.
                            Pe tine te interesează pinul 2 galben -accesorii, galbenul de deasupra (pin14) e prin contact(Motor)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Așa cum ai pozat tu mufa: în stanga jos e pinul 1, iar în stânga sus 13.
                              Pe tine te interesează pinul 2 galben -accesorii, galbenul de deasupra (pin14) e prin contact(Motor)
                              Înseamnă ca pinul 2 este langa pinul 1 (albastru), o sa ma leg de el si pe urma o sa-l cuplez si la stație, sa vedem ce iese si va dau de veste, mulțumesc frumos pentru ajutor

                              Gata am terminat, mulțumesc colegilor pentru informații , fără ei nu as fi reușit
                              Last edited by nassicu; 3 February 2015, 16:36. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google