B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt curios cati din cei de mai sus cumpara ceva .Ramai tot la Dacia sau treci pe altceva?
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • Nu se fabrica inca in configuratia dorita de el dar urmeaza,daca nu ma insel.
      ps:dungile le vreau eu.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by dsign View Post
        Toti vor considera ca m-ai copiat iar eu o sa fiu mandru de asta
        sa copiezi nu-i rau, nasol e cand copiezi un proiect prost....parerea mea; exact ca meseria.
        meseria - bratara de aur/gatul - pâlnie de inox alimentar. si meseria se fura(incepand cu sculele).
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • Am desfacut motorul vechi si am constatat ca nu arata chiar rau pentru rulajul lui. Asadar, turele multe au ajutat
          Attached Files
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • supapele de la pistonul 1 arata rau si pistonul 2 maclavaisul ala e urat ... conteaza cum arata blocul ... mai avea zgarieturi ?

            ps. eu vreau tacanitul de la volan sa-l pun intr-o masina si sa-i spun " rupe-i franele pe circuit"
            Last edited by cos_min_i; 14 April 2013, 11:14.

            Comment


            • Cilindri sunt curati, n-au zgarieturi, nu-s uzati neuniform.

              Pe tacanitul de la volan si eu l-as pune intr-o sportiva de minim 200cp cu roll-bar si l-as duce pe circuit
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Sincer credeam ca arata mai rau pentru km lui,saptamana asta desface si blocu si vedem cine era tacanitu,si ne apucam de tiganit un motor tacanit,poate asta tine mai mult...
                sigpic

                Comment


                • Rugina e mai usoara decat fibra de carbon!!!

                  Multumesc Dacia pentru un tratament anticoroziv de exceptie, n-a tinut troaca nici macar 10 ani !!!

                  Noroc ca ma pasioneaza si am toate cele necesare, doar asa m-am apucat de tinichigerie. Cam asa arata pana in acest moment
                  Attached Files
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Fix in acelasi loc am descoperit si eu anul trecut rugina, bat'o vina. Am dus'o la cosmetica si din "fericire" rugina a aparut din nou, multumita machiajului de exceptie de care a avut parte.
                    I don't ride low, I fly high...

                    Comment


                    • E o vorba veche :"Daca a intrat rugina in Dacie , nici dracu nu o mai scoate "
                      Asa e si a mea tot din 2004 are inflorituri peste tot ..
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • Pai va las eu pe voi la greu? Si eu am, doar ca si pe stanga si pe dreapta(spate)

                        Momentan nu am dus-o la facut, am facut eu socoteala, 2 aripi vopsite(complet ca cica asa trebuie , toata piesa) plus usa dreapta spate unde a inceput sa umfle putin din cauza la noroiul din usa, ma costa ceva, deci mai la vara

                        Comment


                        • Orice le faceti la zonele alea va intra rugina.Singura varianta:taiati pasajele sau toata aripa
                          si puneti de pe un logan de la 2007 in sus, de atunci sunt galvanizate zonele alea.In rest e munca in zadar din pacate.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • Deaia nu ma stresez eu...
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • La Remat nu se uita aia daca e ruginita sau nu... Asa ca, sa nu arate chiar ca o epava, o mai astup si eu pe ici pe colo...

                              Dupa cum ati vazut, am taiat bucata afectata, sunt convins ca mai e ceva p-acolo, insa nu insist

                              Un eventual cordon de sudura va rugini in max un an, orice i-ai face.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Dani, ai machiat'o cu fibra?
                                I don't ride low, I fly high...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google