Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi de urare Dragman. Zi-mi ce unghi sa aiba ledurile.
    Last edited by iamagi; 8 June 2009, 12:38.
    sigpic

    Comment


    • Pai...unghiul nu prea conteaza daca le pui cum le-am pus eu la taicamiu.Le-am bagat pe gaura aia si le-am culcat pe lateral in lacasul ala.L-am apasat cu surubelnita prin fata ca sa intre putin fortat intre peretii lacasului.Sa apesi cu nadejde pe lupa ledului ca nu se intampla nimic.Vei vedea ca obtii un iluminat mult mai bun ca cel existent in sensul ca nu se mai vad cele 4 puncte mai puternice.Ledul fiind culcat pe o parte va lumina in lungul cerculetului si lumina va fi mai uniforma.Pun si niste poze ca sa iti dai seama de efect...sa ai grija la calcularea rezistentei,sa o pui cat trebuie,nici prea mare nici prea mica fiindca iti va lua din intensitate.
      -prima poza e var originala iar 2 e cea modif...
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Mersi de sfat dragman. S-a notat. Am luat si ledurile (ceva din oras - ma ajungea mult cu transportul sa iau de la ZexStar). Acu montajul . Nu poate nimeni sa imi modifice pozele de pe pagina anterioara?
        sigpic

        Comment


        • Dupa o luna in care nu am mai postat nimic, vin cu niste noutati:

          1. intai am zis ca vand farurile inainte sa plec in concediu. Mi-a zis CataFOF ca vine sa le ia de la braila, deci le-am demontat. Dupa ce am asteptat o zi sa vina, nu a mai dat nici un semn, asta insemnand nesimtire - putea macar sa sune. Evident, m-am lpictisit, asa ca am dat jos calandrul cromat. Apoi am plecat in vacanta - masina a mers foarte bine, fara probleme cu un consum de 5.9 in conditii de aglomerare, dopuri.

          2. am veni din vacanta, si astazi masina a primit niste faruri noi noute marca Dacia de la Eu4yas (baiat de treaba, recomand), iar farurile mele au ajuns la el.

          Deci, am ramas doar cu instalatia de xenon h1... care se vinde .

          Uite si niste poze

          Cam atat. Niste pareri despre cum arata acum?


          Urmatoarele investitii vor fi acum: filtrul sport + tubulatura si o toba finala sport
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Sa le stapanesti sanatos, ai tot respectul din partea mea Iamagi si tinem legatura.

            Va doresc toate cele bune !
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Mersi la fel.

              Nu mai tine in secret si tu piesele alea noi ... arata sa vedem si noi ce pregatesti .
              sigpic

              Comment


              • frumoasa masina ta domnu...faine si farurile...;)bafta in continuare...
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • Mersi NZN. Sa o vedem si pe a ta dupa reparatie .
                  sigpic

                  Comment


                  • Ce-avem noi aici?...
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • interesant, poate poti filma HD
                      atenuator ai?
                      sigpic

                      Comment


                      • Vrei sa faci galagiesa te stie lumea?Eu zic ca cel mai esential la logan ar fi arcuri sport dupa mine as pune marca h&r.
                        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                        Comment


                        • @ bogdan, am inteles ca nu are nevoie (asa mi-a zis tipul care a avut-o). Oricum, daca urla prea tare ii fac

                          @ amg, mie imi place sunetul scos de logan, asa ca vreau sa fie amplificat . Momentan sa pun toba, sa dau xenonul sa pun si filtrul sport, si pe la toamna poate vor veni niste eibachuri asa cum sper . Te asteptam si pe tine la intalniri .
                          sigpic

                          Comment


                          • Sunt in CRIZAde timp.Nu-mi ajunge toata ziua sa fac ce mi-am propus,dar nu o sa fie in fiecare zi la fel.
                            Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                            Comment


                            • Misto toba, parerea mea este ca totusi va trebui sa-i faci rost de un silencer, la drum lung te va nauci.

                              Ce firma este ?
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Pe ea scrie WM sport - am inteles ca e ceva nemtesc... Silencer daca va fi nevoie, ii fac eu . Nu e asta o problema.

                                Cristi, stii ca e doar vina ta ca am luat-o ) ca te-ai laudat ca ai )
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google