B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci chiar nu cred asta

    Alergasem vreo 3 km,eram cu limba pe afara,nu am fost atent!
    Mor de ras!

    Comment


    • Eram cu un client, stateam de vorba, nu puteam sa te trag de maneca... Pana sa termin cu ala, deja plecasei.

      EjdA coma!
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Ce daca motorul se balbaie la rece? Ce daca rugina a inflorit pe la pasaje si pe la colturile usilor?

        Important este ca masina sa stea exemplar pe sosea in orice conditii.

        Asadar, lucram in continuare la frane!

        Am ajuns la primul schimb de placute de spate. Ce frumos suna cad te gandesti ca vorbim de un Logan, nu-i asa ? (mi-au murit laudatorii...)

        Placutele vechi erau TRW, niste mizerii care m-au autat sa inteleg cum se comporta masina cu discuri pe spate. Le-am schimbat desi mai aveau cam jumatate material pe ele pentru ca le-am ars grav la curse in vara si acum nu-si mai faceau datoria corect. Am trecut pe Ferodo Premier si am constatat ca placutele astea se folosesc la extrem de multe masini : VW Polo, Golf, unele Passat-uri, Sharan, Ford Galaxy, Seta Ibiza, Renault Megane, Clio si Modus, etc


        In continuare, se apropie schimbul de discuri pe fata. M-am pregatit cu un set de discuri originale de VAN/Clio3, insa parca as trece la ceva mai bine. Asadar, probam cu 280
        Attached Files
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Stai linistit , toate loganurile RUGINESC , nu sunt exceptii . A mea 2009 si a ruginit la usi sub baghete , a lu unchemiu 2010 la fel , si la usi , si la luneta si la parbriz are , el nu are chederul sus (asta ca offtopic) . Ontopic foarte tare treaba cu discurile pe spate , ce vroiam sa va intreb daca se poate sa imi dati un pm , cu niste sfaturi in ceea ce priveste montarea sigurantelor de capota , sau aici daca nu e prea mare deranj .

          Comment


          • Alea sunt fuzete de megane1 sau 2?Si montezi si etrieri de megane?Nu merg astia de VAN?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Nimeni View Post
              Stai linistit , toate loganurile RUGINESC......deranj .
              am vazut un PH2 cu ornamentul nichelat de la capota portbagaj, curgea rugina de mama focului acolo...poate ca in fabrica, lotul respectiv nu a avut capotele gaurite pentru acel ornament si le-au descurcat ei cu o bormasina cumva...probabil ca asa s-a intamplat si cu usile, cu bandourile respective...
              oricum, daca nu era logan si era supernova, din 2004 pana acum, s-ar fi prezentat muuult mai rau ca Loganul.
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • Originally posted by GOLAN91 View Post
                Alea sunt fuzete de megane1 sau 2?Si montezi si etrieri de megane?Nu merg astia de VAN?
                Alea sunt fuzete de Logan. Nu merg etrierii de VAN, nu merg nici cei de Megane. Dupa cum stii, la Renault, pentru discuri de peste 260mm diametru exista alta prindere la etrieri.



                Luni merg sa probez niste etrieri din curtea vecinilor francezi de la PSA. Asa mi-au soptit mie pasaricile de pe forumurile din Anglia, Franta, Spania...
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • De ce nu mergi pe etrierii Brembo de Peugeot cu 4 pistonase?Sau vrei sa fii mai special si sa descoperi si alta varianta?Spor!!!
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • Originally posted by dsign View Post

                    Am ajuns la primul schimb de placute de spate. Ce frumos suna cad te gandesti ca vorbim de un Logan, nu-i asa ? (mi-au murit laudatorii...)

                    Am trecut pe Ferodo Premier......


                    In continuare, se apropie schimbul de discuri pe fata. M-am pregatit cu un set de discuri originale de VAN/Clio3, insa parca as trece la ceva mai bine. Asadar, probam cu 280
                    Sa stii, e chiar ciudat sa iti iei placute spate la logan...Am luat si eu noi, alea cu care le-am avut erau prastie

                    De cand m-a invatat Soran cu ferrodo premier, numai ferrodo premier la tot ce misca sub mine si e clar, raman fan Ferrodo premier

                    Eu ieri am primit discuri brembo max striate, placute fata-spate... Sunt curios cum e dupa ce le montez.
                    Nu stiu de ce vrei mai mult, chiar crezi ca e nevoie de discuri mai mari,daca ai pe spate?
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • Mereu e loc de mai bine NZN-ule.Si eu ma gandesc la un re-upgrade de frane pe fata insa asta dupa ce voi pune ABS,pana atunci consider ca le pun degeaba.
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment


                      • Esti avantajat de pretul discurilor de megane ..un brembo max de 280mm e 250 lei
                        Dar greutatea adaugata in plus pe transmisie se v-a simti (brembo max sunt usurele sub 7 kg ) dar un brembo normal de 280 mm are 7.2 kg fara de 5.4 ce ai acum pe masina .Eu zic sa ramai la sistemul de Van e suficient pentru agitata
                        Ps :daca pui mana pe un disc de megane sh vreau si eu sa fac o proba
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Originally posted by Alex_MIU View Post
                          De ce nu mergi pe etrierii Brembo de Peugeot cu 4 pistonase?Sau vrei sa fii mai special si sa descoperi si alta varianta?Spor!!!
                          Pentru ca sunt prea scumpi, prea scumpe placutele si nu mai imi intra jantele pe 15" iarna.

                          Tot de la Pejo iau etrieri.

                          Si, cum spunea deunazi un contemporan de-al nostru (il cunoasteti cu totii) : fac asta pentru ca vreau si pentru ca pot. Si adaug : ca-s arogant si vreau sa fiu mai cu mots


                          @lau, ala e un disc de megane. Doar ti-am zis ca am fost la service sa iau unul uzat, de proba
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Mai fa-i si tu niste cadre ceva sa ne mai clatim ochii
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • n-ai bre cu ce. Are jante pe 15 cu gogosari de iarna, insa e trantita ca vara. Daca iau un viraj mai in forta pe ceva denivelari, iese aripa din fata afara

                              E plina de rugina coaja, nu mai are multe zile.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Dar o tii numai invelita in sare ce turb ii faci ? ))
                                Nu inteleg de ce mai apare rugina ca doar ai mai facut-o odata
                                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google