Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frumos Kiss-ul alb cateva modificari si arata splendid.Salutari de la Brasov
    sigpicRespecta si vei fi respectat

    Comment


    • Multumesc de apreciere white.

      In seara asta fost-am la o plimbare (de fapt de dupa-amiaza am plecat) si iata cateva poze de cand am ajuns acasa.

      Dar am o problema: imi cam face urat cutia cand bag marsarier, face un zgomot ciudat si mai nou, imi facea si la schimbarea treptelor. Aveti idee ce e? Hai ca mai am garantie cateva luni (2-3).



      Stateam acum si ma gandeam ca mi-ar prinde bine vreo 2-3000 euro. Nu doneaza cineva? E intr-un scop nobil: up-datam loganul.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by iamagi View Post
        Daca pui si amortizoare nu te omoara, daca lasi doar arcuri da.
        Din contra daca pui amortizoare sport te rupe... daca vrei sa iti pui arcuri sport iti recomand H&R nu's chear asa de tari cum is eibachurile. bafta...
        2004 Dacia Logan 1.4MPi
        2006 Dacia Logan 1.5dCi
        2007 Opel Astra H 1.7CDTI

        Comment


        • tudor..ai dreptate in legatura cu amortizoarele..dar la arcuri nu e chiar asa : eibach-urile sunt putin mai confortabile ca H&R
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • are un alt look acum. parca putin de bad boy.
            sigpic

            Comment


            • Mai am de lucrat la ea pentru lookul bad boy la care visez... Mai trebuie banuti.

              Pentru prelungire inca o data zic (am avut 3 mesaje pe tema asa) e cornier (coltar) luat din praktiker cu 18 lei la 2 metri cu o buza de 30 mm si una de 20, caci cea de 40 cu 10 era prea mica si nu aveai cum sa o prinzi, e undeva pe un raion d elanga vopsea spray parca.
              sigpic

              Comment


              • Foarte tare ideea cu prelungirea.Imi place cum da pe masina.
                Am sa ma uit si eu la Praktiker
                Cum a fost cu montajul? Mai ales la colturi? Nu a pocnit?
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                NT 90 RDD + NT 90 DDR

                Comment


                • Nu a pocnit ca l-am taiat - i-am facut niste triunghiuri sa zic asa, pe partea in care il prind (cu un cutter - e mai greu cu asta dar asta e). In rest nu ai probleme.
                  sigpic

                  Comment


                  • Am inteles... multumesc pentru informatie
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                    NT 90 RDD + NT 90 DDR

                    Comment


                    • Nu ai pentru ce.

                      Masinuta se pregateste sa plece in service din nou, cu cutia de viteze.

                      Intre timp, schimbam din nou look-ul: dam jos farurile angel si punem faruri stock. Angel-urile le dam jos cat mai curand, le punem la vanzare si cumparam o toba sau vedem ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • Parerea mea e sa pui niste xenoane la angel-urile acelea, si o sa vezi diferenta!
                        Intr-adevar, fara xenoane, nu vezi mai nimic......!
                        Bafta si numa' bine!
                        aham......Restul e LOGAN


                        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                        Comment


                        • asta vreau sa fac... dar lipsa de bani... si nu pot sa le iau si nici sa le pastrez fara...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by iamagi View Post
                            Intre timp, schimbam din nou look-ul: dam jos farurile angel si punem faruri stock. Angel-urile le dam jos cat mai curand, le punem la vanzare si cumparam o toba sau vedem ;)
                            De ce dai jos farurile ? Dupa ce ai muncit atat de mult la ele ? Ori iar pregatesti vreo surpriza ? Si vin chiar bine, ele negre - ea alba .
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • Stiu ca vin bine, dar am zis ca nu are rost sa le pastrez fara xenon.
                              sigpic

                              Comment


                              • Nu te grabi1
                                Am vazut cu 250 ron xenoane!Nu e mult si sunt super ok!
                                Acuma, na, e optiunea ta!
                                Numa' bine!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google