Bobbyred Cu Red-ul Lui ! !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai le-am incalzit pana s-a inmuiat carcasa, am mers pe inbinare cu o surubelnita pana s-a desprins cat de cat, iar le-am incalzit si am tras de la partea ascutita, nu de la semnal si s-au desfacut. Au iesit cam sifonate carcasele, marginea aia s-a rupt in ateva locuri, dar le-am etansat cu silicon.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • e pai asta e problema ca,carcasa din spate (neagra) se face zici ca este guma de mestecat si parie toata sticla si nu vreau sa o fac varza...nici sa deformez carcasa prea rau ,sa nu am suprize la reglaj..astazi am vorbit cu un alt meserias care mi-a spus ca trebuie desfacute cu atentie pentru ca porma numap poti face reglaju bine..si c trebuie montate pe masina si porba reglate intr-un anumit fel .....( nu stiu cum )oricum pretul este piperat la el pentru montaj la el
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • eu le-am desfacut tot asa dar nu cu feon ci cu pistol cu aer cald..incet,cu rabdare si multi nervi...s-a desfacut o parte...si apoi am fisurat putin plasticul din spate(cand era moale) ca sa pot intra cu o surubelnita lunga si lata pe partea interioara.ai grija ca sticla exterioara este in forma de U prinsa de plasticul din spate(adica plasticul are forma de U si sticla intra in el).trebuie multa rabdare si incet incalzit pe cat posibil de la distanta oarecare ca sa nu se topeasca si sa se incalzeasca cat de cat uniform.
        sau poti face altfel...iei o cutie mai maricica de carton,faci o gaura cat sa intre gura la pistolul cu aer cald,bagi farul inauntru si o sigilezi bine in rest si bagi caldura sa fie cald uniform..bafta
        http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

        Comment


        • mersi silviu
          hai ca incer si cu cutia
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • poai ba berbecule nu ti-am zis si eu faza cu cutia de carton ca ma inervezi acu de...de...de trag o fuga la bucale numa sa te altoiesc
            la mine inca nu au venit, voi vedea cu cristivsb cum le desfacem, ca el si le-a facut singur
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • bolo nu i-a placut cum ai formulat tu)
              si e mai bun pistolul cu aer cald
              http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

              Comment


              • Bobby nu te chinui. Plasticul la farurile tale este cam moale, e un fel de cauciuc mai dur. La farurile mele(valeo) le incalzeam pana le sareau capacele si nu se deforma plasticul. se inmuia masticul. Incerci degeaba cu cutia ca nu se desface, risti sa deformezi de tot farul. Am vorbit cu baiatul la care ai fost si la el la Fiesta nu era asa moale plasticul.

                Bobby vroia sa zica pistol de aer cald in loc de feon

                Bolo prima data le-am facut cu sorin si dupaia le-am facut singur
                Last edited by cristivsb; 30 January 2010, 02:57.

                Comment


                • mersi baieti am gasit unde sa le montez ..

                  bolo te astept la bucuresti hehehehe la o baiatie in pahare
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • gata cu lupele pe faruri acum am teriminat de montat farurile pe masina si de reglat ....alta viata tata.
                    maine am sa pun si pozele
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • bobby pana la urma la ce concluzie ai ajuns? acest kit de xenon sau angels + xenon ?
                      From Miami 2 Ibiza
                      Voucher
                      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                      Comment


                      • concluzia mea este lupe in farurile stock diseara am sa postez si pozele cu noile achizitii
                        recomanda cu incredere ( alta viata la capitolul lumina)
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Originally posted by bobbyred View Post
                          concluzia mea este lupe in farurile stock diseara am sa postez si pozele cu noile achizitii
                          recomanda cu incredere ( alta viata la capitolul lumina)

                          ceva diferente dintre angels si lupele cele noi ?
                          From Miami 2 Ibiza
                          Voucher
                          http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                          Comment


                          • da ,intre farurile de la MD si lupele noi o diferenta semnificativa......nu se compara ( da i un ban,dar stai in fata) merita investitia crede-ma
                            si eu am zis la inceput ca nu se merita panca cand le-am vazut montate pe masina lui Design si porma mi-am schimbat parerea...
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Sa le stapanesti sanatos vrem poze cu ele.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • mersi SDP, si tu la fel am auzit ca ai si tu asa ceva...
                                diseara vin si pozele
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google