Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pustiule ATS-urile DTC pe 15 au 5,6kg...

    Comment


    • @NZN: eu am vazut drept, pe A2 de 170 nu am trecut pe gaz.

      @alexandru1: benzina o folosesc doar la incalzit motorul si liniute.

      @razvanamza: probabil, cum adica ma fugareai? Ai mentinut sau nu coloana? La Bucuresti am ajuns al 2-lea dupa Bezme care il vazusem parcat in benzinarie. Va mai fugaresc eu cu proxima ocazie...

      @Jocker: am inteles acum, pana acum nu am gasit ceva ce sa-mi placa SH, si mai ales sa fie usoare, promit sa nu dezamagesc, deja nu mai vreau de Prestige, grele rau.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • "@alexandru1: benzina o folosesc doar la incalzit motorul si liniute. "

        Mai .. mai...

        cand mergem si noi doi la cumparaturi ?
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • Alex...sa imi zici si mie cum ti se par placutele...as vrea sa imi iau si eu dinastea si am cateva dubii.Am pus la cineva dar erau pe etrieri normai si mi s-au parut tari...trebuia sa te apesi in pedala ca sa simti ca apuca...
          sigpic

          Comment


          • alexe frumoasa masina pastreaza jantele ca pe taxi nu trebuie
            vopsitorie preturi bune

            Comment


            • masina asta nu mai e taxi de mult )))
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • @Dragman: in primii kilometri pedala tinea ca inainte, chiar putin mai jos, dar dupa ceva kilometri acum imi tine de sus de tot si franeaza foarte foarte bine, iar se repeta faza cand aveam discurile pline si placutele stock, apas nitel pe pedala, franeaza, nu mi se mai aprind stopurile decat cand franez tare asa ca atentie. Merita toti banii, de la DaciaShop.

                @sli_waz: nu le voi pastra, sa treaca ploile si le schimb, e prea urata a lui tata, e Prestige si nu merita o asemenea soarta:sunt mai nostalgic de fel, ce e original, original sa ramana, eventual imbunatatit. E urata rau cu tablele mele nenorocite, o sa revin la table, asta e, ne facem noi mari.

                @GGI78: mersi, notam la caiet, hihihiii.
                Last edited by Cezar; 20 April 2010, 22:38.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Ce tare!o sa iau si eu dinastea...ce e ciudat ca la cine am schimbat mi s-au parut tari de tot...te propteai calumea in pedala...si erau acelasi model,doar ca normale,nu de van.Sa fi fost contrafacute...cine stie...
                  sigpic

                  Comment


                  • ce instalatie GPL ai?

                    Comment


                    • salut baieti , vroiam sa il intreb pe aleXpeed ce marca este instalatia de GPL deoarece m-ar interesa si pe mine sa montez una si dat fiind faptul ca el are 90 000 de km fara probleme , inclin sa cred ca este o instalatie buna

                      Comment


                      • sal aleXpeed!te am vazut duminica te duceai spre salajan parcaai trecut pe langa mine cu viteza))se auzea super toba aia
                        AdY_JmL_2015

                        Comment


                        • Originally posted by petro View Post
                          inclin sa cred ca este o instalatie buna
                          iti dai seama ca daca 1,4 pe gaz cu 200 000 de km in bord prinde 180...clar ca e instalatie buna...
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • Instalatia mea se numeste InterGaz. Mai multe detalii nu as putea sa dau caci nu prea stiu, da-ti un "serci" pe gugle si sigur trebuie sa gasiti. Masina are aproape 110.000 km. pe GPL si merge perfect, iar in total aproape 210.000 km. . Nu stiu cat de buna este instalatia la modificari, mesterii nu prea le au cu reglajul ei daca incepi sa modifici motorul.

                            @icstrem_no1: se poate, am fost pana in Ambrozie acolo, mergeam la consum ca de obicei.

                            @NZN: sa vedem cum se va comporta pe viitor ca iar nu mai vreau jante, de banii aia imi iau.... Stiu eu mai bine.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Acum iar vreau jante, nu mai tine. Azi le-am luat pentru un prieten care are Cielo in service (unii il stiu pe cel alb cu care mai veneam la fulgere), in seara asta le dau jos ca se cam fura la noi fara antifurturi. Le-am pus pe a mea ca sa le testam, bat putin pana la 40 km/h, apoi foarte fin, nu au inele de centrare pentru a mea, dar o zi merg asa de chestie. Am intrat in boala, au fost 5 mil 500 cu tot cu gume, toyo proxes pe fata si pe spate goodyear eagle f1 (cred...) 215/40/R16. Nu vrea sa mi le vanda... sper sa dea nasol pe Cielo)), ma tot rog de el sa mi le dea, sunt zgariate rau pe margini, putin indoite in unele margini dar merg foarte bine. Sunt Borbet T cu latime 9j toate 4, m-au bagat in boala, sunt putin mai usoare decat tablele mele dragi... ce mai..imi plac foarte mult, am innebunit, sunt mai frumoase decat ale lui Jean.



                              P.S.: Stiu ca am un bec la pozitie ars, azi am vazut, uzura.. azi a facut 209.000 km.
                              Attached Files
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • vai :| ...cum arata cu astea...sper sa se razgandeasca pretenu ala al tau ..merita

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google