My Ride 1.4......

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Ride 1.4......

    Laureate 2009, 49800km, folie spate + jeante (pe care abia le-am pus).
    In viitor as vrea sa îmi pun arcuri sport dar stau cu emotii ptr ca am o pustoaica de 1 an si 3 luni si nu vreau sa ii deplasez plămânii....
    Daca mi-as pune arcuri, as vrea sa cada pe asfalt.....nu sa stea mai bine in curbe ptr ca abia ma misc (având in vedere motorizarea), ci doar ptr look
    Attached Files
    Last edited by enc_edy; 10 April 2016, 22:40.

  • #2
    mai bine fara arcuri
    sau daca ii pui arcuri sport atunci trebuie si amortizoare tot sport ceea ce duce invariabil la pierderea confortului la rulare pe suprafete proaste

    daca e doar pt look parerea mea e ca e un moft destul de scump si inutil. mai bine faci altceva cu banii aia tot un logan ramane, si cu arcuri normale si cu arcuri sport

    arata bine masina

    Comment


    • #3
      Ms Cristi.
      La asta mă gândeam si eu.....ca este un moft.....dat fiind faptul ca vreau doar ptr look si pe lângă asta, mai este si Bucurestiul asta plin de gropi/borduri.......si sigur o rup....

      Daca mergeam mult pe exterior/autostrazi cum sunt de ex in Germania......puteam sa îmi pun.....altfel.....
      Last edited by enc_edy; 11 April 2016, 07:18. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Cu arcuri Eibach nu pierzi confortul aproape deloc, iti fac o proba cand vrei

        Comment


        • #5
          doar arcuri? fara amortizoare? cat coboara?

          Comment


          • #6
            Aproape 4 cm.

            Comment


            • #7
              si nu sunt necesare si amortizoare? eu stiam ca se schimba cu totul.....(asa stiam....) ca altfel se strica altele...gen caseta de directie si etc....
              Ai vreo poza cu masina ta low? sunt curios cum arata la -4cm

              Edi

              Comment


              • #8
                Nu le mai gasesc pe cele inainte / dupa montare, sunt multi aici pe forum care au eibach sau h&r pe amortizoarele stock ale masinii.

                Ca fapt divers, inainte intre aripa si anvelopa puteam sa bag toata mana, acuma mai intra doar 2 degete
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  nu mi se pare lasata.......in poza sunt arcurile sport puse?
                  ca daca da, eu speram sa o las mult mai mult....))) am vazut in trafic "cazute pe asfalt...."...

                  Comment


                  • #10
                    Alea cazute cum zici tu, au sigur taiate din spirele de la arcuri. Cand ne vom nimeri vreodata la o intalnire fulger sau la polivalenta o sa vezi diferenta poate fata de una stock. Din poza asa e, nu iti dai seama exact.

                    Comment


                    • #11
                      pt amortizoare nu e bine, vor sta sub tensiune tot timpu

                      Comment


                      • #12
                        Daca mergi pe principiul acesta.... daca pun aia se strica cealalta, mai bine o lasi stock.

                        Masina oricum se uzeaza indiferent cum mergi, lasata sau stock...
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • #13
                          asa as vrea eu.....
                          Intr-o sambata eram la spalatorie si a venit o astfel de masina (poate chiar cea din poza) si arata foarte bine chiar si cu jantele din tabla.....
                          Attached Files
                          Last edited by enc_edy; 11 April 2016, 17:17.

                          Comment


                          • #14
                            in trecut, la primul Logan, mi-am taiat arcurile (2,5 spire) si nu se vedea cine stie ce....dar producea "niste" zgomote de imi era frica sa mai virez......
                            Normal, intr-o saptamana mi-am cumparat arcuri noi...))
                            Am atasat o poza cu primul meu Logan...)) si cu arcurile taiate.....
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Daca vrei sa o trantesti, iti cumperi o suspensie reglabila:
                              -Ta-technix(nu este prea buna), aprox 300eur.
                              -KW, 900eur.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google