Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 100 lei ce? 4 L?
    asta nu-i sintetic. cred. mai bine iti iei esp-ul 5w30. merita, iti zic je
    sigpic

    Comment


    • Pe Selgros.ro nu scrie nimic in legatura cu asta. Pe mobil1.com.ro scrie ca uleiul M1 super 3000 este sintetic
      sigpic

      Comment


      • asa o fi. si la cati km vrei sa il schimbi?
        sigpic

        Comment


        • Eu zic ca luna asta il schimb ... Inseamnand 5-6000 km cu dacia oil... E o porcarie de ulei si nu vreau sa continui cu el. Am facut primul schimb la un an (4900km) acum am aproape 11000 km.

          Am fost azi la service si mi-au zis ca pentru 'zgariatura' de pe bara nu imi da decat sa revopsesc. Le-am zis ca e rupt coltul barii si au zis la fel. Si au zis ca ma ajunge 400 ron si nu are rost sa 'stric' casco pentru asta... parerea lor .

          Daca acum ma duc la casco, iar pe contractul cu ei, eu nu am fransiza, imi pot pune ei asa ceva?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by iamagi View Post
            Ce-avem noi aici?

            Tubulatura inox by PilotTuning si filtru Monza. Multumiri AlexNeagu.
            ma bucur ca iti place dar acum ca sa ai totusi aer "rece si bun" cumpara oun tub din luminiu din ala care se pune la hota sau ceva de genu si du din capu de la filtru pana langa iesirea de la proiector bine putin mai sus ca sa nu cumva sa culegi tot prafu de jos. In rest toate bune . cum a decurs montaju
            drive with speed than you die fast

            Comment


            • Foarte usor montaju alex. As face cum zici tu, insa nu prea vad cum as face asta.

              Momentan vreau sa ii pun peste tubulatura ceva sa nu se mai incalzeasca asa repede.


              Mersi inca o data alex.
              sigpic

              Comment


              • ce-aveti fratilor toti cu mobil 1 asta.. dupa ce ca e facut si la turci, mai e si scump, si e pt filtru cu particule.. ceea ce nu veti gasi voi pe logan.

                Castrol sau ELF roolz, macar castrol e facut in elvetia, si ELF-ul produs frantuzesc special conceput pt motoarele renault.. asa ca gicule vezi ce cumperi.. nu da banii in vant, ca apoi tre sa o tii numai cu uleiul ala

                Comment


                • Originally posted by iamagi View Post
                  Eu zic ca luna asta il schimb ... Inseamnand 5-6000 km cu dacia oil... E o porcarie de ulei si nu vreau sa continui cu el. Am facut primul schimb la un an (4900km) acum am aproape 11000 km.
                  Ce te-a facut sa crezi ca Dacia Oil e o porcarie !? eu am ph2 cumparat la 1 februarie 2009 si am 14500 Km cu Dacia Oil si trebuie sa o duc la 20.000 Km la revizie si cei de la Apan mi-au spus ca Dacia Oil este un Elf reambalat de Dacia ... banuiesc ca la inceputul lunii decembrie o sa fac "vizeta" la service sa-i schimb uleiul si nu am nici o emotie
                  http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

                  Comment


                  • Daca era ELF, iti zicea ca la Super Nova ce ulei este indicat sa folosesti: ELF. Aici nu zice nimic...


                    Astazi am invelit tubulatura de la filtru intr-un strat de folie din aluminiu, cu gandul ca poate nu se va mai incalzi. Ce ziceti, sa i-l dau si pe al doilea?


                    Momentan, modificarile ce le propusesem pentru luna asta, se vor opri. Asta din cauza unor probleme medicale ce mi-au aparut, am decis sa opresc modificarile. Poate, daca nu e grav si scap repede, voi face portbagajul clean .
                    Attached Files
                    Last edited by iamagi; 5 October 2009, 19:27.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pana una alta:



                      Toba sport WM pe Dacia Logan 1.6 mpi, remapat + filtru sport Monza. Nu i-am dat mai mult de 5000rpm :). Ce pot sa zic, toba se aude superb, insa se vede jos ...


                      O sa fac o noua izolatie la filtru si tot odata, ma gandesc sa il duc undeva in josul barii
                      Last edited by valeriuciprian; 11 October 2009, 21:24.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pune cu incredere.Eu am avut puse doua straturi de aluband si se simtea(nu se mai incalzea asa de tare).

                        Comment


                        • Am inteles ca trebuie sa folosesc o banda penru izolatii termice, sa aiba pe o parte aluminiu, iar pe cealalta un polyester, sau ceva de genul .

                          Iar pe langa asta, daca merg bine lucrurile, o sa cobor filtrul in bara.
                          sigpic

                          Comment


                          • ..

                            ar arata bine cu un plafon negru lucios si o folie p geamuri
                            sa o stapanesti sanatos si fara incidente
                            Viata Are Prioritate ! Drive Safe !!!

                            Comment


                            • Mersi mersi.

                              Am alte prioritati acum, insa tot ce inseamna modificare se va face dupa februarie. Pana atunci, doar benzina.
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu cred ca ne minti Gicule! Am vazut ca ai trimis un PM unui coleg care avea de vanzare cateva lucruri pentru Logan. Ce surpriza ne mai faci?
                                MiNnRuZ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google