B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dsign View Post
    Inainte de a va povesti cum a fost la Brasov, as vrea sa spun ca inca mai exista OAMENI. Pe langa prietenii mei pecare ma pot baza in mod neconditionat, oricand (Golan, Mateo, Mario, etc) am mai intalnit si alti oameni sufletisti, gata sa te ajute, desi sunt convinsi d efaptul ca nu primesc nici o rasplata materiala pt ajutorul lor.

    Asadar : am ajuns sambata in noua locatie in care urma sa se desfasoare Etapa a4a. Datorita unor NEoameni, lipsiti de cuvant, etica si bun simt, a trebuit sa mutam locatia de la Carrefour la MacroMall.

    Am facut cateva ture de incalzire, apoi am mers mai tare, am invatat traseul, trasele ideale, metodele de abordare ale diferitelor sectiuni. La un moment dat, parca dorind sa sparga oboseala de pe drum, plictiseala si gustul amar ramas dupa povestea cu locatia, vine Mario in gura mare la mine: hai sa plimbi o mireasa !!!

    Am dat o tura cu mireasa (care initial a spus ca nu vrea sa se plimbe cu un Logan), am facut-o sa tipe in gura mare, ne-am pozat, etc

    Cand sa fac ultima tura de antrenament (deja era seara), POC! parcariada si-a cerut tributul, am lovit o gura de canal si s-a rupt planetara din dreapta. Atat de dur a fost socul ca s-a facut bucati cuplajul axului in tripoda dinspre roata.

    Incercand sa desfac planetara, am constatat ca nu se poate slabi piulita ei. Aici intervine primul OM. La 10 noaptea, un sofer de microbuz a acceptat sa cotrobaie sub o tona de bagaje pentru a gasi niste scule (rupsesem deja o cheie in T si alta mai zdravana nu aveam), sa-si lase masina in benzinarie, sa vina la MacroMall, sa riste sa-si strice si el sculele si intr-un final sa ne ajute. Omul nu a pretins nimic, decat sa-l ducem inapoi la microbuz. A primit multumirile mele, atat verbal cat si material (mai mult simbolic, dar indeajuns cat sa-si ia cateva cafele ) . Multumesc soferule, esti un OM de isprava.

    A doua zi am asteptat sa se trezeasca Sebita, omul care se presupunea ca are o planetara buna pt mine. OMUL acesta a muncit toata noaptea in picioare, ca ospatar si cu toate astea la ora 10 era cu noi la MacroMall. Din pacate, informatia a fost gresita, nu avea planetara, insa a fost de acord sa imi gazduiasca masina cateva zile, pana reusesc sa aduc o planetara.

    Cand ma pregateam sa leg masina pt tractare, am constatat un huruit dubios la roata dreapta. Aici a intervenit cel de-al treilea OM, un concurent de-al meu direct, care s-a oferit sa-mi puna la dispozitie platforma cu care isi transporta masina de concurs, pentru a duce masina mea la Sebita. M-am rugat de el sa-mi spuna ce ma costa, cum l-as putea rasplati pentru efort, in zadar, omul n-a vrut nimic. Multumesc Paulica, esti un OM tare sufletist.

    Asadar, dupa multe peripetii, Zambilici a ajuns la Sebita. A dormit 2 nopti acolo, iar in a3a noapte, brigada de interventii s-a deplasat la Brasov pentru a o recupera. Golan, Mateo, Roxana si cu mine, asistati de mesterul Sebita am pus Zambiliciu' pe roate in aprox 2 ore. La 4 dimineata eram cu totii acasa.


    Multumesc pe aceasta cale tuturor celor ce s-au implicat (colegii de club de la Brasov au fost de mare ajutor de asemenea) si raman cu speranta ca poate vreodata voi reusi sa intorc favorurile cum se cuvine.

    Evident, dupa toata tarasenia, nu m-am putut abtine si am mai imbunatatit ceva. Va las sa ghiciti.
    oameni ca ei sunt, insa rar, am patit.o si eu, de 5 ani de cand am masina nu am ramas niciodata in "pana prostului" pana asta iarna si cand crezi? in zilele alea geroase la 5 dimineata (aveam un rompetrol expres in drum, insa cred ca tot din cauza gerului nu a mers) si hop in plin camp am ramas fara benzina, marele meu noroc cu un MARE OM, care a aparut in urma mea cu 10 minute, si care m.a remorcat kilometri buni pana la un sediu al electrica unde am gasit benzina la un paznic cu o dacie...nu mai spun ca a tremurat si el cu mine strigand la poarta, chinuindune sa "dam la coada", deci inca o data multumesc mare OM.
    de asemenea tin sa ii multumesc si eu lui sebi8ta pe aceasta cale, stie el de ce!
    ps: imi cer scuze daca am poluat, insa oamenii ca ei merita multumiri!
    sigpic

    Comment


    • Ne pregatim de... vara

      Cu ajutorul tatalui meu, am completat setul de anvelope 205/40/17 cu 2 bucati Yokohama S306. Multam Dl. S.

      HAI Vara HAI !!!
      Attached Files
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Asa ceva mai Dani, asa ceva ? Sa le invarti cu placere si mai ales la capacitate maxima.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • abia astept sa vad 17" -le pe masina...chiar si toamna
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Si eu abia astept sa mearga masina perfect pe sosea la viteze de peste 120km/h, ca m-am saturat de anvelope SH rupte in gura pe la curse.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Sa le invarti normal , nu in alunecari

              Comment


              • Momentan nu se mai invarte nimic, damaj la cutie
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • Am auzit ce ai patit ieri.... Sa speram ca se va rezolva usor... Pana la urma ce s-a intamplat?

                  Comment


                  • Te-oi fi dat pe curbele alea pana la Lehliu )) ? Ce ai patit ?
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Nu mai pleaca de pe loc, intra in orice treapta de viteza, ambreiajul cupleaza perfect insa nu vrea sa se miste. Cand am timp, desfac si vad ce e.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • problema este in felul urmator.

                        pentru LSOB 1.6 8v si LSOM 16v Dialogys imi da numai JH3 uri cu rulment hidraulic.

                        pisea ar fi cea din poza...se numeste Bearing C2 si are cod 8200 039 656

                        am cautat dupa JH3 057. spune mi codul de cutie dupa care sa caut. da mi PM
                        Attached Files
                        Last edited by alessandro; 3 October 2012, 20:55.

                        Comment


                        • JH3052 cred ca este cutia
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • pentru 052 imi da fix acelasi cod.

                            Comment


                            • Ok, mersi.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • felicitari pentru premiu nenea Dsign

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google