B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca unii au benzina in sange...nu tie iti curge numai benzina

    intoarcerea de la final...blanaa

    Comment


    • Racorduri siliconice pentru noua admisie, suport cablu acceleratie modificat (multam Razvanamza), un pui de pisic cu care ne-am jucat la Amara si mufa OEM pentru senzorul de pozitie clapeta aer de Renault Megane.

      Nu se vede in poze : bielete de bara stabilizatoare noi, relanti stabil atat la cald cat si la rece, verificare riguroasa la articulatii, frane, lichide, in vederea parcurgerii in conditii optime a etapei din acest weekend.

      Va invitam pe aceasta cale la cea de-a 4a etapa a Campionatului National de Indemanare Auto 2012, ce va avea loc la Carrefour Brasov, sambata 25.08 antrenamente si duminica 26.08 mansele de concurs.
      Attached Files
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • cand e gata sa ma dai o tura

        Inca un "admisiat" ...

        ce diametru are furtunu de vacum de la frana?
        ai masurat diametru la furtunu de cauciuc ala negru? asta asa sa nu uiti
        Last edited by cos_min_i; 20 August 2012, 14:36.

        Comment


        • Furtunul acela siliconic de vacuum are 6 mm la interior.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • vezi ca senzorul ala trebuie calibrat manual,trebuie sa ai ~ 0V la clapeta inchisa.Sa il masori inainte sa il strangi pe clapeta.
            Nu stiu daca e neaparat de ala la care i se permite un pic miscare acolo,dupa forma de ala pare,iar daca e d-ala cu aia tre sa ai grija.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Hai ca incet incet masina va deveni exact cum ii place lui Dani. Abia astept sa mergem sambata la Brasov si de data aceasta sper ca Dani sa iasa pe primul loc.
              Bafta nenea si te voi sustine de la fata locului cu vuvuzela din dotare
              Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

              Comment


              • @cristi, senzorul de pozitie e ok, el este de fapt o rezistenta variabila. In poze am aratat doar cum trebuie sa arate mufa lui originala (pana acum am avut o improvizatie)
                La mine era problema cu motorasul de relanti, MPP-ul . Acum s-a rezolvat

                @Mario, abia astept.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • bafta la cat mai multe puncte Dsign

                  Comment


                  • galerie si din brasov!!!!!...
                    sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      @cristi, senzorul de pozitie e ok, el este de fapt o rezistenta variabila. In poze am aratat doar cum trebuie sa arate mufa lui originala (pana acum am avut o improvizatie)
                      La mine era problema cu motorasul de relanti, MPP-ul . Acum s-a rezolvat

                      @Mario, abia astept.
                      sunt unele de forma aia , care au urechile de prindere un pic ovale si permit un pic miscare cand se fixeaza pe clapeta,iar ca sa fii sigur ca l-ai pus cum trebuie tre sa citesti ce valoare da cu clapeta inchisa si sa te joci cu el pana il aduci aproape de 0.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Acum inteleg. Posibil sa il montez gresit, ca imi da deschidere maricica in relanti. Oricum, acum are mufa/cupla de care trebuie, nu mai sta prins cu soricei.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • pozitia fluturelui nu sta sub 10% la nici un logan

                          Comment


                          • Weekendul acesta, 25 si 26 august, va asteptam la Carrefour Brasov, la cea de-a IV-a Etapa din cadrul Campionatului National de Indemanare Auto (CNIA).
                            Lupta devine din ce in ce mai stransa intre piloti, aflandu-ne, deja, la jumatatea Campionatului. Varietatea varstelor acestora, dar si tipurile de masini prezente in cadrul acestui eveniment, raman ingredientele de baza ale evenimentului.
                            Attached Files
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Multumesc domnului George Grigorescu si colegului Skandal pentru cadou. Este o mare onoare pt mine.

                              In poze se mai poate vedea suportul pentru rampa de injectie pe care l-am confectionat singur, pentru galeria de admisie de Megane
                              Attached Files
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Bun, sa fie primit kit-ul de stickere. Este bine ca a ajuns pe o masina care le poarta pe buna dreptate
                                B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google