B-119-psp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Felicitari de achizitie.
    Imi place galbenul de fabrica.
    Succes pe mai departe !
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #17
      Originally posted by M.FLORIN View Post
      Felicitari de achizitie.
      Imi place galbenul de fabrica.
      Succes pe mai departe !
      Da este culoare frumusica. punem si 2 poze fara cd player si una cu plafoniera cu led (CLK Fane)
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Miercuri trebuie sa sosească uleiul pentru blondă, atașam si o poză cu ce o sa sosească, poate imi spune si mie cineva daca am făcut o alegere bună sau o sa vad eu după ce-l schimb?
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Astazi la 11.000km am schimbat uleiul(Selenia 5w40 b+Gaz) , filtru(renault) si filtrul de aer(no name) , la un prieten pe elevator ocazie cu care am constatat ca scutul era spart si o pata de ulei pe burduful planetarei cu rulment (stanga fata) , la urmatoarea revizie care o sa trebuiasca sa o fac la reprezentanta o sa-i pun sa rezolve si problemele de mai sus. Pun si o poza cu scutul(spart)
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Ala-i "scut" de plastic?! Pot ei numai chestia aia scut?!
            Ai garantie la masina?! Eu zic ca nu vor fi de accord sa iti schimbe burduful ala, pentru ca in service costa ceva bani, iar astia de la dacia, din ce am mai vazut pe la diversi posesori de logan 2 nou, cei care au avut probleme cu piulitele de la aparatorile de noroi...abia le-au schimbat acelora. Altii au facut reclamatii la opc si abia atunci le-a reparat masina. (exemplu de pe forum).
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • #21
              Este in garanție masina, o sa-l schimbe burdufu pentru ca altfel al bat pe vânzătorul de la auto Marcus, cel de la care am luat masina, astăzi ma duc sa-mi regleze farurile pe banii lor ca masina este in garanție si nu bat cum trebuie . Zici ca a fost lovita masina , o sa postez după ce plec de la ei

              Astăzi după amiază am fost la auto Marcus si am rezolvat problema cu farurile, mâine dimineata o sa le verific cand o sa plec la job si o sa va spun daca este mai bine sau nu. I-am întrebat si de semnalizare cu impuls si au spus ca nu au Asa ceva. După o discuție cu dealerul a ramas sa-l sun mâine si sa vedem ce răspuns imi da pentru : protecție pentru conductele de gaz , benzina si frână , asemănarea scutului si problema cu maneta de semnal

              Astăzi după amiază am fost la auto Marcus si am rezolvat problema cu farurile, mâine dimineata o sa le verific cand o sa plec la job si o sa va spun daca este mai bine sau nu. I-am întrebat si de semnalizare cu impuls si au spus ca nu au Asa ceva. După o discuție cu dealerul a ramas sa-l sun mâine si sa vedem ce răspuns imi da pentru : protecție pentru conductele de gaz , benzina si frână , asemănarea scutului si problema cu maneta de semnal
              Last edited by nassicu; 19 February 2015, 20:12. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #22
                Duminica am fost in târg si am achiziționat la niște preturi ok următoarele piese pentru al meu Logan 2 :protecții cauciuc anti praf pentru uși 4 buc (20lei), buton "ECO" (20lei) , 2 relee 12v (5lei), 2 proiectoare valeo geam sticlă (50lei), niste papuci mama+tata (4lei) si 5 pini cablați pentru mufe care sper sa-mi fie de folos la activarea celui de al 2 lea bec de ceață
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Dacă pinii cablați sunt cei din poză, nu se potrivesc - sunt pentru Logan I la Logan II ai alți pini.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Am uitat sa va spun ca după ce am reglat farurile la ăia de unde am luat masina se vad super bine. Azi am mai montat butonul "ECO" si protecțiile de praf pentru uși. In legătură cu funcția ECO , o sa vad daca este utila si daca chiar funcționează după ce vin de la munte duminica si o sa fac cam 900 km aproape . Si niște poze
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Mufe

                      t0rquemada , ai avut dreptate cu pini aceia, nu sunt pentru mufa de logan 2. Am amânat activarea becului 2 de ceață pentru ca nu am avut cablu suficient si nici nu am știut cum sa fac legăturile la releu.

                      Comment


                      • #26
                        Am o nelămurire. Știe cineva cum trebuie sa leg si eu cele 2 + si masa pe acest releu ca imi funcționeze si al 2-lea bec de ceață? Atașez 2 poze cu releu în cauză. Un + al iau de la lampa stângă , masa o pun pe șurubul tot de pe stânga si un + acel fir roșu misterios descoperit pe stânga in spate la poliță. Problema este ca eu nu stiu sa le trec prin releu. Daca poate cineva sa ma ajute. Mulțumesc
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Releu ăla e overkill, prea mare pentru scopul propus, da mă rog:
                          1 ceata spate stănga
                          2 masa
                          3 plus
                          5 ceată dreapta spate
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #28
                            Mulțumesc colegu pentru informații, prin ce zona stai? Ca trebuie să-ți dau o bere. După ce trece codul cred ca o sa ma apuc si de treabă

                            Astăzi am fost la băieții de la colantam.ro si mi-am pus folie pe faruri. Mâine o sa ma duc să-mi pun folie fumurie pe stopurile spate si o sa pun si poze
                            Last edited by nassicu; 5 March 2015, 20:45. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by nassicu View Post
                              Duminica am fost in târg si am achiziționat la niște preturi ok următoarele piese pentru al meu Logan 2 :protecții cauciuc anti praf pentru uși 4 buc (20lei), buton "ECO" (20lei) , 2 relee 12v (5lei), 2 proiectoare valeo geam sticlă (50lei), niste papuci mama+tata (4lei) si 5 pini cablați pentru mufe care sper sa-mi fie de folos la activarea celui de al 2 lea bec de ceață
                              In targ Vitan, nu? Oare se gaseste butonul ECO si in timpul saptamanii(nu se plateste taxa de intrare) la cei cu tarabe?

                              Comment


                              • #30
                                Se gaseste si in timpul saptamanii, doar sunt aceleasi magazine deschise.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google